Hitachi Energy investuje do elektromobility

Hitachi Energy koupila italskou firmu COET. Strategická akvizice rozšiřuje působení společnosti o pokročilou technologii výkonové elektroniky a výrobní kapacitu infrastruktury pro nabíjení elektrických vozidel a dalších aplikací na okraji sítě.

Společnost Hitachi Energy dokončila akvizici společnosti COET, předního konstruktéra a výrobce energetických zařízení pro elektrickou mobilitu, železnici a průmysl se sídlem v italském Miláně. Posiluje tak svou globální pozici a nabídku v oblasti infrastruktury pro nabíjení elektromobilů s vysokým výkonem, výkonové elektroniky a okrajových sítí.

Společnosti Hitachi Energy a COET dlouhodobě spolupracují a zaměřují se na portfolio řešení Hitachi Energy pro vysoce výkonnou nabíjecí infrastrukturu Grid-eMotion. Společnost COET je rovněž předním konstruktérem, výrobcem a dodavatelem stejnosměrných trakčních produktů a komponentů pro železnici a střídavých a stejnosměrných zařízení pro vysoce výkonné průmyslové aplikace.

Vzhledem k tomu, že elektřina bude základem celého energetického systému a pomůže pohánět přechod na čistou energii, celosvětová poptávka po výkonové elektronice a výkonných řešeních bude i nadále růst.

Aby se podařilo přejít na uhlíkově neutrální společnost, bude obohacená/rozšířená nabídka společnosti Hitachi Energy i nadále sloužit stávajícím i budoucím zákazníkům a přesáhne rámec rozvodné sítě – otevře široké možnosti v oblastech, jako jsou udržitelná mobilita, inteligentní život a datová centra.

„Jsme rádi, že můžeme přivítat našeho dlouholetého partnera v rodině Hitachi Energy,“ řekl Niklas Persson, výkonný ředitel divize Grid Integration společnosti Hitachi Energy. „Tato akvizice posílí naši pozici globálního lídra v oblasti technologií rozvodných sítí a energetické infrastruktury pro eMobilitu, dopravu a průmysl, zatímco společnost COET a její zákazníci budou mít velký prospěch z naší globální působnosti a odborných znalostí v oblasti energetiky.“

COET bude nadále fungovat jako samostatný podnik pod vedením stávajícího managementu a zachová si všechny své činnosti. Společnost zaměstnává přibližně 80 vysoce kvalifikovaných a specializovaných pracovníků.

Nabídka Grid-eMotion společnosti Hitachi Energy, která zahrnuje vysoce výkonnou nabíjecí infrastrukturu pro elektrické autobusy a nákladní automobily, se celosvětově rychle rozvíjí.

Tato špičková řešení v oboru, jako je grid-to-plug a ultrarychlé nabíjení, byla nasazena v projektech udržitelné dopravy pro autobusové a nákladní flotily v Austrálii, Kanadě, Spojených arabských emirátech, Francii, Německu, Itálii, Švédsku, Švýcarsku, Velké Británii a dalších zemích.

Zařazení společnosti COET do portfolia Hitachi Energy je důkazem urychleného plnění strategického plánu růstu společnosti do roku 2030. Hitachi Energy neustále posiluje svou hlavní činnost v oblasti rozvodných sítí a zároveň rozvíjí světový energetický systém tak, aby byl udržitelnější, flexibilnější a bezpečnější.

Tato akvizice zvyšuje klíčové schopnosti společnosti na okraji sítě, včetně výkonové elektroniky, digitálních technologií a služeb, a směřuje k vyššímu cíli, kterým je pokrok v oblasti udržitelné energetické budoucnosti pro všechny.

zdroj: tisková zpráva

2 Comments on “Hitachi Energy investuje do elektromobility”

Napsat komentář