E.ON rozšířil elektromobilní roaming na jih a východ

Od 1. srpna tohoto roku dokáže se svojí kartou E.ON Drive nabídnout klientům možnost jednoduše zaplatit jednou kartou u přibližně 12 000 dobíjecích bodů v devíti zemích Evropy včetně Česka.

Lidé využívající elektromobily, se tak pohodlně dostanou na dovolenou do vyhledávaných destinací. Už od 1. června mohou uživatelé registrovaní v systému E.ON Drive dobíjet svou kartou vedle Česka také v Německu, Rakousku, Polsku a Slovensku a využívat tak mohli na 9 000 dobíjecích bodů. Od 1. srpna pak přibyly i sítě v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Rumunsku s dalšími téměř třemi tisíci dobíjecími body a v nejbližší době by měla přibýt také Itálie.

„Všechny stanice najdou zákazníci v naší aplikaci E.ON Drive a uvidí u nich obsazenost a transparentně také cenu, za kterou budou dobíjet, a nedojde pak u nich k žádnému překvapení. Vše bude tak, jak jsou zvyklí z roamingových služeb v Česku,“ dodává Jakub Kott z oddělení Mobility Services společnosti E.ON. E.ON na zavedení roamingových služeb spolupracoval s dalšími partnery z příslušných zemích jako Charge-on/E.ON Drive v Německu, Allego, Smatrics, Greenway, ZSE, Petrol, HEP nebo IONITY.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář