Elektrická dodávka Renault Kangoo Van E-Tech v Česku

Renault navazuje na loňský start modelu Kangoo Van, který se stal držitelem titulu „International Van of the Year 2022“ a na český trh uvádí dva další zástupce široké modelové rodiny Kangoo – osobní model Renault Kangoo a užitkový vůz Renault Kangoo Van E-Tech elektrický.

Nově uvedené modely doplňují kompletně obnovenou řadu užitkových a velkoprostorových vozidel Renault. Nový Renault Kangoo Van E-Tech elektrický navazuje na úspěšnou předchozí generaci, které se na evropských trzích prodalo 70 000 ks. Nabízí dojezd 300 km WLTP, dobíjení až 22 kW AC a 80 kW DC a přináší veškeré inovace spalovacího modelu Kangoo Van. Na českém trhu začíná nabídka částkou 765 000 Kč bez DPH.

Motor o výkonu 90 kW a lithium-iontová baterie o kapacitě 45 kWh mohou využívat 3 typy  nabíjecích zařízení a získat za 30 minut dojezd až 170 km. Auto se vyrábí se v závodě Maubeuge ve Francii, na českém trhu se začíná prodávat v červenci 2022, v Česku se začíná prodávat od 7. července 2022.

Z důvodu zaručení lepšího dojezdu v průběhu všech ročních období je nový Renault Kangoo Van E-Tech elektrický vybaven klimatizací s tepelným čerpadlem. V případě jeho spojení s 22 kW nabíječkou umožňuje  rekuperovat teplo z venkovního vzduchu pro vyhřívání interiéru vozidla bez využití elektrického  odporového článku spotřebovávajícího energii. Výkon tepelného čerpadla je optimální v rozmezí -15 °C až +15 °C venkovní teploty, což odpovídá rozmezí teplot v chladných obdobích ve většině evropských  zemí. Nový Renault Kangoo Van E-Tech elektrický také nabízí za příplatek vyhřívané čelní sklo, sedadla a volant.

Nový Renault Kangoo přináší zajímavou alternativu zákazníkům, kteří vyžadují praktický velkoprostorový vůz,nabízí výhody velkoprostorových vozů v atraktivním designu (ložná plocha až 2,7m díky sedadlům vč. sedadla spolujezdce sklopných do úrovně podlahy, zavazadlový prostor o objemu 775l). Renault Kangoo přináší výběr prověřených a úsporných pohonných jednotek 1.3 TCe a 1.5 Blue dCi, disponuje řadou asistenčních systémů, včetně systému Easy Pilot. Na českém trhu začíná nabídka částkou 590 000 Kč vč. DPH.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář