Maserati GranCabrio Folgore – 100% elektrický kabriolet z Modeny

Show Maserati zahajuje novou elektrickou éru značky s trojzubcem a představuje světu elektrický kabriolet Maserati GranCabrio Folgore.

V pondělí 15. dubna večer Maserati v rámci show plné energie představilo „Made in Thunder“ – předehru k elektrické řadě vozů Folgore, nové 100% elektrické kapitole značky s trojzubcem. 

Představení odstartoval poutavý zvukový zážitek italského umělce Maserati Dardusta, aby přivítal západ slunce a uvítal příchod nové éry jménem Folgore. Dále vystoupila talentovaná italská herečka Matilda De Angelis, kterou doprovodil skvělý italský představitel světa vědy, astrofyzik a komunikátor Edwige Pezzulli, host Maserati pro tuto výjimečnou příležitost.

SOUVISEJÍCÍ: Maserati ukázalo protyp svého kabrio elektromobilu

Slavnostně zahájili akci a přiblížili počátky historie značky z Motor Valley, která letos slaví 110 let plných fascinující bohaté motoristické a závodní historie. Právě na výročí narození největšího génia, který kdy žil, Leonarda da Vinciho, v den, kdy se slaví národní svátek Made in Italy. 

Umělecký a tvůrčí elán toskánského vědce, vynálezce a umělce a proslulé vynikající produkty vyráběné v Itálii se staly impulsem, který Maserati přijalo za vlastní pro vstup do nové éry značky. Folgore, plně elektrická řada značky z Modeny, je vlajkonošem italských technologicí po celém světě. 

Poté se na pódiu odehrála světová premiéra vozu, který se ujal vedoucí role v elektrické éře Maserati, a to se stejnou intenzivní silou jako hrom: Maserati GranCabrio Folgore, kabriolet 100% vyrobený v Modeně a 100% elektrický.

GranCabrio Folgore je prvním 100% elektrickým kabrioletem v luxusním segmentu a nejrychlejším na trhu. Po GranTurismu Folgore, první plně elektrifikované ikoně značky, a Grecale Folgore, prvním 100% elektrickém SUV v historii značky, doplňuje nové Maserati s otevřenou střechou současnou plně elektrickou nabídku společnosti z Modeny.

Show pokračovala projevy Klause Busseho a Davideho Grassa. Šéf designu Maserati vedl publikum na objevnou cestu za krásou a duší modelu GranCabrio Folgore, který se při své premiéře pyšnil exkluzivní barvou Liquid Rose Gold, plátěnou střechou Titan Grey a sofistikovaným interiérem Denim a Ice s kontrastním prošíváním – klenotem programu individualizace Maserati Fuoriserie.

Vyprávěl o charakteristických vlastnostech vozu, od podmanivého designu a úžasného výkonu až po nezaměnitelný zvukový podpis Folgore a neuvěřitelné technické specifikace odvozené od vozů Formule E, které sdílí s Maserati pro sériovou výrobu. 

Spolu s vývojovým týmem rodiny Maserati pak převzal otěže přehlídky na závěrečné rozloučení generální ředitel společnosti Maserati, který poděkoval hostům za to, že přišli a byli svědky nové elektrické budoucnosti Maserati.

zdroj: tisková zpráva

One Comment on “Maserati GranCabrio Folgore – 100% elektrický kabriolet z Modeny”

Napsat komentář