Jeep jako elektromobil už příští rok, slibuje Stellantis

Podle generálního ředitele společnosti Stellantis Carlose Tavarese bude první plně elektrický model Jeepu uveden na trh začátkem příštího roku.

Koncern Stellantis, tedy výsledek fúze automobilek Peugeot S.A. a Fiat Chrysler, pokračuje v elektrickém tažení. Jeho šéf Carlos Tavares aktuálně představil plně elektrický Jeep. SUV/crossover elektromobil půjde na trh už příští rok. Další podrobnosti zatím bohužel neznáme.

Kromě toho ale potvrdil, že se chystají i další elektromobily. Mezi nimi například čistě elektrická verze pick-up trucku Ram 1500 (rok 2024) a elektrický „muscle car“ značky Dodge. Elektromobily Jeep a Ram nejspíš využijí platformu STLA, která je určena pro plně elektrická vozidla. Kromě této má ale Stellantis ještě další tři platformy pro elektromobily.

Budoucí plně elektrický RAM. foto: Stellantis

Stellantis chce mít do roku 2030 až 100% všech v Evropě prodaných aut plně elektrických. V Severní Americe to má být 50 %. Stellantis sdružuje celkem 14 značek, včetně Jeep, Chrysler, Ram, Dodge, Fiat, Alfa Romeo a Maserati společně s francouzskými značkami spadajícími pod PSA Group.

zdroj: tisková zpráva

5 komentářů u “Jeep jako elektromobil už příští rok, slibuje Stellantis”

Napsat komentář