Ford bude vyrábět nové elektromobily ve Španělsku

Ford učinil další krok ve své transformaci. Vybral závod ve Valencii jako nejvhodnější pro výrobu elektromobilů založených na architektuře nové generace.

Evropský Ford oznámil další významný krok směrem k plně elektrické budoucnosti a potvrdil, že vybral závod ve španělské Valencii jako preferované místo montáže elektromobilů založených na architektuře nové generace. Inovativní elektromobily by se zde mohly začít vyrábět v průběhu aktuální dekády.

Ford také pokračuje v přestavbě svého závodu v německém Kolíně nad Rýnem za dvě miliardy dolarů (v přepočtu přibližně 46 mld. Kč), aby zde mohl od roku 2023 začít vyrábět osobní elektromobily. Evropská strategie Fordu počítá se zajímavou řadou elektromobilů včetně elektrické verze oblíbeného Fordu Puma a s rozšířením vedoucí pozice v segmentu užitkových automobilů o elektrická vozidla a online služby Ford Pro. Do roku 2026 plánuje Ford v Evropě prodávat 600 000 elektromobilů ročně.

„V rámci našeho plánu Ford+ jsme odhodláni vybudovat v Evropě životaschopný a udržitelný podnik, což vyžaduje soustředění a přijímání tvrdých rozhodnutí,“ řekl Jim Farley, prezident a generální ředitel Fordu. „Evropský automobilový průmysl je nesmírně konkurenční. Abychom prosperovali a rostli, nemůžeme se spokojit s ničím menším než s neuvěřitelně skvělými produkty, příjemnou zákaznickou zkušeností, mimořádně úsporným provozem a talentovaným a motivovaným týmem.“

Prodeje elektromobilů na celém kontinentu nadále rychle rostou (o 65 % na 2,3 milionu v roce 2021) a Evropský parlament na začátku tohoto měsíce odhlasoval stanovení nových cílů emisí CO2 pro lehká užitková vozidla včetně požadavku, aby do roku 2035 bylo 100 % nových prodávaných vozidel bezemisních.

„Urychlujeme naši transformaci v Evropě, měníme způsob podnikání a budujeme budoucnost, ve které jdou vynikající automobily a neúnavné zaměření na zákaznickou zkušenost ruku v ruce s ochranou planety,“ řekl Stuart Rowley, předseda představenstva Ford of Europe a ředitel pro transformaci a kvalitu Ford Motor Company. „Přivedení zcela nové architektury elektromobilů do Valencie nám pomůže vybudovat v Evropě ziskový podnik, zajistit vysokou zaměstnanost a rozšířit nabídku prémiových a výkonných elektromobilů s permanentním online připojením, které budou splňovat požadavky našich evropských zákazníků.“

Rozhodnutí následovalo po rozsáhlých konzultacích s týmy ve španělské Valencii i německém Saarlouis. Továrna Fordu v Saarlouis bude i nadále vyrábět osobní vůz Ford Focus a společnost zároveň vyhodnocuje možnosti budoucích koncepcí závodu.

Ford potvrzuje svůj závazek vůči Německu

Ford také potvrdil svůj závazek vůči Německu, kde bude mít ústředí evropská část divize Model e a zároveň to bude první země v Evropě, kde bude Ford vyrábět elektromobily pro zdejší trh. Moderní centrum elektrifikace v Kolíně nad Rýnem zahájí výrobu koncem roku 2023.

„Ford investuje v Německu do výroby elektromobilů velké prostředky a počítáme s tím, že pro nás tato země nadále bude evropskou centrálou,“ řekl Rowley. „Těšíme se, že budeme pokračovat v práci s našimi partnery v Německu i v celém regionu. K zajištění nových výrobků v Evropě potřebujeme špičkový produktový design, vynikající technologie i techniku, optimalizované zásobování a rozvoj našich průmyslových provozů, abychom zajistili jejich plnou orientaci na elektrifikovaný svět.“

Archutektura nové generace je důležitou součástí elektrické budoucnosti Fordu v Evropě

Architektura nové generace je zásadním krokem transformace, jejímž cílem je dosáhnout v Evropě plně elektrické budoucnosti a vybudovat prosperující firmu, která zároveň pozitivně přispívá celé společnosti a snižuje emise v souladu s Pařížskou dohodou o klimatu. Plány Fordu na plně elektrickou budoucnost v Evropě podporují globální cíl vyrábět více než dva miliony elektromobilů ročně a dosáhnout 10% upravené EBIT marže, obojí do roku 2026.

zdroj: tisková zpráva

Jeden komentář u “Ford bude vyrábět nové elektromobily ve Španělsku”

Napsat komentář