Elektromobil Škoda Enyaq iV nově umí Plug & Charge

Služba Powerpass nově podporuje funkci „Plug & Charge“. U elektromobilů Škoda Enyaq iV s aktuálním softwarem ME3 lze na kompatibilních dobíjecích stanicích pohodlně spustit nabíjení pouhým připojením nabíjecího kabelu.

Identifikace vozidla probíhá na dobíjecí stanici zcela automaticky. Funkce „Plug & Charge“ je nyní dostupná pro všechny nově vyrobené vozy řady Škoda Enyaq iV. Touto funkcí budou v budoucnu disponovat rovněž všechny nové modely Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

zdroj: tisková zpráva

13 komentářů u “Elektromobil Škoda Enyaq iV nově umí Plug & Charge”

     1. +/- autobus soudluhu 😉 Gejm óvr : Čím víc nabíjíte, tím více vám Lidl dluží 😃
      https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/nabijeli-jsme-u-lidlu-119-kc-za-kwh-a-povinna-zaloha-dva-tisice-ktera-se-vrati-az-za-pet-dnu

      nabíjení TESLA DC250kW = 13,3Kč/kWh
      nabíjení ČEZ DC150/50kW = 13 Kč/kWh
      nabíjení E.ON DC175/60 = 11,9 Kč/kWh
      nabíjení PRE DC150/75 = 7Kč/kWh
      nabíjení LIDL DC50 = 6,9Kč/kWh + 2k 😉

      1. U benzinek bez obsluhy to funguje uplne stejne. Blokace urcite castky je ze strany vydavatele karty proto, ze kdyby se platilo kartou az po natankovani, tak by vsichni „zapomeli“ zaplatit. Proto je nejdrive blokace urcite castky, tankovani a az nasledne zatizeni uctu fakticky vzniklym obnosem. Take u rezervace hotelu kreditkou vam vznikne blokovana castka do doby, nez uhradite ubytovani. Kdyz rezervujete dlouho dopredu, tak mate blokovanou castku hodne dlouho. A nikomu to nevadi. Jen koudelka se plasi.

        1. Ulhany russky soudruh zna jen svou dedinu a tam konci jeho obzor. Jina zeme, jine mravy.

      2. Bezna praxe u autopujcoven. „Depozit je částka, která vám bude zablokována v den půjčení a odblokována po vrácení auta, pokud ho vrátíte v pořádku. Pozor, peníze se neodblokují automaticky v den vrácení, celý proces může trvat až 3 týdny“.
       „Půjčení s kreditní kartou je výhodnější i pro vás – v případě blokace velkého depozitu vám budou „chybět“ peníze banky a ne přímo vaše“.

Napsat komentář