Jak sjednat pojištění čelního skla a kolik stojí?

Nezapomeňte na pojištění čelního skla. foto: Heureka
Nezapomeňte na pojištění čelního skla. foto: Heureka

Samotné povinné ručení se na poškození čelního skla vašeho vozidla nevztahuje. Můžete si k němu však sjednat připojištění, které vám náklady na opravu nebo výměnu skla pokryje. Kolik za něj ročně zaplatíte? A jak si ho sjednat?

Poškození čelního skla neignorujte

Jakékoliv poškození čelního skla je třeba okamžitě řešit. Ne vždy je přitom nutná výměna celého skla, s menším poškozením si hravě poradí speciální opravná sada. Pokud ale prasklina zasahuje do stíratelné plochy a je větší než 20 mm, hrozí vám pokuta až 10 000 korun a udělení 5 trestných bodů.

Jak je to s pojištěním čelního skla

Pojištění čelního skla nelze sjednat samostatně, můžete si ho však přikoupit k povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění. Takové připojištění mnohdy zahrnuje nejen pojištění čelního skla, ale i pojištění všech výhledových skel, tedy včetně skel zpětných zrcátek.

Jaká je cena připojištění

Cena připojištění se odvíjí od zvoleného limitu pojistného plnění, zpravidla se ale pohybuje od 700 do 1 500 korun ročně. Některé pojišťovny však vyžadují spoluúčast nebo výši pojistného plnění limitují cenou konkrétního vozidla.

Při sjednávání pojištění záleží také na tom, zda jste již klientem dané pojišťovny. Slevu lze získat rovněž za roční předplatné, vyšší spoluúčast nebo za sjednání online.

Sjednání pojištění skla online

Jestliže smlouvu o pojištění čelního skla uzavíráte online, může po vás pojišťovna chtít fotodokumentaci neporušenosti skel v okamžiku sjednání. V některých případech může být dokonce navýšena spoluúčast, avšak pouze na přechodnou dobu. Co si pod tím představit? Pokud by byla spoluúčast stanovena na 50 %, v případě pojistné události byste polovinu nákladů museli zaplatit ze svého.

Co dělat při poškození čelního skla

Objevili jste na čelním skle svého vozidla prasklinu? Pak neprodleně kontaktujte asistenční službu pojišťovny, u které máte autopojištění sjednáno. Ta vám poradí, jak dále postupovat, aby to bylo v souladu s pojistnou smlouvou. Některé pojišťovny vyžadují, abyste využili jejich smluvního servisu, zatímco jiné umožňují, abyste si auto nechali spravit tam, kde uznáte za vhodné.

Tip: Při jednání s pojišťovnou si k ruce připravte malý i velký technický průkaz, řidičský průkaz a smlouvu o připojištění čelního skla.

zdroj: placená inzerce

Napsat komentář