Nové revoluční baterie pro nositelnou elektroniku vydrží 100x déle!

Společnost TDK úspěšně vyvinula materiál pro CeraCharge, baterii s pevným elektrolytem (solid-state) nové generace s hustotou energie 1 000 Wh/l. To je přibližně 100krát více než hustota energie konvenční solid-state baterie společnosti TDK.

Technologie společnosti TDK je zaměřena na řešení, které lze využít v různých nositelných zařízeních, jako jsou bezdrátová sluchátka, naslouchátka a dokonce i chytré hodinky, s cílem nahradit stávající mincové baterie.

S využitím patentované technologie materiálů společnosti TDK se společnosti podařilo vyvinout materiál pro novou solid-state baterii s výrazně vyšší hustotou energie než u běžných sériově vyráběných baterií TDK tohoto typu (typ: CeraCharge), a to díky použití pevného elektrolytu na bázi oxidů a anod ze slitin lithia.

Díky použití pevného elektrolytu na bázi oxidů jsou baterie mimořádně bezpečné. Je určen pro použití v nositelných a jiných zařízeních, která přicházejí do přímého kontaktu s lidským tělem.

Baterii lze použít k nahrazení primárních baterií s mincovními články v souladu s předpisy EU o bateriích, které vyžadují jejich nahrazení dobíjecími bateriemi, což by mělo přispět ke snížení dopadu na životní prostředí.

Společnost TDK bude usilovat o vývoj bateriových článků a konstrukce obalu a o pokrok směrem k sériové výrobě, přičemž se zaměří na vývoj svého nového produktu, solid-state baterie.

Kromě toho se společnost TDK snaží zvýšit kapacitu baterií pomocí technologie vícevrstvého laminování a rozšířit rozsah provozních teplot použitím výrobní inženýrské technologie, kterou společnost TDK nashromáždila v oblasti elektronických součástek.

Hlavní aplikace pro novou baterii jsou různá nositelná zařízení, jako jsou bezdrátová sluchátka, naslouchátka a chytré hodinky, senzory životního prostředí. Díky použití pevného elektrolytu na bázi oxidů je baterie mimořádně bezpečná. Menší rozměry a vyšší kapacita přispívají k menší velikosti zařízení a delšímu provozu.

zdroj: tisková zpráva

3 Comments on “Nové revoluční baterie pro nositelnou elektroniku vydrží 100x déle!”

  1. Já si nemůžu pomoct, ale pokud nedošlo k mnohočetným chybám při překladu, tak článek vyznívá tak, že TDK vyvinulo materiál pro jejich druhou (?) generaci solid state baterií, které díky tou mají 100x větší hustotu na litr objemu než předchozí jejich konvenční solid state (?) baterie, přičemž hodnota 1000Wh/l těch nových je asi dvojnásobek stávajících běžně používaných článků. Vy jak jste všichni tady tomu rozumíte?

    1. Samozřejmě, že je to nesmysl a redakce odborného magazínu by se měla stydět vypustit takový nesmysl. Chtěl bych vidět tu baterii s 10 Wh/l, což je několikrát méně než nejhorší olověné baterie. Dokonce i olověné baterie před 100 lety na tom byly lépe.
      Pro srovnání to nové úložiště od Catlu, kde se vůbec na nějaký objem nehraje, má 430 Wh/l. Lepší NMC články jsou přes 700 Wh/l.

Napsat komentář