Americké námořnictvo otestuje auta na vodík

Jan Horčík - 04 Leden 2011

Americká armáda, resp. námořnictvo, se řadí mezi první zákazníky, kterým automobilka General Motors dodala svá testovací . Jde o přestavby modelu Chevrolet Equinox. Zároveň začne na Havaji budovat .   
auta na vodík americká armáda námořnictvo infrastruktura

Havaj, zdá se, se stane jakousi testovací oblasti , a to právě díky americkému námořnictvu. To plánuje v rámci iniciativy H2I vybudovat na ostrově O'ahu 25 vodíkových . Ty pak budou dostupné celkem téměř milionu tamních obyvatel.

Samotný stát se aktuálně snaží šetřit energií jak může. Nedávno například zavedl povinně solární ohřívače vody.

Tamní základna americké armády využívá solární elektrárnu k výrobě vodíku už od roku 2008. Vodík tam do svých aut plní ještě o rok déle, teprve od roku 2008 jej ale lze považovat za obnovitelný zdroj energie.

Na Havaj se také doslova hrnou výrobci , kteří by tam chtěli prodat svá elektrická auta jako je například . O tom, že General Motors budují na Havaji pokročilou vodíkovou infrastrukturu jsme informovali už před časem.

Nyní, s pokročilým zapojením amerického námořnictva, už je jasné, že tenhle projekt je pro armádu a samotný stát minimálně zajímavý. Infrastruktura má být dokončena do roku 2015.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?