Auto na vzduch blíž realitě

Jan Horčík - 23 Březen 2007

Auto na vzduch od MDI

O automobilu na vzduch od francouzské firmy MDI jsme již psali. Nyní se zdá, že auto na vzduch se konečně přesune do masové výroby - MDI se totiž dohodla s indickou automobilkou , která hodlá auto na vzduch označované jako MiniC.A.T. začít vyrábět.

MiniC.A.T. je malé městské poháněné stlačeným vzduchem. Je velmi levné, vyráběné z důrazem na cenu a ekologii, nulové emise, tichý chod, a přesto je vybaveno pokročilými technologiemi.

Centrální výpočetní jednotka řídí chod automobilu, ale navíc dokáže díky externím systémům například rozpoznávat hlas, připojovat se na internet, telefonovat, fungovat jako GPS a tak dále. V automobilu téměř nejsou dráty, vše je provedené bezdrátově. Namísto klíčků slouží karta.

Náklady na provoz jsou zhruba jedno euro na 100 km, tedy desetina toho, co spotřebuje běžný benzinový automobil. Dojezd auta na vzduch je 200 až 300 km nebo 10 hodin jízdy, což pro běžný pohyb po městě úplně stačí. Ekologové mohou jásat.

Naplnění auta probíhá na specializovaných čerpacích stanicích a trvá asi dvě až tři minuty, případně je možné auto nabít malým kompresorem přímo na palubě, který se zapojí do zásuvky 220V nebo 380V. To však trvá tři až čtyři hodiny. Výměna oleje je díky absenci spalování potřeba přibližně jednou za 50 000 km.

V současné době je cena MDI MiniC.A.T. stanovena na 5500 liber, tedy zhruba 220 000 Kč. by měla vyrábět asi 3000 kusů automobilů za rok.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Píše se rok 2015, kde je auto na vzduch ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jsou to keci nic takového neexistuje

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nauč se nejprve pravopis a až poté obviňuj ze lží,slovo kecY se píše s tvrdým Y.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už jsem si to objednal.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak je to teda s tou kopupí tříkolky? Jak odkaz je zde http://www.atvctyrkolky.cz/?p=productsMore&iProduct=121&sName=Novinka--auto-na-vzduch-v-prodeji-jiz-brzy. Ale jak to probíhá pak? Skutečně to vozítko už existuje? Je homologováno? Musí se pojišťovat? KOlik stojí pojistné? V sazebnících žadné pojišťovn yjsme nic takového nenašel.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Popravdě, zkoušeli jsme firmu kontaktovat, rádi bychom samozřejmě vozítko otestovali, ale zatím se nám nikdo neozývá, vypadá to prozatím víceméně jako nějaká šaráda.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kde jste to objednal? máte vozítko již doma?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo a kde?? já bych to hned bral.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil