Nová Toyota Land Cruiser: mild-hybrid s dieselem

Toyota odhalila zcela nový Land Cruiser, který představuje návrat ke kořenům, ovšem v novém designovém hávu.

Geny legendy se spojily s novými technologiemi a přináší ještě lepší jízdní schopnosti. Předprodej nového Land Cruiseru pro evropské zákazníky zahájí Toyota v říjnu, první vozy by měly k zákazníkům dorazit v první polovině roku 2024.

Land Cruiser se zrodil před 72 lety, konkrétně 1. srpna 1951 jako Toyota „Jeep BJ“. Již krátce poté prokázal své silné stránky a schopnosti jako první vůz v historii, který vystoupal až k šesté stanici na svazích proslulé japonské hory Fuji.

Díky své celosvětové pověsti se Land Cruiser řadí k nejprodávanějším modelům Toyota s dosavadními prodeji v objemu 11,3 milionu vozů ve více než 170 zemích a regionech.

Posun základních jízdních schopností díky nové platformě GA-F

Nový Land Cruiser si zachoval tradiční odolnou rámovou konstrukci a je postaven na podvozkové platformě Toyota GA-F, která významnou měrou přispívá ke zlepšení terénních schopností tohoto vozu.

Nový model zároveň nabízí snadnou ovladatelnost a více pohodlí v rámci běžného cestování po silnicích v souladu se snahou Toyoty, aby tento praktický vůz naplňoval každodenní potřeby zákazníků.

Tuhost nového rámu se zvýšila o 50 %, přičemž nárůst tuhosti celku (karoserie s rámem) činí 30 %. Uvedená vylepšení přispívají k ještě lepší odezvě i jízdnímu chování a pohodlí. Vylepšení se týká i základního systému zavěšení kol, zejména ve smyslu kříživosti náprav – tedy klíčového aspektu jízdních schopností v terénu.

Nový elektrický posilovač řízení (EPS)

Nový Land Cruiser bude poprvé používat elektrický posilovač řízení (EPS). Novinka napomůže potlačit nárazy kol přenášené do volantu za jízdy po špatném povrchu nebo v terénu a zajistí hladší a přímější řízení i snazší manévrovatelnost za všech rychlostí.

Díky systému EPS může být nový Land Cruiser vybaven i asistentem pro udržení v jízdním pruhu v rámci paketu systémů aktivní bezpečnosti a asistenčních systémů Toyota Safety Sense.

Odpojitelný přední stabilizátor– poprvé v rámci Toyoty

Nový Land Cruiser s novými odpojovacími stabilizátory na přední nápravě nabídne ještě lepší terénní schopnosti. Uvedená technologie SDM (Stabiliser with Disconnection Mechanism – stabilizátor s odpojovacím mechanismem), objevující se v rámci značky Toyota vůbec poprvé, umožňuje řidiči upravit nastavení stabilizátoru pomocí spínače na přístrojové desce. Mechanismus tak dovoluje podle potřeby zajistit lepší jízdní vlastnosti na nezpevněných cestách, jakož i vyšší míru pohodlí a snazší ovladatelnost na silnici.

Jízdu v terénu ještě více usnadňují modernizované systémy Multi-Terrain Monitor (systém monitorující jízdu v terénu) a Multi-Terrain Select (výběr typu povrchu). Multi-Terrain Monitor za pomoci kamery o vysokém rozlišení a displeje zprostředkuje řidiči výhled na prostor v okolí vozidla i pod ním; systém Multi-Terrain Select na druhé straně automaticky přizpůsobuje jízdní schopnosti vozidla podle různých podmínek při zdolávání terénu.

Vylepšený pohon

Pohon vozu dokládá snahu Toyoty nabízet vůz, který byl navržen a vyroben s ohledem na životní styl nebo praktické využití ze strany zákazníků, čímž navazuje na dlouhodobě budovanou pověst spolehlivosti a odolnosti na silnicích i v terénu.

V západní Evropě bude nový Land Cruiser uveden s přeplňovaným naftovým motorem 2,8 litru, který umně vyvažuje spotřebu paliva a jízdní schopnosti. Dosahuje maximálního výkonu 150 kW a ve spojení s novou osmistupňovou automatickou převodovkou Direct Shift umožňuje tahání přívěsů o hmotnosti až 3500 kg. Začátkem roku 2025 bude k dispozici elektrifikovaný pohon spojující výkonný a hospodárný naftový motor se 48V mild-hybridní technologií.

Design: splynutí tradice s modernou

Spojením tradice s modernou vznikl nadčasový vzhled vyjadřující schopnosti vozu vypořádat se i s těmi nejnáročnějšími podmínkami. Stylistické ztvárnění zároveň zachycuje funkční krásu, s níž se setkáváme u těch nejlepších nástrojů pro profesionály.

Robustní a drsný vzhled vyjadřuje ideu „návrat ke kořenům“, na níž je nový Land Cruiser postaven, ale současně je mimořádně praktický v souladu s pravidly funkčního designu. K jízdním schopnostem v terénu přispívají kratší převisy, vymodelované rohy a zúžená spodní partie karoserie. Jednotlivé součásti karoserie byly kromě toho navrženy tak, aby je v případě poškození bylo snadné vyměnit.

Design exteriéru při pohledu z boku se drží klasické siluety Land Cruiseru s robustními horizontálními křivkami. Celková délka vozu je 4920 mm při šířce 1980 mm a výšce 1870 mm; rozvor náprav činí 2850 mm.

Interiér bude variantně v pěti- nebo sedmimístném uspořádání; v obou případech bude provedení kabiny poukazovat na robustnost a funkčnost pravověrného terénního vozu. Dokladem je řada detailů, jako například horizontální uspořádání přístrojového panelu nebo tvarování spínačů s ohledem na snadné ovládání i při jízdě v náročném terénu.

Velký důraz kladli návrháři i na dobrý výhled řidiče ve všech směrech, o čemž svědčí nízká kapota motoru, horizontální přístrojový panel nebo snížení okenní čáry ve spojení s bočními okny, která otevírají výhled směrem k zemi.

Pro nový Land Cruiser jsou připraveny nejnovější systémy Toyota Safety Sense s uceleným paketem Toyota T-Mate, zahrnujícím pokročilé bezpečnostní prvky a technologie k usnadnění práce řidiče.

Land Cruiser First Edition

Zcela nový Land Cruiser bude na evropský trh uveden v provedení First Edition, a to výhradně pro ty zákazníky, kteří si tento vůz rezervují během prvního předprodejního období od října tohoto roku.

Limitovaná edice – pro Evropu přibližně jen 3000 vozů – klade důraz na tradice Land Cruiseru prostřednictvím speciálních stylistických prvků a terénního charakteru, za nímž stojí i racionálních důvody.

Ze zajímavých detailů jmenujme klasické kulaté světlomety nebo dvě varianty specifického dvoubarevného lakování karoserie: v odstínu hnědá Sand a modrá Smoky. Další podrobnosti budou k dispozici později před uvedením vozidla na trh.

zdroj: tisková zpráva

79 Comments on “Nová Toyota Land Cruiser: mild-hybrid s dieselem”

    1. To je jejich věc. Já od nového auta pro ženu očekávám to samé, co od stávajícího:
     1) mezinápravový torsen, protože nemůže čekat, až a jestli se silničáři k nám dostanou prohrnout silnici
     2) hmotnost 2+ tuny a rám, aby se o něj ožralý vesnický buran nebo spěchající pražák ve fábii neškodně rozmašírovali na sračku
     3) diesel pro případ, že to někde vyklopí, aby to nezačalo hořet a aby to stačilo natankovat jednou za měsíc
     4) nejméně šest míst, aby odvezla kamarádku s dětmi
     5) tažné 3+ tuny na přepravák s jejím koněm
     6) aby tam nebyly zbytečné kraviny, co přestanou za měsíc fungovat a budu s tím já ztrácet čas

     Mimochodem, k poslednímu bodu…. na začátku týdne jsem podepisoval servis našeho posledního Superba – toho co něj obchodník čekal dva roky – za tři měsíce provozu 22 závad zasekávajícím se infotainmentem počínaje rozpadlým zavíráním gloveboxu konče. Naprosto příšerná kvalita, v tom jezdit musí být za trest.

      1. Hele dědo, chápu sice, že v tvým věku ti víc než sexuální fantazie nezbývá, ale zkus si ji nechat pro sebe, ju? Udělej si pěkný víkend u telky se zoofilním pornem a dokumentem operace Barbarossa a opravdu nikoho nemusíš seznamovat s projekcí svých snů do reálného světa.

       Sláva velkolepé ukrajinské jarní ofenzívě :-Q

        1. Ukrajinská ofenzíva je přesně dle očekávání a naší prognózy naprosté fiasko. Doporučuji si vyhledat moje starší zimní a jarní příspěvky, kde popisuji, jak a proč to fisko bude.

         Horší než nevydařená ofenzíva je, že na jaře ukrajinská vládnoucí junta a Západ promeškali příležitost pomocí jednání dosáhnout přijatelného míru, protože ruská vojenská, ekonomická a politická kapacita klesala po vyčerpání zimní armádní ofenzívy do kritického bodu. Poslední dva měsíce se ale ruská kapacita od kritického bodu vzdaluje a rychle posiluje. Nyní se pohybuje po trajektorii, které Evropa a Ukrajina naprosto nemohou konkurovat, což bohužel znamená, že nyní nebude Rusko nakloněno jednání a pokud ano, za podmínek pro ukrajinskou juntu výrazně nevýhodnějších. Navíc po západním podrazu se stažením Rusů od Kyjeva, který je mediálně prezentován jako ukrajinské vítězství, nelze očekávat žádné výraznější vstřícné kroky, protože to ruské armádní velení nedovolí.

         Ukrajina válku prohrála a nic to už nedokáže změnit.

        2. Myslíš třeba tohle? 😀

         runner42 napsal:20. 9. 2022 (18:42)
         „Trochu pozdě, ne? Konec války se blíží. Do měsíce budou jih a východ po referendech součástí Ruské federace. Z ostatních území se separatistické a ruské jednotky stáhnou. Bude následovat nabídka na příměří, která bude vypadat následovně – my Rusové už útočit nebudeme. Vy Ukrajinci buď akceptujete status quo, nebo zaútočíte na území Ruské federace a pak vás bez milosti smázeneme vším co máme. Německo a celá Evropa bude tlačit na Ukrajinu, přičemž zimu využije Rusko k tomu, aby připomělo EU, proč je vhodné vyvíjet tlak na příměří.
         A teď mezinárodní rozměr – Rusko již přislíbilo svým spojencům brzké ukončení konfliktu. Za to nepochybně bude požadovat uznání referend, což mimochodem odpovídá mezinárodnímu právu na sebeurčení. Rusko to od začátku hraje tímto směrem.
         Do jara je mír, Ukrajina zdevastovaná, okleštěná o nerostné bohatství a v situaci, kdy by pokus o dobytí původních území (obsazených již před válkou ruskými etniky) byl považován za agresi. Rusko a USA dosáhnou vítězství, EU a Ukrajina prohry.“

         Asi nemá smysl o čemkoliv diskutovat. Prostě jen řekni datum, kdy už Rusko konečně OPRAVDU vyhraje a obsadí ty nově připojená území tedy včetně Chersonu ať se máme zase za rok čemu zasmát. 🙂

        3. @Venca. Dobre jsi mu to nandal. rusak plesnivej tady gdaka rusackou propagandu. Mel by za to jit sedet jako Navalny. v rusacku. Bohuzel ty rusacke zrudy tezi z nasi demokracie a pritom ji podrezavaji kde se da. Melo by se jim oplacet dle pravidel ktera podporuji.

        4. Venca – a co je špatně?
         Jsou území součástí RF? Jsou.
         Dostala Ukrajina nabídku od Ruska na příměří? Dostala.
         Tlačí Německo na konec války? Tlačí. Jiná věc je, že USA tlačí na pokračování…
         Je Ukrajina zdevastovaná? Naprosto.
         Do jara je mír? Mír není, to je pravda. Protože stejně jako v případě minských dohod se junta a Západ domnívaly, že mohou dosáhnout vojensky zisků. A opět se situace opakuje – není mír, přibylo obětí a situace Ukrajiny je opět o mnohem horší, než byla v okamžikum kdy bylo možné uzavřít mír.

         Pozitivum vidím v tom, že váleční štváči tvého ražení konečně dostali do situace, kdy ukrajinský debakl nadále nemohou popírat. Ano, to ty jsi tady zesměšňoval moje příspěvky o tom, že ukrajinská ofenzíva je odsouzena k nezdaru ještě před jejím započetím. Maloval vzdušné zámky ruských ztrát a přesvědčoval ostatní o západních game-changer zbraních, kolapsu ruské ekonomiky, nemožnosti prodeje ruských energetických surovin atd. atd. Nemají přece tankery, ropa pod 60$ a tak dále a tak dále. Kecy, kecy, kecy.
         Ve skutečnosti je Ukrajina v totálním kolapsu s -40% populace a naprostém bankrotu, Evropa v recesi a rezervy armád NATO vyčerpány.

        5. @lavrov42. Od tvych predpovedi AFU castecne osvobodila Charkovskou a Chersonskou oblast. Tomu rikas debakl. Souhlasim, ale je to rusacky debakl, stejne jako ponorka moskva, ta uz neudela ani kva. rusak uz loudi munici v kldr a jinych posuku. putin je v nucenem homeoffice, vsude mu hrozi zatykac. To je jako domaci vezeni. rusaky nema nikdo rad, ani Cinan. rusacko musi padnout na kolena, to je uz jiste. Tak se zklidni a soupej nohama.

        6. @runner
         Hele jak jsem psal nemá smysl o čemkoliv diskutovat, protože ty žiješ v úplně jiném paralelním vesmíru, házíš jednoho slaměného panáka za druhým a ty faktické lži nemá ani smysl vyvracet.

         Datum jsem bohužel nedostal, tak se alespoň zasmějeme nad větou „Ukrajina válku prohrála a nic to už nedokáže změnit.“. 🙂

         Zatím se měj, jdu zkoumat satelitní snímky poloprázdných ruských skladů dlouhodobě uložené techniky a grafy rublu k hlavním světovým měnám. Prý si má člověk něco přát, když padá (Ruská) hvězda, ale mě asi ke štěstí stačí sledovat jenom ten pád. 🙂

        7. Rubl je vysoko = je to fiktivní kurs, protože rubl není volně směnitelný.
         Rubl je nízko = je to reálný kurz, Rusko se rozpadá.

         No není to zábavné? Už ti chybí jen červený nos, šášo 😀

        8. @runner
         Rubl je vysoko = je to fiktivní kurs, protože rubl není volně směnitelný.
         Rubl je nízko = jestli i se všemi machinacemi a oficiálně představenými opatřeními pro podporu je takhle nízko, tak už je to fakt v pr**.

         Ano je to zábavné. 😀

        9. pro Venca…. Tuhle válku už vyhrály USA…EU už je jasný poražený…
         Ukrajina de facto neexistuje od 2014, ale pokud bereme jako Ukrajinu území v moci Kijevských naciburžoustů, tak ta bude prohrávat až do ukončení konfliktu. Stejně tak bude prohrávat Rusko…
         Životy mladejch (převážně) chlapů…

        10. @Drvoštěp
         Hele jsme svobodná země a každý může mít svůj názor. 🙂

         Podle mě jsme zase třeba už vyhráli, NATO a EU se probralo a začalo řešit svou bezpečnost a jsem rád, že já a moje děti už nebudou muset řešit za svého života nějaké konvenční či energetické ohrožení ze strany Ruska, protože to co za tuhle válku „spálí“ už nikdy nedokážou vyrobit. Už nejsou SSSR+ RVHP.

        11. pro Venca…. Hmmm…
         Může se stát, že kámoš kámoše seřve, chytne pod krkem, nebo čutne do zadku – a zůstanou kámoši…
         Ale ten vybuchlej plynovod a následný prodej 3x až 4x přepáleného liqidgazu😡…To je spíše jako kopačka do koulí a nachcání na hlavu.. Kdo že se to tenkrát nechal nahrát při prohlášení: ,,Mrdám EU…“❓😉

         ,,Jsme svobodná země a každý může mít svůj názor“. Jako fakt, nebyly náhodou poslední dobou nějaké změny?? ,,Můžete mít jakoukoliv barvu, pokud bude černá“ … Ale to byl dobrý vtip, narozdíl od toho co předvádíte vy🥴

        12. To byla Nulandová v průběhu instalování loutkové ukrajinské junty Spojenými státy.

        13. pro Runnču… Jojo….Mně udivuje, co všechno je část lidí ochotná americkým imperialistům odpustit, jen proto, že je obecně jejich politika i v jejich zájmu (nebo si to aspoň myslí)..

         Kdyby třeba k Vencovi přišel na neohlášenou návštěvu jeho důležitý šéf, probíhalo by to asi takhle: ,,Jako doma pane, jistě poslušte si, samozřejmě že si můžete vzít cokoli sebou domů, manželka bude poctěna, když jí navštívíte v ložnici, kdyby jste měl zájem, dceři už bylo 12 a je moc hezká…🙄

        14. @Drvoštěp
         „Ale ten vybuchlej plynovod a následný prodej 3x až 4x přepáleného liqidgazu“

         Jestli to vidíš takhle, tak pak mi už dávají tvé myšlenkové pochody a emoce smysl. 🙂

         Znovu opakuji jsme svobodná země a můžeš si věřit čemu chceš, i když je to úplná blbost nebo to neodpovídá realitě a dokud ty tvé myšlenky nepřejdou v činy.
         Dám ti takové životní moudro. Nejvíce se lidí rozčilují nad tím, co neexistuje, co se nestalo nebo čemu nerozumí.

        15. Pro Venca… A co se ti nezdá?? Nebo snad trváš na tom, že si plynovod odstřelili sami Rusové, aby nemuseli platit pokutu?😃 V době kdy bylo dávno jasné, že západ zmražený ruský prachy už nepustí a Rusové nic na západ nezaplatí…
         Kašpare prolhanej – sám tomu nevěříš.🤡🤥
         A že ceny US zkapalněného plynu byly loni pro EU cca 3,5x vyšší než pro domácí US trh je snadno ověřitelné…
         Zatloukat, zatloukat, zatloukat, že kašpare 🤡🤥…

        16. @Drvoštěp
         V tvém případě je to evidentně „nestalo“ a „nerozumí“. Fascinuje mě když někdo věří více nepřátelské státní propagandě než vlastním představitelům, vlastním ozbrojeným složkám a vlastním zpravodajským službám. (Hlavně prosím nevytahuj 100x vyvrácený článek od toho USA novináře a další „důkazy“)

         Pro příště si odpusť ty osobní útoky. Je to zbytečné a v rámci diskuzní platformy i dost zoufalé.

        17. pro Venca… Jen plkáš, ale faktům se vyhýbáš jak čert kříži… Kašpar prolhanej je to nejmírnější co mě pro tebe napadlo, si prohnilej až na dřeň lumpe.

        18. „Plány amerických imperialistů zhatí, drvostepovi vepři boubelatí“
         absurdita té scénky není nic proti absurditě diskuse s drvostepem o amerických válečných stvacich. fakt komedie.

        19. bez ohledu na válku je Gazprom přítomen na mezinárodním trhu a dodává plyn do EU i jinam do světa. probíhající arbitráž proti Gazpromu ohledně porušení kontraktu bude muset Gazprom zaplatit pokud prohraje, jinak nebude moci na mezinárodním trhu působit, i kdyby nedodával přímo do postižených zemí. drvostep je úplně mimo, jako obvykle a nechápe o čem mluví

        20. @Drvoštěp
         Tak ještě jeden koment s tebou ztratím a dám ti šanci to pochopit a doufám, že máš rád grafy a čísla.

         hxxps://www.consilium.europa.eu/cs/infographics/eu-gas-supply/

         Konec roku 2021 tvořil Ruský import do EU cca 40 % v září 2022 tedy před výbuchem tvořil už jen 13 %. NS byl z Ruské strany vypnutý (pamatuješ jak pálili ten plyn až to bylo vidět z vesmíru? nebo ty výmluvy ohledně turbíny z Kanady?). Bratrstvím teklo z rozhodnutí Ruska možná 20 % kapacity (grafy strany 12-13).

         hxxps://energy.ec.europa.eu/system/files/2023-05/Quarterly%20Report%20on%20European%20Gas%20Markets%20report%20Q4%202022.pdf

         Vyhození NS tedy nebylo limitním faktorem pro fyzickou přepravu plynovody a Rusko mělo a má i jiné cesty jak ho dostat do EU. Cíl nebylo „jen“ vykroucení z placení pokut za nedodávání, ale prostě snaha o vyšroubování ceny (povedlo se) a tím omezení či zastavení podpory západu (nepovedlo se) a tím reálné vítěství nad UA (nepovedlo se). Zapni si někdy jejich zprávy. Oni nebojují proti UA, ale proti celému západu. Myslíš že by neobětovali nějakou trubku pro vítěství?

         „EU cca 3,5x vyšší než pro domácí US“

         Jasně tak funguje volný trh, že cena pro všechny je dána cenou poslední dodané jednotky (to znáš z OZE). To LNG, ale neprodává vláda USA a nekupuje Evropská komise. Těží ho, přepravují, zkapalňují a vozí na lodích v drtivé většině NADNÁRODNÍ AKCIOVÉ společnosti a zisk z toho mají hlavně jejich akcionáři, kterých jsou miliony po celém světě. Pokud vlastníš důchodové připojištění a máš dynamické portfolio nebo nějaké ETF tak jsi jedním z nich asi jako další statisíce Čechů (třeba já mám).

         Pokud teda nutně hledáš nějakou konspiraci a motiv na úrovni státu jen z hlediska peněz, tak nejvíc na tom krátkodobě včetně Ruska vydělaly státní firmy Alžírska, Kataru a hlavně nejvíc NORSKA.

         Parchanti Norové ani Drvoštěp je neprokoukl. 😀

        21. pro pituru… Jasně: USA nejsou imperialisti, nejsou militaristický válečníci a pituru není omezenec a není hlupák 😉

         Pro Venca… To už je lepší, hrozně mně irrituje když někdo klape hubou na prázdno a ještě se u toho tváří chytře… Jako ty posledně….

         Před výbuchem plynovodu dlouhodobě Kiev požadoval jeho ukončení, stejně jako Biden (existuje video, kde přímo na kameru prohlašuje, že NS zruší). Pokud by si ho vybuchli Rusové, bylo by to poprvé v historii vesmíru, kdy oběma proti sobě válčícím stranám vyhovuje stejná sabotáž…
         Po ukončení války buď definitivně spadne nová železná opona, nebo se západ (Evropa) s Ruskem dohodne jak dál pokračovat. Ani v jednom případě Rusko nebude platit pokutu, ten argument je naprosto směšný, a to že byl vůbec západní propagandou použit ukazuje, že nebylo vůbec jednoduché najít aspoň nějaký důvod, proč by měli Rusové likvidovat svou strategickou trubku…
         Rusko přestalo dodávat plyn, protože za něj nedostávali zaplaceno… Respektive prachy odešly ale na zmrazené účty – což je ale prakticky to samé (proto ten požadavek na placení v Rublech)… Ani toto samozřejmě není důvod k ničení vlastní infrastruktury pro Rusko… Ovšem Amerika výbuchem změnila dočasné ukončení dodávek na definitivní a otevřela tak prostor pro prodej svého dříve neprodejného plynu za vyděračské ceny a to na dlouhá léta budoucí…
         A že celý koláč nezůstane v USA a pár drobků se rosype po Světě nevidím jako důvod, proč tenhle byznys století neuskutečnit…

         A jestli ti připadá napojení US politiků na lukrativní byznys jako konspirace, tak si zakonspiruju ještě víc: Že ses narodil loni na jiné planetě??👽😜

        22. @Drvoštěp

         „hrozně mně irrituje, když někdo klape hubou na prázdno a ještě se u toho tváří chytře“

         To ale přesně děláš ty. 😀
         V podstatě nulová analýza, když už čísla tak bez kontextu nebo porozumění. Začínáš tak, že výsledek je „můžou za to USA“ a podle toho si skládáš svou „realitu“.

         „likvidovat svou strategickou trubku“
         Právě jsem ti ukázal na grafech a číslech, že těch trubek mají Rusové mnohem víc, než kolik jich využívají a stejně napíšeš „strategické“ trubce, tak to je jako u blbejch. 😀

         „Ovšem Amerika výbuchem změnila dočasné ukončení dodávek na definitivní “
         Až na druhou větev NS2, která zůstala nepoškozená, Bratrství, Jamal a Turskstream, které při plné kapacitě dají možná 40 % Evropské spotřeby. Prostě „definitivní“ ukončení na věky.

         Jasně jsem ti ukázal, že nejvíc na tom vydělají Norové a Alžířané, protože mají nejnižší dopravní náklady a jde to čistě do jejich pokladen.

         Celá tvoje konspirace stojí a padá na myšlence, že Rusové dostávali prachy na zmrazené účty (jedno jestli eura nebo rubly), což je lež v tvém případě spíš nevědomost. Celou dobu od začátku války proudí plyn Bratrstvím a ropa Družbou a lodě vozí i Ruské LNG. To Rusové dávají zdarma, když jim platíme na ty zmražené účty? Nebo na ty zmražené účty se platil jen plyn přes NS, že ho teda zastavili? Už chápeš, že tvé vysvětlení vůbec nedává smysl? Dokonce neodpovídá ani tomu co říkali Rusové (viz výmluva na turbínu z Kanady). A zase jsme u 3. bodu(nerozumí) životního moudra.

        23. Pro Vencu Kašpara…. Plynovody Bratrství a Jamal, jeden přes UA, druhý přes Polsko😃 a tu poslední zbylou trubku NS nikdo nezprovozní bez záruk USA, že ho opět neukončí….
         Dál jsem ty tvoje zaplacené ubožárny nečetl..

        24. @Venca – davat drvostepovi racionalni argumenty a predpokladat, ze je pochopi je opravdu donkichotský ukol. To radeji bez bojovat s temi mlyny. Idiot, ktery tady papousku bud komunistickou propagandu o americkych imperialistech, nebo ruskou o ukrajinskych nacistech, za tu namahu opravdu nestoji. Ten clovek je pomatenec prvni tridy a je zraly na blazinec.

         @Drvostep – jsem opravdu pocten, ze me povazujes za hlupaka, klidne si posluz. S lidmi tveho uvazovani opravdu nemam cokoliv spolecneho, jsem rad ze si nerozumime. S komousema a lharema jsem si nikdy nerozumel. A hlavne me bavi jak nejsi schopen zpochybnit argumentem jedinou vec co napisu, jen seres hovna 🙂 tak jen nadavej, ty chytraku. A zopakuj si nejake dalsi komouske heslo, at z toho nevypadnes 🙂

        25. @Venca – jeste k tomu NS. Kdyz muze v russacku prigozin sestrelovat letadla a pak se v klidu prochazet po leningrade, tak nikdy nevis, jake mocenske skupiny a jak bojuji v russacku o moc. V russacku je mozne cokoliv, ty duvody se tezko kdy dozvime. Ale hlavne se to nesnaz vysvetlit tomu kretenovi, co tady siri russackou propagandu komousky hesla. To je fakt zbytecny. Jinak ČEZ chce po Gazpromu miliardu za nedodaný plyn. A to meli russaci smlouvy hlavne s nemci. Tam pujde o velky sumy. Jen maji smulu, ze mistni kasparek drvostep jim nestihl vysvetlit, ze russacko jim nikdy zadny penize nezaplati 🙂

        26. pro pituru 😃…. Kristova noho…
         ,,,,Dávat.. argumenty.. je.. DONKICHOTSTKÝ úkol…..““ ❓❓
         Tos určitě nechtěl říct 😃😁😆

        27. @Pituru
         To vysvětlení je spíše pro tu nepíšící avšak čtecí většinu co chodí na tento web. 🙂
         Ty soudy a mezinárodní arbitráže budou ještě zajímavé, ale to už jsem do toho nechtěl míchat jako dalších X věcí, protože by to stejně nepomohlo. Skoro se divím, že chtějí „jen“ miliardu.

        28. pro Vencu Kašpara… Ty soudy a mezinárodní arbitráže budou zajímavé hlavně v tom, že vůbec neproběhnou…
         A pokud náhodou (pro forma) nějakou taškařici uspořádáte – to bude teprve prdel 😁😆

        29. „Donkichotský úkol“ se pro takového myslitele jako Pituru docela hodí 😉 Že se jedná o krásu nechtěného přece nevadí, měli bychom ho pochválit za snahu. Je to svým způsobem odvaha opustit bezpečný přístav školkového vzdělání a pustit se do podobných složitějších akcí…

        30. přesvědčit vás dva dezoláty o čemkoliv spojeném s russacku propagandou a to za použití racionálních argumentů je skutečně úkol donkichotsky, v překladu naivně a marně odhodlaný.

         Je od vás hezké, že jste se ozvali a tak nechtěně přiznali, že ani jeden z vás to nedokáže pobrat a připadá mu to hloupé a směšné. něco ve smyslu Burianova: za prvé nevím co to znamená, a za druhé mě to uráží!

         je to jednak proto, že čtěte leda tak russackou a komouskou propagandu, kvalitní literatury jste se nikdy ani nedotkli. a taky proto, že schopnost pochopení čehokoliv vás dva už dávno opustila. co taky jiného čekat od podporovatelů russackych nacistických vrahů a okupantů. to jsou všechno spojené nádoby.

        31. pro popírače holokaustu pituru….
         Kulturní vložka:
         Vsadím boty proti čepici, že si Dona Quijota nečet, ty ,,dezoláte“😃
         Já to zkoušel před lety v originále dokonce 2x a nikdy jsem nedal víc jak pár kapitol. Je to dost těžké čtení, taky už je to pěkných pár století od prvního vydání….Statisticky se jedná o nejčtenější knihu psanou kastilsky (kromě Bible), ale kdo ví, se tomu jen usmívá… Bylo mnoho výtisků – to ano – ale většinou je to jen z ,,povinnosti“ mít ji vystavenou v knihovně. Podobně jako Bible, Mein Kampf, Kapitál,F.L.Věk..jak kdy, jak kde…
         Existují filmy, myslím 3, nebo 4, ale nikdy se to moc nepovedlo a byly různé katastrofy při natáčení… Myslím se mluvilo i o ,,prokletí Dona Quijota“…
         Našel jsem někdy loni docela stravitelný seriál od španělské televize, netuším jestli se někdy třeba nevysílal dabovaný česky…
         Já viděl 1díl a až bude na podzim pršet, určitě ho dokoukám…Dík za připomenutí 😘

        32. Quixotismus, neboli též „boj s větrnými mlýny“, není označení pro činnost marnou z hledisk výsledku, jak to bývá často chybně používáno, ale marnou ve smyslu celkově pomýlenou, tedy „imbecil vede svatou válku proti neexistujícímu nepříteli“. V tomto slova smyslu to na tebe Pituru sedí, minimálně z větší části.

         Samozřejmě se jedná o hrubé zjednodušení, autor v díle pracuje s permanentním posouváním těžiště pravdy a reality a příznávám, že jsem četbu poměrně brzo vzdal a patří mezi díla, ke kterým se nehodlám vrátit nikdy, neboť mi prostě nesedí, stejně jako dílo např. Exupéryho

         Teď čtu anglickou verzi Aline et Valcour.

        33. pro Runnču… Přesně tak… Quijot není naivní idealista, ale starší chlápek kterému těžce ruplo v kouli… Psychiatrický případ, snadno nebezpečný pro okolí… Naštěstí pro sebe našel svého Sanchu Břicháče, který ho tahá ze všech průserů a ještě se u toho dobře baví…

         Jestli myslíš Malého prince, tak to taky není můj šálek, ale pár postřehů je výbornejch a hlavně těch pár stránek se snad nedá nedočíst – už jen ze setrvačnosti 😃

        34. prostě jste se tady vy dva dezoláti zase veřejně ztrapnili a být vámi bych do toho už víc nezabrusoval, bude to jen horší.

         proruská onuce a pomlouvačný lhář drvostep mě zase nazývá popíračem holocaustu, to jsem mu musel kreténovi hnout žlučí 😂 Na základě čeho si to dovoluje, to se od něj nedozvíme. drvostep je prostě prolhana sracka, jako každý proruský dezolat, jako russacko samotné, proto ty vrahy tak obdivuje

         prostě všechno je zde při starém, jako vždy.

        35. pro popírače holokaustu pituru…
         pituru z aktuálních politických důvodů už několikrát ve svých komentářích bagatelizoval genocidu Židů a Poláků na západě Ukrajiny během 2sv a zpochybňoval zapojení ukrajinských nacionalistů do tohoto masového vraždění mužů, žen i dětí…

         Běž tyto svoje historické představy vyprávět do nějakého Varšavského baru…(helmu a suspenzor sebou 🥵😆)

        36. ale hovno drvostepe, ty ubožáku prolhanej, nic takového jsem neřekl a ty jenom hloupě lžeš, a nic nemůžeš dokázat. tak jen produkujes další a další lži, v tom se cítíš skvěle, jen si to lhaní užívej, ty sráči.

        37. pro popírače holokaustu pituru….
         Opravdu tvoje trestné činy (🧐) nebudu nijak dokazovat…
         Kdokoli si může tvoje komentáře zde na Hybrid.cz dohledat..I když…Pan Horčík evidentně není fanda cenzury 👍, ale přesto už párkrát nejpitomější hádky smázl…
         Neznám mediální zákony, možná je i smazané nějakou dobu v archivu…
         Pro případné zájemce z represivních složek, nick Pituru zde začal komentovat někdy na jaře 2022…😅😂

        38. profláknutej lhář drvostep a jeho typický komentář o hovnu. tak to se mě teda dotklo 😂 tvoje pomluvy beru jako vyznamenání, jsi špína největší, vždycky ti budu trnem v oku, lháři

        39. pro popírače holokaustu pituru….
         🚔⛓️⏳😘

        40. @drvostep – ty mě opravdu tady veřejně obvinujes z trestného činu popírání holocaustu, přestože dobře víš že pro to nemáš jeden jediný důkaz? a jen se neurčitě odkazujes na nějaké, nijak určené diskuse? a ještě mi vyhrozujes policií? Uvedomujes si dobře, co děláš? Mám se toho tvého vyhrožování bát?

        41. pro popírače holokaustu pituru…
         Když tě obviňuju veřejně a nic víc nežádám, tak to asi těžko bude vyhrožování idiote…
         Možná tak křivé obvinění – to se ale jako křivé NEPOTVRDÍ 👎👇🏿

        42. pro pituru… Teď jsem si uvědomil….
         čím komplexnější otázky, tím déle (kvadraticky – ne lineárně) ti trvá odpověď…
         Připomínáš mi 30 roků staré šachové programy…
         Nejsi náhodou pokročilý Artificial 01…❓😱😁

        43. To je neskutecny co tady ty dve rusacky hovn@ melou. Takovy odpad patri do ČOV.
         Pituru👏👍

        44. Pro Nazibambula…. Vážně díky že si na toho chudáka hodil ručník.👍
         Mně to taky nebaví nakládat mu zleva zprava…

        45. @vostep. ty se od svych smradlavych vyroku distancujes, nebo jak mam tvuj komentar vyhodnotit? Ale na druhou stranu si se ozval, tak je fajn ze se citis byt ten exkrement. Tady si trefil do hnedeho. Jsi rusacky odpad a navzdy tim zustanes.

        46. pro Nazibambula… Rád bych ti v míru odpověděl.. Ale nejde to – připadáš mi že mluvíš z jiné dimenze pod vlivem drog… Nepochop mě špatně – nemám nic proti používání drog – podle mě je to základní lidské právo..
         Jen ti prostě nerozumím.

        47. @drvostep – já neříkám že mě vydiras, to jsi si asi popletl. Ale že mi vyhrozujes policejním stíháním na základě tvého lživého obvinění, pro který sám přiznávás, že nemáš žádné relevantní důkazy, že to nejsi schopen nijak doložit. nechceš se mi raději omluvit a to obvinění odvolat?

        48. pro popírače holokaustu pituru
         … ano …. chtěl bych se ti omluvit osobně.

        49. @drvostep – já samozřejmě nemám zájem na osobním setkání, a omluva může být smysluplná jen tady na tomto fóru, kde mě lživě osočujes z páchání trestného činu. takže očekávám omluvu zde.

        50. pro popírače holokaustu pituru….
         Možná je na čase tohle téma uzavřít.
         Samozřejmě se ti nebudu omlouvat ani tady ani osobně (😃), dobře si totiž tvoje komentáře zlehčující vražedné šílenství UA nacionalistů během 2sv… Např. si napsal něco v tom smyslu, že když to tvrdí Rusové, tak to nebude pravda… Ale nakydal si toho víc….

         Chci ti dát šanci: Když tady teď napíšeš svůj názor na ony otřesné události, nebudeš omlouvat viníky (ani ty ideové vůdce, kteří se vraždění osobně nezúčastnili) a hlavně krátce vyjádříš svůj názor na to, že jsou na současné Ukrajině po těchto ,,lidech“ pojmenovávány ulice….. budu ochoten tě přestat titulovat…
         Samozřejmě záleží na tobě, ale upřímnou snahu pravděpodobně uznám😉

        51. pro popírače holokaustu pituru…. Tak tedy nic? Žádná reakce?… Tvoje volba, ale už si nestěžuj…

        52. Nulandová končí. Její rezignace je podle exilového deníku Strana.UA přiznáním politické prohry Západu v desetiletém úsilí a současně potvrzením, že v americké administrativě převážily síly odmítající podporovat ukrajinskou juntu a konfrontaci s Ruskem.
         hxxps://t.me/stranaua/145855

        1. Pro Runnču… Já budu asi ten první že… Hele vážně nechápu, proč by zdravá ženská – i kdyby hubená – neměla zvedat 10kg baterku…
         To nějak uráží váš aristokratický původ, nebo o co de?? Opravdu si nedovedu představit rozumné vysvětlení.😉

        2. Pokud by si mel zenskou, tak ta by hakovala na poli, krmila slepice a sekala drivi. Vecer by tu baterku uz fakt nezvedla.

        3. Mojí ženě otevírám dveře i ty od auta, nosím jí zavazadla a nákup. Jsem tak vychován a považuji to za správné.
         Stejně jako společné stolování, rozdělení činností na ženské a mužské apod. Jsem povahou a vychováním konzervativní tradicinionalista a tento společenský ritus je pro mě přirozená věc.

         Že žena kydá stáj pro mě není o nic míň dáma.

        4. Pro Runnču… Chápu…A koukáte spolu na filmy s Hugo Haasem a Adinou Mandlovou 😁

        5. Dr.Voštěp> To přiznávám. Jen spíše s O. Novým.

        6. Tak to ale nemůžeš do Ruska. Tam ženy dělají těžké práce protože chlapi jsou vojáci. Bylo to tam vždycky i v době míru. Ženské staví silnice a chlapi si válí koule jako lampasáci.

        7. Chachacha…Je vidět že se vyznáš: přes otevírání dveří je fakt spíše Olda… Hugo byl zase dobrej od lajnování zrcátka… Ale tuhle tradici asi neuznáváš…I když kdoví 😃

        8. visper> To říkal Sarah Bezšulina?

         Dr.Voštěp> to nevím, co znamená. Mám rád pořádek, disciplínu, ale současně uznávám roli ženy a co pro nás dělá, za to jsem jí vděčný.

Napsat komentář