Ford a SK Innovation postaví v USA 60GWh baterkárnu

Souběžně s tím, že Ford odhalil nový elektrický truck F-150 Lightning, oznámil také, že spolu s jihokorejskou SK Innovation vybuduje v USA 60GWh baterkárnu. Bude potřeba.

SK Group, pod kterou patří i SK Innovation, je třetí největší konglomerát v Jižní Koreji. SK Innovation se rychle etabluje jako jeden z významných dodavatelů bateriových článků pro světové automobilky.
foto: SK Innovation

Nová továrna na výrobu baterií bude mít roční výrobní kapacitu 60 GWh. Bude ji provozovat společnost BlueOvalSK, společný podnik SK Innovation a Fordu. Ford předpokládá, že do roku 2030 bude potřebovat 240 GWh baterií ročně.

Výroba bateriových článků a modulů má v továrně začít zhruba v polovině dekády. SK Innovation už dvě baterkárny (9,8 GWh + 11,7 GWh) v USA ve státě Georgia staví – ta bude ale zásobovat kromě Fordu také americkou výrobu automobilky Volkswagen.

V současné době má SK Innovation roční výrobní kapacitu přibližně 40 GWh. V roce 2025 už to má být 125 GWh. To by mohlo stačit pro výrobu zhruba 1,8 mil. elektromobilů ročně.

Jeden komentář u “Ford a SK Innovation postaví v USA 60GWh baterkárnu”

Napsat komentář