Kia už taky objevila LEGO a postavila z něj svůj nejnovější elektromobil

Model elektromobilu Kia EV6 s označením ‚Brick To The Future‘ byl postaven z 350 000 kostiček LEGO. Stavba modelu v měřítku 1:1 si vyžádala přes 800 hodin práce.

Kia na milánském týdnu designu (Milano Design Week 2023) vystavuje model elektromobilu Kia EV6, postavený výlučně z kostiček stavebnice LEGO. Model ‚Brick To The Future‘ je ukázkou nekonečného množství tvarů, které mohou vytvářet fanoušci všeho věku, a symbolizuje novou inspirující cestu Kia k trvale udržitelné mobilitě.

Elektromobil Kia EV6 je postaven na vlastní stavebnicové architektuře Kia a prakticky dokládá posun značky Kia směrem k elektrifikaci. Model v měřítku 1:1 (4 695 x 1 890 x 1 550 mm) byl vyroben ze 350 000 kostiček LEGO, z nichž každá akcentuje smělý a inspirující design vozu EV6, ale současně též poukazuje na skutečnost, že budoucnost trvale udržitelné mobility staví značka Kia ‚dílek po dílku‘. Model zachovává i komplikované detaily designu.

Dílo podle zadání společnosti Kia Italy si vyžádalo přes 800 hodin práce firmy BrickVision z italské provincie Reggio Emilia. BrickVision založil Riccardo Zangelmi, který je prvním a jediným certifikovaným profesionálem LEGO v Itálii.

Zangelmimu se podařilo proměnit svoji vášeň pro stavebnice LEGO, kterou má již od dětských let, v úspěšné podnikání. Při práci na modelu Kia EV6 ‚Brick To The Future‘ strávil Zangelmiho tým čtyři měsíce projektováním, a přišel dokonce s funkčním systémem osvětlení, aby mimořádně markantní charakter světel EV6 zůstával vidět ze všech úhlů.

Celý postup sestavování byl zdokumentován ve videu, které je možné zhlédnout na kanálu společnosti Kia Italy na portálu YouTube. Film ilustruje různé fáze projektu, od prvotního konceptu přes realizaci až po konečnou prezentaci.

Kia EV6 z roku 2021 je prvním z 15 čistě elektrických modelů, které Kia plánuje do roku 2027 v globálním měřítku představit. K vozu postaveném na revoluční podvozkové platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform) se brzy připojí futuristické SUV EV9 se třemi řadami sedadel, vyvíjené za použití stejných technologií a nabízející čistě elektrické cestování spojené s dostatkem místa až pro sedm členů posádky.

Model ‚Brick To The Future‘ je k vidění od 17. do 23. dubna během milánského týdne designu 2023 (Milan Design Week 2023) a následně se bude vystaven v Kia Energy House v Římě.

zdroj: tisková zpráva, foto: Kia

Napsat komentář