Ionity otevřelo svou největší nabíjecí stanici s 18 stojany

Síť nabíjecích stanic Ionity otevřela svou největší dobíjecí stanici v Affi u jezera Garda v Itálii. K dispozici je 18 rychlonabíječek s max. výkonem 350 kW.

Nová nabíjecí stanice Ionity se nachází u sjezdu z dálnice A22/E45 „Lago di Garda Sud“, a tedy na strategické křižovatce mezi kontinentální Evropou, severoitalskými jezery a jihem Itálie. Stejně jako dříve zde nedochází ke sdílení energie, takže na každém z 18 nabíjecích míst je k dispozici plný nabíjecí výkon.

Jiní provozovatelé často instalují nabíjecí stanice se dvěma nabíjecími místy – pokud jsou obě nabíjecí místa obsazena, musí se uvedený výkon sdílet. Dosud největší nabíjecí stanice Ionity měly 16 stojanů – např. ve Francii v Mornas u Avignonu. Výhodou nové lokace u Lago di Garda je snadná dostupnost obchodů.

Společnost Ionity nyní provozuje celkem 28 nabíjecích parků se 172 přípojkami HPC. Dalších devět míst je v současné době ve výstavbě. Do konce roku 2022 čítala síť Ionity více než 450 nabíjecích stanic a více než 2 000 nabíjecích míst ve 24 evropských zemích.

zdroj: Electrive

4 Comments on “Ionity otevřelo svou největší nabíjecí stanici s 18 stojany”

    1. to je tak smutne, nekoho konecne napadne zastresit nabijecky fotovoltaikou, a jako jo super ze bifacialni, a misto aby vyresili zadelani skvir, tak tam nechaj diry aby mezi panelama proselo a stejkala voda, pritom se to da resit snadno za par supu gumovim nebo silikonovym tesnenim prave pro tyhle ucely, neb tyhle bezramove panely nemaj vesmes zadnou roztaznost a primo na tohle pouziti se prodava gumove ickove tesneni s presahem jaky dle libosti od 1 do 5 centaku

Napsat komentář