Hybrid Renault Rafale E-Tech přichází do Česka

Po uvedení modelů Renault Austral a Espace přichází nový Renault Rafale také jako hybrid E-Tech. Bude to vlajková loď produktové řady francouzské značky.

Nový model Renault Rafale E-Tech full hybrid doplní rodinu modelů s hybridními motorizacemi E-Tech založenými na platformě CMF-CD. Renault Rafale bude nabízen v první fázi uvedení ve dvou výbavových stupních techno a esprit Alpine v kombinaci s motorizací E-Tech full hybrid o výkonu 200 koní, která nabízí nejnižší spotřebu ve své kategorii – 4,7 l/100 km.

V druhé fázi uvedení rozšíří nabídku motorizace E-Tech 4×4 s výkonem 300 koní. Tato zcela nová motorizace bude uvedena na trh v průběhu roku 2024.

První vozidla v dealerské síti budou zákazníkům k dispozici před létem roku 2024. Cena hybridu Renault Rafale E-Tech bude startovat na 999 000 Kč s DPH za  výbavový stupeň techno a 1 099 000 Kč s DPH za výbavový stupeň esprit Alpine. 

Renault Rafale E-Tech full hybrid je dlouhý 4,71 m, široký 1,86 m, vysoký 1,61 m a vychází z platformy  CMF-CD, která byla navržena tak, aby odpovídala všem typům elektrifikace. Prostor pro cestující ve druhé řadě sedadel je velmi komfortní, s prostorem na kolena 302  mm. Prostor pro hlavu na zadních sedadlech 880 mm je zachován i přes karoserii připomínající  kupé.

Ani zavazadlový prostor není postihnut tvarem karoserie, jeho objem činí 627 litrů.  Inovativním prvkem je panoramatické střešní okno solarbay s elektronicky nastavitelnou průhledností, navržené technologií PDLC (Polymer Dispersed Liquid Crystal).  Úroveň průhlednosti lze snadno nastavit hlasem prostřednictvím Google Assistant nebo  ovládacím tlačítkem. 

Díky výkonné a úsporné hybridní motorizaci s výkonem 150 kW a multimódové automatické  převodovce je Renault Rafale E-Tech full hybrid na vrcholu svého segmentu, pokud jde o dojezd  (až 1 100 km), spotřebu a emise CO2 (4,7 l/100 km a 105 g CO2/km). 

Přesnost podvozkové platformy doplňuje systém řízení všech kol 4CONTROL advanced společnosti Renault. Tento systém  řízení zadních kol, který je standardně k dispozici ve výbavovém stupni esprit Alpine, výrazně  zlepšuje ovladatelnost při proplétání se městem nebo při průjezdu zatáčkou ve vyšších  rychlostech. 

Multimediální systém openR link odstraňuje bariéry mezi digitálním světem vně a uvnitř kabiny.  Multimediální systém obsahuje integrovaný systém Google Android Automotive a lze jej  používat jako chytrý telefon. OpenR link poskytuje také integrované služby Google Automotive,  díky nimž máte na dosah ruky navigaci Google Maps, integrovaného hlasového asistenta  Google Assistant a více než 50 aplikací (v závislosti na zemi), které jsou dostupné na GooglePlay. 

Do konce roku se u modelu Renault Rafele představí nová výkonnější motorizace E-Tech 4×4 s  výkonem 223 kW. Tato verze bude vybavena přídavným elektromotorem na zadní nápravě a bude rovněž využívat specifické nastavení podvozku.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář