S větrem v zádech - nový model elektrokola

Petr Soukup - 25 Červen 2007

Schwinn Campus 2007

Známý americký výrobce kol Schwinn přidal další model do své řady elektrických kol. Hybridní bicykly disponují 24V elektromotorem o výkonu 400 W, který je umístěn v náboji předního kola. Sám o sobě je schopen kolo rozjet na rychlost lehce pod 30 km/h. Dojezd je proměnlivý, závisí na větru, terénu a nákladu. Výrobce však uvádí, že li-ion baterie by měla vystačit asi na 100 km jízdy za asistence elektromotoru. Navíc je lehce odnímatelná, a tak k zásuvce nemusí celé kolo. Hmotnost baterie, která se zcela nabije za 4 hodiny, byla zredukována na 4,5 kg. V porovnání s prvními modely vybavenými 20kg akumulátorem je to určitě pokrok. Vzhledem k použitým technologiím není cena nijak závratná. Neustálý vítr v zádech se dá koupit v přepočtu již za 30 tisíc Kč.
zdroj: suntimes.com

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Koukněte se do diskuzního fóra zdejších stránek do podsekce "zajímavé odkazy" a dizkuze "elektrokola" - jsou zde odkazy na dovozce Schwinnů do ČR, jejich typy, výbavy, ceny...
Model za 19 999,- Kč je nejen technicky, kvalitativně, vzhledově, ale i právě cenou nabídka jako hrom...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Cyclestar nechte spát,protože jejich přístup k zákazníkům je opravdu otřesný.Nevzdávám se, a hledám konkurenci.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dá se eletrokolo Schwinn koupit někde v CZ ? Jsou někde na netu recenze elektrokol ?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Oficiální dovoz ani prodej kol Schwinn v ČR bohužel neexistuje, ale také v ČR existují výrobci eletrokol (Cyclestar)

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kola Cyklestar ale mají Pb baterie a proto jsou o dost těžší. Chtěl bych pořídit nějaké takové kolo pro svého otce, který jezdí na 7 km vzdálenou zahradu. Když bude kolo vážit 20 Kg a něco se porouchá, tak to nějak ušlape, ale když to bude vážit 35 Kg tak to už je moc.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Cyklestar nechte spát, skutečné e-kolo v Česku nikdo (zatím) nedělá. Ale mohu Vám vřele doporučit kolo s pomocným benzinovým motorkem od jedné brněnské firmy. Většinu produkce vyváží do Německa, tady v Česku se o ní moc neví.
Zkuste si je najít na Netu.
Jiří Kozák
slovakova@volny.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station