Auta na CNG budou parkovat v podzemních garážích

Petr Soukup - 22 Prosinec 2010

Hodně štěstí do nového roku! V těchto dnech poměrně otřepaná fráze. Řidičům aut na stlačený zemní plyn se však přání začíná pomalu plnit. Podle České plynárenské unie (ČPU) skončilo meziresortní připomínkové řízení, kterou se mění vyhláška č. 23/2008 Sb., o technických podmínkách požární ochrany staveb. Podle této vyhlášky budou již moci v ČR auta s CNG pohonem parkovat ve všech, tedy i hromadných podzemních garážích pro veřejné užívání. A to v květnu, nejpozději v červnu roku 2011.  

CNG stojan

Má to však jeden háček. Garáže musí splňovat vyhláškou dané technické normy a k vjezdu bude potřeba souhlasu provozovatele. Věříme však, že se ČPU zasadí, aby alespoň ta důležitější parkovací centra vjezd CNG aut co nejdříve povolila. Nakonec, je to v zájmu všech zúčastněných stran.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

U LPG je důvod fyzikální - jakožto zbývající lehká frakce po destilaci ropy obsahuje především propan a butan, hořlavé plyny těžší než vzduch. V podzemních prostorech může snadno vzniknout třaskavá směs se vzduchem.

Naopak přírodní zemní plyn obsahuje především metan, který je lehčí než vzduch, a z větrané podzemní garáže se odvětrá.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A jakto, že v zahraničí to vůbec nevadí? Tam mají jiné zákony fyziky nebo snad lidé jsou odolnější?? to by mě vcelku zajímalo tohle

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobra zprava... a jak to bude s LPG? Ti asi budou smrdet i nadale na povrchu :o)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol