EKORALLY Boskovice 2022: přehlídka skvělých řidičů

V sobotu 17. září 2022 se jede v Boskovicích EKORALLY.  Soutěž v hospodárnosti provozu. Závod vyhraje ten, kdo určenou trať projede s nejnižšími náklady na jednu přepravovanou osobu.

Jakýkoliv dopravní prostředek, jakýkoliv pohon. Nejvíce vždy záleží na řidiči. Jeho zkušenostech, schopnostech předvídat, umění jet na spotřebu. Trať povede po běžných silnicích 2. a 3. třídy a samozřejmostí je dodržovaní pravidel silničního provozu. Rally se tedy může zúčastnit každý kdo má řidičský průkaz (nebo splňuje Zákon č. 361/2000 Sb.Zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů – např. cykliské na elektrokolech)

Stačí věrohodně prokázat spotřebu na 45 km dlouhé trati. Hlavním parametrem hodnocení je ekonomie a ekologie provozu. Posádka vozu může být i vícečlenná, nesmí však přesáhnout kapacitu vozidla uvedenou v technickém průkazu. 

Ekorally se jede v běžném provozu, s běžnými dopravními prostředky. Hlavním cílem je při dodržování pravidel silničního provozu a bez loudání dojet bezpečně do cíle. Sám, s přítelkyní, s rodinou. 

Nejeli jste ještě nikdy žádnou rally? Nevadí. Závod je určený jak pro začátečníky, tak i pro ty, kteří si chtějí jen tak zasoutěžit pro zábavu a srovnat svoji spotřebu s ostatními. Vítaní jsou i zkušení závodníci. Vždyť trať vybíral Jiří Svoboda. Dlouholetý účastník rally v ČR, kde slavil mnoho vítězství se svými vozy Toyota Celica Turbo 4WD a Škodou Octavia Kit Car. Stavba trati mu byla svěřena taky z toho důvodu, že poslední roky přesedlal na elektrické vozy a má s jejich provozem i opravami mnoho zkušeností.

Veškeré podrobnosti k závodu najdete na ekorally.cz. Závod můžete absolvovat s jakýmkoli dopravním prostředkem, který má oprávnění účastnit se běžného silničního provozu. Podmínkou je, věrohodně prokázat spotřebu na trati. Moderní automobily tuto hodnotu dokáží většinou zobrazit na displeji. U starších dopravních prostředků mají pořadatelé způsoby jak tuto hodnotu zjistit.

Startovat se bude průběžně od 10 hodin z parkoviště vedle Westernového městečka a cíl bude ve Westernovém městečku Boskovice, kde budou vyhlášeni vítězové a rozdány odměny. Účelem závodu je dosáhnout v běžném provozu na určené trati co nejnižších nákladů na jednu přepravenou osobu.  

Ukaž všem, jak dobrým jsi řidičem a přijď si se svým vozidlem zazávodit a vyzkoušet své dovednosti.

Vezměte celou rodinu, vždyť kdy naposled se vaše děti mohli zúčastnit rally a poměřit svoje síly s ostatními. Bude skvělá zábava, mluvkové a chlubílci zůstanou doma, protože nebudou moci obhájit svoje „nejúspornější“ vozy před konkurencí. Pravděpodobně tak na startu neuvidíme vozy BMW X5 a  bohužel ani některé typy elektromobilů, jejichž provoz není nejekonomičtější. Na druhou stranu je přislíben start účastníka Rally Paříž Dakar s vozem Tatra Phoenix za tým HE3DA.

Máte ve svém okolí někoho, kdo vychvaluje svoje řidičské schopnosti a vy byste rádi věděli, jak na tom doopravdy je? Vyzvěte ho na souboj a porovnejte s ním svoje dovednosti.

EKORALLY se uskuteční v rámci letošního 5. Elektrowesternového srazu, který se každoročně koná třetí zářijový víkend v Boskovicích.  

Vstup na sraz i do Westernového městečka je ZDARMA. Sejdou se zde fanoušci elektromobility a budou si vyměňovat svoje zkušenosti. Který elektromobil je ten nejlepší? Jaký typ fotovoltaické elektrárny ho nejlépe nabije? Které tepelné čerpadlo je to nejúspornější? Mohu provozovat elektrické spotřebiče v domácnosti z elektromobilu? A bude tu i spousta tipů, jak snížit výši faktur za energie.  

Více informací o srazu naleznete ZDE

Za branami Westernového městečka na účastníky bude čekat bohatý program a mnoho informací, jak teoretických, tak praktických, právě ohledně elektromobility a všeho, co s ní souvisí. Víkend bude zakončený nedělní konferencí Elektromobilita na MAXIMUM v Zámeckém skleníku Boskovice.

Jako vždy si přednášející do Boskovic připravili aktuální témata. Fotovoltaika, tepelná čerpadla, ceny energií, sdílené nabíjení, komunitní energetika, doprava… Jen pár oblastí, o které podělí pánové Bačina, Marušinec, Niedermayer a další. Získané informace budou jistě vyčerpávající, protože většina přednášejících jsou aktivní elektromobilisté, kteří mají najeto spoustu ekilometrů. Dalo by se i říci, že konferenci dělají elektromobilisté pro elektromobilisty.    

Pojďte ji s námi, užít skvělé počasí posledních letních dnů. Vynasnažíme se, aby se celý víkend nesl v duchu pohody a dobré zábavy, tak jako minulé srazy. Na fotografie z minulých ročníků se můžete podívat ve fotogalerii.

zdroj: placená inzerce

12 komentářů u “EKORALLY Boskovice 2022: přehlídka skvělých řidičů”

  1. Bude se zastropovani ceny elektriny a odpusteni POZE take vztahovat na verejne nabijecky a zda budou poskytovatele pripadnou usporu POZE poskytovat zakaznikum. Zatim jsem zadne zmeny ceniku u CEZ nevidel.
   Druhy bod je usporny tarif pro domacnosti. Proc nebyl tarif D27d zahrnut do usporneho tarifu. Nektere domacnosti muzou mit tento tarif spolecny pro spotrebu v domacnosti plus EV nabijeni. Treba kdyz nekdo nema el. bojler a chce dvoutarif, tak mu nic jineho nezbyva nez tento tarif. V ramci podpory elektromobility to vysila negativni signal.

    1. Niedermayer není českým poslancem. Byl zvolen za Českou republiky, ale hlasuje s Německem proti ní a jejím nejbližším spojencům. Ergo je vlastizrádcem, kolaborantem, krysou… označení si můžeš vybrat z libovolné veřejné diskuze pod jeho bolševickými totalitními zvratky v přisluhovačských médiích, která mu dávají prostor.

     1. Kdyz pan Niedermayer necha proverit podvody slovenskeho StBaka, tak jedna proti zajmum CR? CR neni dcerinna spolecnost agrofertu, ani soukromy projekt babise. CR je stat a jeho obcane si prejou vysetreni a pripadne potrestani podvodnika. Vsak uz bezi soudni rizeni pred ceskym soudem. Asi take podle vas jsou to vsechno vlastizradci. Hlavne ze vy jako kolaborant s nepritelem mate uplne jasno pro ci blaho ma kazdy poslanec usilovat.

Napsat komentář