Nejmodernější fotovoltaické panely a nová baterie od HE3DA se představí na výstavě v Praze 11. listopadu

Nová technologie švýcarských panelů garantuje až o 20% vyšší výnos ve výrobě solární energie oproti tradičním křemíkovým panelům. Poprvé v Česku si je bude moci veřejnost prohlédnout na výstavě Smart Energy Forum v Praze ve čtvrtek 11. listopadu, kde je VSTUP pro veřejnost ZDARMA. Jaké další novinky pro energetickou soběstačnost si můžete na výstavě prohlédnout?

Nová technologie švýcarských panelů garantuje až o 20% vyšší výnos ve výrobě solární energie oproti tradičním křemíkovým panelům. Poprvé v Česku si je bude moci veřejnost prohlédnout na výstavě Smart Energy Forum v Praze ve čtvrtek 11. listopadu, kde je VSTUP pro veřejnost ZDARMA.  Jaké další novinky pro energetickou soběstačnost si můžete na výstavě prohlédnout?

Více energie ze solárních panelů?

Švýcarská společnost Meyer Burger, přední světový výrobce fotovoltaických techonologií, patří již déle 70 let k průkopníkům světové fotovoltaiky. Jako novinku letos firma uvedla na trh novou generaci fotovoltaických panelů, které patří z pohledu výkonnosti k absolutní světové špičce v oboru.

Tyto panely se vyrábějí v Německu v nové továrně společnosti Meyer Burger. Na rozdíl od většiny současné čínské produkce panelů, které využívají články typu PERC, švýcarská společnost Meyer Burger nabízí novou technologii typu Heterojunction/Smart Wire (HJT/SWCT). Podle expertů nezávislého německého Fraunhoferova institutu pro solární systémy nabízejí panely Meyer Burger o 20% vyšší výnos ve výrobě solární energie oproti tradičním technologiím.

Novou technologii panelů Mayer Burger si můžete prohlédnout na výstavě Smart Energy Forum v Praze v Praze ve čtvrtek 11. listopadu.

Nové baterie od  HE3DA?

Továrna Magna Enery Storage (MES) v Horní Suché na Havířovsku, kde se vyrábějí baterie HE3DA,  letos rozšiřuje výrobu. Jako absolutní novinku  pro domácnosti a firmy chystá HE3DA nabíječku elektromobilů v kombinaci s bateriovým úložištěm. 

„Je tu problém, chceme elektromobilitu, všichni ale žehrají, že na to není připravená síť. Proto jsme přišli s řešením v podobě rychlonabíječky do zásuvky. Je to jako lednička, přivezete ji, dáte do 400V zásuvky a máte 90 kW rychlonabíjecí stanici pro elektromobil,“ popsal stručně produktovou novinku Prus, akcionář společnosti HE3DA. Bateriové novinky společnosti HE3DA si můžete prohlédnout ve čtvrtek 19. listopadu 2021 v Praze na výstavě Smart Energy Forum v Praze.

Jak je to se vstupem na výstavu?

Vstup na výstavu je ZCELA ZDARMA – je však nutno se předem online registrovat na webu.

zdroj: tisková zpráva

19 komentářů u “Nejmodernější fotovoltaické panely a nová baterie od HE3DA se představí na výstavě v Praze 11. listopadu”

 1. Továrna Magna Enery Storage (MES) v Horní Suché na Havířovsku, kde se vyrábějí baterie HE3DA, letos rozšiřuje výrobu.

  – Jak jako letos rozsiruje vyrobu? Dyt jeste kurna ani nezacali vyrabet, a uz rozsirujou. No to je genialni. Takze z 0 kusu rozsiri kolikrat? 2x 3x ? Ale dvakrat nula, je stale NULA.

 2. Co to je za snůšku nesmyslů.
  Já tu HE3DA viděl už v roce 2015 na stejném fóru a doposud jen kecy a hmatatelného stále nic.
  Nabíječku s panely a bateriemi jsem viděl funkční v provozu již v roce 2018 a nic nového dnes na tom není. PRE ji provozuje ke své spojenosti přes rok a nepotřebuje ani HE3DA.
  Panely mají o 20% větší účinnost, protože pracují obou-straně, no to je zázrak!
  Na střechách je to jedno tam slunce zespodu nesvítí, navíc tyto panely jsou velmi křehké a rády praskají!
  Takže pro neznalé skoro zázrak, pro zkušené a znalé nic nového a převratného, co by stálo byť jen za vidění.

   1. A co zmínit třeba jednu dost důležitou informaci, že tato firma, tato jediná firma se kterou se pochlubili, že tam instalovali bateriové úložiště, není nic jiného než převlečená He3da? maister-energo (najděte si jejich web) prodává servisuje jejich baterie. Tedy vlastně neprodává a neservisuje, jen je to e-shop na baterie, kde se ty baterie nedají koupit, protože žádná není dostupná.

Napsat komentář