Solar Taxi dokončilo cestu kolem světa

Jan Horčík - 08 Prosinec 2008

Už v červenci roku 2007 jsme naše čtenáře informovali o tom, že do Prahy zavítalo Solar Taxi dobrodruha Louise Palmera. Solární vozítko táhnoucí s sebou vozík se solárními články se tehdy předvedlo na ČVUT za podpory Českého klubu elektromobilistů. Před pár dny Palmer dorazil na Světovou konferenci o klimatické změně, která se konala v sousedním v Poznani. Jeho Solar taxi mezitím stihlo objet celý svět - urazil v něm přes 50 000 kilometr, projel 38 zemí, svezl největší politické pohlaváry i známá jména jako je James Cameron. Ačkoliv na postavení svého Solarního taxi vydal Palmer celé jmění, dnes tvrdí, že jeho masová výroba by stála pod 20 000 dolarů za kus (400 000 Kč).
Elektromobily - Solar Taxi
Elektromobily - Solar Taxi

Elektromobily - Solar Taxi
Elektromobily - Solar Taxi

Zpět na HybridPřidat komentář

Energie na tahání vleku nemůže být nižší, než energie získaná z jeho panelů. Mám na elektromobilu (15 kW/ 800 kg) tažné a jakmile za něj zapřáhnu prázdný vlek, se kterým normálně manipuluji jednou rukou, ihned při rozjezdu vidím na ampérmetru téměř dvojnásobný odběr. Navrch vše, o čem jsem si myslel, že je rovina mi ampérmetr krásně předvede, dokonce i jediné podhuštěné pneu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zaujimali by ma parametre tych solarnych clankov a baterii v aute.

Obrázek uživatele Kuk

http://solartaxi.com/technology/solar_cells/index.html
https://www.q-cells.com/en/main.html

http://solartaxi.com/technology/zebra-battery/index.html

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.