Legendární Hummer se vrací jako elektromobil s dojezdem až 565 km!

GM je další z mnoha automobilek, které chtějí uspět v kategorii elektrických trucků. Vedle Tesly, Rivianu a dalších se elektromobil Hummer jistě neztratí.

Americká automobilka GM propaguje svůj nový elektromobil Hummer jako „supertruck“.
foto: GM

Plně elektrický Hummer se bude prodávat ve třech verzích. Nejlevnější HUMMER EV2 se začne prodávat až na jaře 2024 za překvapivě výhodnou cenu $79 995. Nabídne dojezd přes 400 km a výkon 466 kW.

Prostřední verze HUMMER EV2X bude na trhu o rok dřív za cenu $89 995. Dojezd bude 482+ km, výkon opět 466 kW. Navíc ale bude mít některé technické vychytávky jako možnost zatáčet všemi čtyřmi koly (CrabWalk).

GMC Hummer EV
foto: GM

GMC Hummer EV elektromobil truck

GMC Hummer EV
foto: GM

Nejdražší verze HUMMER EV3X s cenou $99 995 přijde na trh už na podzim 2022. Dojezd bude kolem 565 km (EPA) a výkon 600 kW. Auto bude vybaveno třemi elektromotory.

Tyto tři standardní verze ale doplní ještě exkluzivní HUMMER EV Edition 1, která půjde na trh už příští rok s cenovkou $112 595. U všech verzí slibuje GM rychlonabíjení o výkonu až 350 kW.

GMC Hummer EV

GMC Hummer EV
foto: GM

GMC Hummer EV

GMC Hummer EV
foto: GM

Elektromobily Hummer EV se budou vyrábět v „nové“ továrně Factory Zero, tedy bývalém centru Detroit-Hamtramck, které GM upravuje pro výrobu elektromobilů.

gmc hummer ev

GMC Hummer EV
foto: GM
tisková zprávs

3 Comments on “Legendární Hummer se vrací jako elektromobil s dojezdem až 565 km!”

Napsat komentář