Japonské automobilky zvažují biomasu k výrobě paliva

Japonské automobilky založily od 1. července asociaci pro výzkum využití biomasy k výrobě nové generace automobilových paliv. Možnosti optimalizace výroby paliva budou společně studovat společnosti ENEOS, Suzuki, Subaru, Daihatsu, Toyota Motor a Toyota Tsusho.

Mezi možná paliva budoucnosti, které mají pomoci k dosažení uhlíkové neutrality, patří zejména vodík a syntetická paliva na bázi elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, a dále bioetanolové palivo schopné snižovat emise CO2 fotosyntézou v rostlinách. Je ale nutné vybrat vhodná paliva pro různé regiony i skupiny uživatelů podle specifických podmínek.

Nově vzniklá výzkumná asociace se bude zabývat technologickým výzkumem využití biomasy a také účinnou výrobou bioetanolového paliva pro automobily prostřednictvím optimalizované cirkulace vodíku, kyslíku a CO2 během výrobního procesu. 

Bioetanolové palivo druhé generace do aut

Asociace se zaměří na zlepšování technologie výroby bioetanolového paliva druhé generace a na jeho využití v autech a jiných vozidlech. Zkoumat bude také to, jak využít vysokou koncentraci kyslíku vznikajícího jako vedlejší produkt při výrobě vodíku a také CO2 vznikajícího při výrobě bioetanolového paliva. 

Dalším cílem asociace je vývoj systému, který navrhne optimální kultivační metody pro maximalizaci výnosu a optimalizaci složek plodin pro výrobu bioetanolových paliv. Zaměří se také na zlepšení přesnosti produkce plodin pomocí průzkumů složení půdy a dalších metod.

zdroj: tisková zpráva

8 Comments on “Japonské automobilky zvažují biomasu k výrobě paliva”

 1. Heh hlaska z cerpacej stanice buducnosti: „Dobry den, cerpal som zo stojanu c. 4 300kg dreva“. No som zvedavy s cim vtipnym este pridu. Zelenaci si proste s tymi biopalivami nedaju pokoj. Skoda ze nemame rozumnu vladu vy v CZ, ktora vyhodila ten nezmysel zo zakona resp. z paliv a pouzila ocividne rozum.

  Btw. este stale sa u vas cerpa palivo s biozlozkou? Chcel by som si prist nacerpat normalny benzin a tie sajrajty nechcem.

    1. Nejde o to kdy bude úplně vyčerpaná. Je to burza a cena se drží když je vyrovnaná poptávka a nabídka. Stačí vypustit zprávu, že se někde zadřelo čerpadlo a už letí cena nahoru. Poptávka pořád stoupá hlavně kvůli Indii a Číně. OPEC stíhá těžbu už s odřenýma ušima. Ropa nedojde naráz, naleziště začnou vysychat postupně. Jak začne klesat těžba tak cena poletí nahoru jak urvaná. Dojde k tomu už docela brzo. Automobilky to dobře vědí a proto se přechodu na elektro ani nebrání. Ropa ještě bude možná 40 let pro petrochemický průmysl ale jezdit na ni si už nikdo nedovolí. Možná jenom magoři v tancích.

     1. Vrahouni s placatejma čepicema přejdou na elektro postupně, ale hned jak to bude (pro ně) možné… Narozdíl od místních ropáckých bláznů. A ty toho blbnutí nakonec taky nechaj, až jim děcka začnou přivazovat za jejich smraďochy prázdné plechovky…Viz dětský film Akce brontosaurus..

Napsat komentář