Citroën představil miniaturní elektrickou buginu Ami

Elektromobil Citroën My Ami Buggy Concept nabízí řadu stylových atributů. Inspiroval se mimo automobilové odvětví, ze světa stavebnic, průmyslového designu či módy.

Elektromobil My Ami Buggy Concept používá tři barvy: černou, khaki a žlutou. Černá, inspirovaná kempinkovým vybavením umocňuje funkční a robustní charakter vozidla. Její různé odstíny – Anodised Black na podbězích kol a střeše, texturovaná černá Speckled Black pro vykovaný efekt na zádi – se snoubí s odstíny Anodized Khaki a Citric Yellow.

Exteriér vozu My Ami Buggy Concept je dvoubarevný: odstíny Anodized Khaki vepředu a Speckled Black vzadu vytvářejí symetrii, jejímž cílem je také jasně odlišit přední a zadní část vozidla. Volba černé barvy byla rovněž motivována přáním použít tmavší odstín, který skryje nečistoty.

foto: Citroën

Mnoho klíčových prvků konceptu My Ami Buggy Concept je zvýrazněno prvky ve žlutém odstínu Citric Yellow. Jde například o sedadla, nabíjecí kabel, grafickou kapsli na dveřích, celý prostor pro zavazadla a celou řadu doplňků. Tato ostrá barva také naznačuje, že zvýrazněné objekty slouží funkčnímu účelu.

My Ami Buggy Concept je vybaven novými sedadly Advanced Comfort, jejichž pěna byla u modelu Ami zvětšena z 35 mm na 70 mm. Díky přidání paměťové pěny jsou sedadla lehká a měkká. Lze je snadno vyjmout, jsou vzájemně vyměnitelná a omyvatelná. Jejich konstrukce, která se skládá ze dvou skořepin položených na sobě, je inspirována designem bójky, což je spojuje se světem plážových doplňků.

Úložné přihrádky jsou důmyslné a přenosné. Každá z nich má v kabině svou vlastní funkci, ale lze je vzít ven na piknik nebo výlet. Poličky na palubní desce, které byly k dispozici již u modelu My Ami, byly přepracovány speciálně pro My Ami Buggy Concept. Nad poličkami je upevněn matně zlatý kovový držák, který zabraňuje pohybu předmětů.

Byla navržena specifická řada zavazadel, přičemž každý kus dokonale zapadá do vnitřních prostor vozu. Ledvinka se připevňuje k magnetu, který byl speciálně zapuštěn doprostřed volantu, a díky poutku ji lze upnout k pasu. Pod palubní desku v úložném prostoru, který pojme kabinové zavazadlo, se vejde lodní pytel s klopou. Ve spodní části ho drží trubková konstrukce, která zabraňuje jeho převrácení.

Copyright Maison Vignaux @ Continental Productions

Úložný prostor je zabudován také ve spodním panelu průhledných dveří ve výšce sedadla, do něhož je možné ukládat nejrůznější předměty nebo velkou odnímatelnou tašku speciálně navrženou pro uložení v tomto prostoru, kterou lze otevřít zevnitř a může sloužit jako odkládací přihrádka. Dveře, které mají stejně u modelu Ami vždy obrácené otevírání, se odemykají speciálním zábavným tlačítkem. Nabíjecí kabel je připevněn k rámu dveří spolujezdce pomocí prvku ve tvaru madla, které usnadňuje jeho držení a ovládání.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář