LEO Express přidá od začátku nového roku dva spoje denně

Železniční dopravce rozšiřuje svůj pravidelný provoz o další dva spoje každý den – od 1. 1. 2013 přibude spoj LE 1363 odjíždějící pravidelně v 16:09 z Prahy hl. n. ve směru na Ostravu a od 2. 1. 2013 bude přidán další spoj LE 1352 odjíždějící každý den v 6:22 z Bohumína přes Ostravu do Prahy.

Vlaky LEO Express už několik týdnů úspěšně brázdí Českou republiku
foto: LEO Express

Jízdenky do nových spojů si mohou cestující již nyní zakoupit prostřednictvím online rezervačního systému na www.le.cz, nebo na pokladnách LEO Express v jednotlivých stanicích.

LEO Express tak bude od středy 2. 1. 2013 na trase mezi Prahou a Ostravou provozovat celkem 10 spojů denně, 5 ve směru z Prahy na Ostravu a 5 opačným směrem. LEO Express nyní ve spolupráci s dodavatelskou firmou Stadler intenzivně pracuje na dokončení příprav ostatních vlakových souprav tak, aby další spoje LE mohly být přidány v brzké době.

tisková zpráva

7 Comments on “LEO Express přidá od začátku nového roku dva spoje denně”

 1. Kdypak LEO zkrachuje?
  Jsem

  Kdypak LEO zkrachuje?

  Jsem zastánce konkurence na tratích, ale když vidím jednotlivé kroky firmy LE, tak si stále kladu otázku. Kdy zbankrotujou.

  Podíval jsem se na SA, na LE i na CD a položil si otázku kterým vlakem bych jel z Prahy.

  V „CATTLE“ class neboli economy je nejlevnější jet s ČD, následuje LE a nejdražší je SA. Ovšem rozdíl v ceně LE a SA se dorovná v okamžiku, kdy si dám jedno kafe. Na cestě přes 3 hodiny si dám alespoň 2, takže je pro mě volba jasná

  BUSINESS class má jenom LE = nemůžu porovnávat, ale cena, kterou za ní LE chce v porovnání s tím, co jsem viděl v prezentacích SA jako běžnou economy se tomu zřejmě vyrovná. Rozhodně to nekompenzuje cenu o 50 procent vyšší, ta přidaná hodnota tam prostě chybí.

  Když si vzpomenu na domu, kdy LE vykládal, že bude mít 5 vlakových tříd (nabízí 3 a rozdíl v kvalitě je nepatrný), že konkurence se s ním nebude moci srovnat (to jsem netušil, že k tou srovnání se s konkurencí chtějí přistoupit zezdola. Prostě zatím velké zklamání, ještě, že jsem nekoupil jejich dluhopisy se splatností 5 let. Alespoň tyto dluhopisy objemem přesáhnou dluhy u bank, takže alespoň banky z toho vyjdou v plusu.

  Takže tipujte datum bankrotu.

  1. Nevidel bych to tak cerne.
   Nevidel bych to tak cerne. Je pravda, ze mezi Ostravou a Prahou uz je hodne narvano. Z meho pohledu zavrhuji SA, protoze se mi jevi jako lowcost pro studenty. Nic proti – muj nazor. Dnes rano byl LE uplne prazdny. Prijizdi o cca 3minuty po pendolinu a nastupovalo tam ani ne 10 lidi. Pokud jim to nebude vychazet, videl bych to na presun jinam. Praha-Budejovice by si to zaslouzily. Koleje tam jsou nove a proti stavajicim rychlikum by to byla revoluce. Kazdopadne fandim vsem nedotovanym dopravcum (vcetne nedotovanych produktu CD). Jen je skoda, ze nase koleje stoji uplne za prd. Kez bychom se dockali vyssich rychlosti nebo alespon VRT. Je mi jasne, ze nehrozi:(.

Napsat komentář