Elektromobil Kia EV9 na Goodwoodském festivalu rychlosti

V rámci letošního Goodwood festivalu rychlosti v anglickém hrabství Sussex, se odehrál evropský dynamický debut očekávaného velkého SUV Kia EV9.

Po květnovém statickém odhalení ve Frankfurtu byl velký SUV elektromobil Kia EV9 předveden všem návštěvníkům a fanouškům ikonických vozů. Zbrusu nové elektrické SUV EV9, které je vlajkovou lodí značky Kia, bylo předvedeno na prestižních závodech do kopce.

Profesionální jezdkyně Jade Paveley s ním několikrát během víkendové akce závodila do proslulého kopce dlouhého 1,86 km. Mezi jednotlivými jízdami byla EV9 vystavena v padoku First Glance a také v sekci „Electric Avenue“, kde byl model prezentován automobilovým nadšencům letošního Goodwoodu.

Goodwoodský festival rychlosti je světově největší akce svého druhu, která oslavuje vše, co je v automobilovém průmyslu strhující a inovativní. Každé léto se ho účastní vystavovatelé, výrobci, novináři i nadšenci.

Goodwoodský festival – největší automobilová „zahradní slavnost“ na světě

Akce se koná v úchvatném prostředí usedlosti Goodwood House v jižní Anglii a světově proslulé značky na ní odhalují nové modely. Festival je známý zajímavým předváděním vozidel z celé historie motorismu a motoristického sportu – a za jejich volanty sedí jedni z nejlepších jezdců. V letošním roce oslavil Goodwoodský festival 30 let svého trvání, což byla skvělá příležitost pro představení nové vlajkové lodě společnosti Kia, elektrického SUV EV9, evropskému publiku.

Model Kia EV9 – konstruovaný pro moderní životní styl v elektrifikované éře

Nový elektromobil Kia EV9 je elektrické SUV konstruované pro moderní životní styl v elektrifikované éře. Jedná se o první elektrické SUV značky Kia se třemi řadami sedadel.

Vyznačuje se prostorností a odolností a je propracované a technologicky vyspělé. K dispozici bude v šesti- a sedmimístné verzi. EV9 nabízí dojezd až 541 km (kombinovaně, WLTP) a pyšní se výkonnou 800V technologií dobíjení, díky které získá na rychlodobíjecích stanicích dojezd až 239 kilometrů za pouhých 15 minut.

Kia EV9 patří k několika novým modelům zařazeným do středně- až dlouhodobého elektrifikačního „Plánu S“ společnosti Kia, v jehož rámci bude do roku 2027 uvedeno na světový trh 15 elektromobilů.

zdroj: tisková zpráva

5 Comments on “Elektromobil Kia EV9 na Goodwoodském festivalu rychlosti”

  1. vcera jsem nekde zahledl predstaveni noveho Hyundai Santa Fe, ne nepodobne auto prave s Kia EV9, takze se da cekat ze mozna pristi Santa Fe se predstavi i jako elektricke, coz by me docela tesilo, po plug-in hybridnim Santafecku pokukuju a pokud dalsi bude i v elektricke podobe, asi bych ho zvolil spis nez plug-in

Napsat komentář