Itálie zakáže prodej spalovacích aut od roku 2035

Italská vláda se rozhodla zakázat prodej spalovacích aut od roku 2035. Lehká užitková auta přijdou na řadu o pět let později.

Itálie tak následuje další západoevropské země, jako jsou Nizozemsko, Francie, Norsko či Velká Británie, které přestanou s prodejem spalovacích aut v letech 2030-2040. Komise, která v Itálii o zákazu rozhodla, zdůraznila, že automobilky mají dostatek času, aby se na změnu připravily.

V jejím vyjádření se dále píše: „V tomto procesu je nutné zavést všechna funkční řešení pro dekarbonizaci dopravy v logice „technologické neutrality“, a tím posílit nejen elektrická vozidla, ale i potenciál vodíku, a také uznat – pro přechod – zásadní roli biopaliv, v nichž Itálie buduje špičkový domácí dodavatelský řetězec.“

Zároveň ale italská vláda usiluje u Evropské komise o výjimku pro své domácí výrobce sportovních aut jako jsou Ferrari a Lamborghini. Je však velmi pravděpodobné, že po roce 2035 a možná i výrazně dříve už bude poptávka po klasických autech zanedbatelná.

zdroj: Electrive

26 Comments on “Itálie zakáže prodej spalovacích aut od roku 2035”

              1. Ja kdysi pracoval v jedne firme, ktera odebirala opravdu hodne plynu do vyroby. A kdyz si plynova potrubni mafie zacala diktovat podminky, presli jsme na LPG a to byste koukal jak rychle otocili. Presne tak se to musi aplikovat proti vychodni verbezi. Jejich chamtivost se musi useknout uz pri pomysleni na nejake cachry. Luzu musime drzet pekne na uzde.

                1. dobře uložený CO2 v podobě břidlic, ropy, uhlí musí už zůstat pod zemí 😉

                2. Jak dobre vypada dobre v rusku? Asi jako volne pohazeny radioaktivni odpad kolem Murmansku z vyslouzilych jadernych ponorek. Ten odpad sanuji Skandinavci za skandinavske penize. Tolik k ruskemu zachazeni s obtezujicimi vecmi.

                3. jistě ale to musí řešit OSN koordinovaně se všemi ostatními státy a pokud ty nespolupracují tak hlasitě to zveřejnovat

                4. Flotila 20 amerických tankerů veze Evropě záchranný zásoby frakovanýho zemáku co otrávil amerycký spodní vody a cena německý eletryky letí raketově dolů, dneska za rekordních €74 při 25% větru, před týdnem €420 při 8% větru, to sou věci soudluzi 😉

                5. Cena klesa a ty tankery jsou teprve na ceste. Ruska spekulacni bublina praskla a ted tem lumpum uz nikdo nebude verit. A oslavovani vysokych cen ruskymi trolly je nahle preruseno.

        1. za otoceni proudeni do Polska nemuze ani Gazprom ani Rusko, pumpy jsou na uzemi Nemecka a ovladane Nemeckou firmou, to jestli tece plyn smer Polsko tedy muze ovlivnit pouze Nemec

          jako nemam Putina rad, doslova me prijde odpornej, ale Rusko letos do EU poslalo vic plynu nez kolik melo nasmlouvano, a to temer o 12 miliard kubiku vic a ne za spotove ceny, ale za dlouhodobe nasmlouvane 😉 takze nehazejme spinu jen na nepritele, kdys skutecny skudce s plynem je primo v EU 😉 jde ciste o obchod a Evropske firmy a to hlavne ty v Nemecku a Holandsku si ted ceny plynu vuhanej pekne nahoru aby to natom vydelavali, jak ukazuji ucetni zaverky nejmenovane Nemecke firmy, tak za posledni 3 mesice si na plynu pripsali sedminasobek ikdys nakup maji z dlouhodobeho kontraktu ktery vyprsi az v lednu 2023 😉

          stejne cachry se ted vysetruji u firem v energetice okolo uhli, kdy si preprodavaji elektrinu mezi sebou a tim navysuji cenu na spotu, a udajne jsou v tom i dva cesti zastupci s uhelnyma elektrarnama 😉

          aneb chytri baroni z EU prisli na to jak pred uzavrenim svych zdroju jeste trh trosicku vic podojit a celkem to jiz asi i prehanej a vsimaj si toho tak i urady ktere na to doted srali

          1. Rusko sice dodava nasmlouvane mnozstvi, ale nedodava skoro zadne mnozstvi na fungovani spotoveho trhu. To je jejich polopravda. Kdo si objednal, ten dostane a nic vic. Ze energetika potrebuje mnohem vic uz nezminuji. V minulych letech to fungovalo a ted nedodavaji nic na okamzite obchodovani. Obchodnici nemaji dostatek plynu a tudiz se o to malo pretahuji a cena raketove stoupa. A rusaci tlaci aby se uzavrely dlouhodobe kontrakty za aktualni cenu ktere jsou na spot burze. To by znamenalo, ze budeme jeste hodne dlouho platit jako mourovaty. To je ruska strategie, nejdrive vysusit volny obchod aby vyletely ceny a pak ty vysoke ceny zakonzervovat na veky. To jim nesmi projit. Lidi musi otevrit oci a branit se ruskemu vydirani.

          2. Aby se Evropa rozhadala, tak si rusaci vymysleli, ze budou dodavat jen do zapadni Evropy a Jamal zustane prazdny. Polsko normalne dostavalo z Jamalu. A jelikoz ma kontrakt s ruskem, tak musi dostat sve mnozstvi a jedina moznost je prave pres Jamal, ale v obracenem rezimu. A tim se mene chytri lide zacnou zlobit na evropske firmy a ne na rusaky. Perfektne si to vymysleli, ale vlastne meli snadnou praci, protoze az moc hlupaku jim tu levarnu zere. Za celou energokrizi jsou rusaci.

          3. Skoro vsechny firmy v energetice maji uz ruske spolumajitele. Ze se pripojily k ruskym cachrum nemuze prekvapit. Kdo vi jaky majitel stoji za firmou provozujici plynovod Jamal. Tipnul by si na rusaky kteri zalozili firmu v Nemecku. Dle evropskeho prava nesmi byt majitel trubek stejny jako dodavatel plynu. To same plati u elektriny. A ma platit i u NS2. A aby splnili podminku, musi zalozit nezavislou firmu. Kdo ji vlastni je uz druha vec. Ale tak se aspon da zjistit, zda se zneuziva monopolni postaveni.

      1. 2019 – 135%
        2021 – 154%

        Hlavu nad vodou jim poslední rok na politickou objednávku drží ECB skupováním dluhů za 250 miliard euro, v Dluhové unii prezentováno pod krycím názvem Covidová pomoc, ovšem i tyhle prachy už docházejí a sešup se naopak ještě zrychlil.

        Itálie a s ní i EU je vyřízená a nějaké kvákání o zákazech čehosi je naprosto mimo.

          1. No oni s růstem zadlužování přes 10% HDP ročně se už hodně blíží tomu, co Řecko v roce 2009 skrývalo a celkové zadlužení vůči HDP je dokonce mnohem vyšší, než Řecka v roce 2009 (to mělo „jen“127% HDP). Připomínám, že konvergenční limit pro eurozónu byl 60% HDP celkově a zadlužování max 3% ročně. Cháchachá.

            Dluh Řecka v průběhu krize, při které se vlastizrádce a kolaborant Niedermayer bil za záchranu německých bank, dosáhl v roce 2016 vrcholu na hodnotě 179% HDP.

            Itálie by zbankrotovala před dvěma lety, nebýt svinstva s dluhovou unií.

Napsat komentář