Fanoušci elektromobility se setkali u Oder na dalším ročníku eJantarové cesty

Řidiči několika desítek elektromobilů se setkali na dalším ročníku eJantarové cesty v Heiparku nedaleko Oder.

Ve dnech 1-2.6.2024 proběhl devátý ročník dvoudenního setkání elektromobilistů s veřejností eJantarová cesta 2024. Tentokrát byl sraz na středověkém vodním mlýně Wesselský v Loučkách u Oder.

Kolem poledne osazenstvo odjelo do nedalekého sportovního areálu HEIPARK, kde bylo připraveno setkání s veřejností a odpolední konference se zajímavou tématikou. Koho to vyčerpalo, mohl se jít odreagovat na bobovou dráhu, tramolíny, elektrobýka a jiné atrakce.

Diskuze ale pokračovaly až do pozdních sobotních hodin. I když v sobotu počasí přálo, účast nebyla vysoká, protože od středy do soboty rána výdatně pršelo. Přesto se necelá padesátka zaregistrovaných elektromobilistů setkání zůčastnila a nakonec přijeli i někteří váhavci.

„Hlavním bodem programu byla jako každý rok výměna aktuálních zkušeností a také propagace bezemisní dopravy. Naše vozy jsme vystavili v populárním areálu plném atrakcí, abychom mohli návštěvníkům představit výhody elektromobility,“ vysvětlil pořadatel akce Milan Rajchl, který pro elektromobilisty i jejich rodiny připravil pestrý program, například prohlídku historického vodního mlýna Wesselský v Loučkách u Oder nebo adrenalinové zážitky na bobové dráze nebo trampolínách v Heiparku.

Hlavním partnerem akce byla Skupina ČEZ.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář