Lexus představuje novou generaci modelu Lexus IS

Zcela nový Lexus IS se 15. ledna 2013 představí ve světové premiéře na Detroitu. Tisková konference se bude konat v 9:30 hod. dopoledne v centru Cobo; živé webové vysílání z akce bude možné zhlédnout na webu.

Lexus IS 300h
foto: Lexus

V rámci zcela nové modelové řady IS pro Evropu se představí IS 250 a IS 300h, jenž je prvním modelem IS s pohonem Lexus Hybrid Drive. K oběma modelům bude možné zvolit i paket výbavy F SPORT.

galerie: Lexus IS 300h
Lexus IS 300h Lexus IS 300h Lexus IS 300h

Automobilka Lexus dnes uvolnila fotografie zcela nového IS ještě v předstihu před světovou premiérou, která se uskuteční příští týden.

Hybridní verze s přeplňovaným motorem 2,5l s přímým vstřikováním by měla nabídnout výkon 155 kW (210 koní) a spotřebu 4,2 l/100 km. Doplněna bude o osmistupňovou automatickou převodovku a možnost pohonu 4×4.

Hybridní verze se údajně nedostane do USA. Důvodem je možná kanibalizace na prodejích Lexus CT 200h a Lexus ES 30h.

Design exteriéru

Při pohledu z boku se hlavní masa kabiny soustředí do zadní části; k ještě vyšší míře elegance a dynamiky přispívá stoupající boční linka ubíhající od spodních partií vozu k zadním sdruženým světlům.

Design exteriéru staví na novém dynamickém pojetí sdružených světlometů v charakteristickém provedení automobilky Lexus, včetně světel pro denní svícení ve tvaru „L“ umístěných nezávisle pod hlavními světlomety.

Design interiéru

Čistý a elegantní design kabiny vozu poskytuje ideální ergonomické prostředí zaměřené na potřeby řidiče. Nové IS díky větší šířce a delšímu rozvoru nabízí mnohem více místa na zadních sedadlech i v zavazadlovém prostoru.

Výsledkem prodlouženého rozvoru a tenčí konstrukce předních sedadel je největší prostor pro kolena v dané třídě a současně i snazší nastupování a vystupování. IS dále používá nová sedadla dělená v poměru 60:40 s možností sklápění.

Nově koncipované sedadlo řidiče nabízí vyšší míru pohodlí a lepší boční vedení. Snížil se posaz řidiče a rovněž se zmenšil úhel sklonu nového volantu, jehož konstrukce se inspirovala u speciálu LFA. Prodloužil se rozsah podélného nastavování volantu, aby řidič mohl zaujmout sportovnější pozici.

Kvalitní materiály, povrchová úprava a prvky obložení jdou ruku v ruce s nejmodernějšími technologiemi rozhraní HMI, nebo např. vysoce kvalitními analogovými hodinami s povrchem emitujícím světlo.

Součástí středové konzoly jsou elektrostatické spínače (u značky Lexus použity poprvé), s jejichž pomocí lze regulovat teplotu klimatizace pouhým dotykem prstu.

Exkluzivní designové prvky paketu F SPORT

Vozy v provedení F SPORT lze okamžitě rozpoznat pomocí exkluzivního designu masky chladiče a předního nárazníku. Dělící linka masky chladiče je posazena o něco výše než u standardního provedení, čímž se zvětšila plocha spodní části masky, aby se zlepšily parametry sání v souladu se sportovnějším charakterem této verze.

IS F SPORT se rovněž vyznačuje exkluzivním designem sedadel se skvělou oporou a integrovanou pěnovou konstrukcí, díky které se eliminují veškeré mezery mezi čalouněním sedadel a jejich výplní. Výsledkem je výtečné pohodlí a příkladná boční opora sedadel.

Verze F SPORT rovněž používají exkluzivní palubní ukazatele pro řidiče s pohyblivou centrální částí známé z modelu LFA.

tisková zpráva

Napsat komentář