Čip PRE umožňuje dobíjet také ve Slovinsku, v Chorvatsku a Itálii

Pražská energetika rozšiřuje svou roamingovou síť veřejných dobíjecích stanic a usnadní tak řidičům elektromobilů cestu na dovolenou ke Středozemnímu moři.

Cestu elektromobilem k moři lze zvládnout ji lze bez starostí jen s jedním dobíjecím čipem. PRE zpřístupní od 1. července svým zákazníkům možnost dobíjet v síti Enel X Way Italia, HEP Opskrba v Chorvatsku a Petrol v Chorvatsku a ve Slovinsku.

Pražská energetika se snaží neustále rozšiřovat nabídku svých služeb. Proto si v oblasti roamingu vybírá klíčové partnery v evropských zemích. Pro PRE je totiž důležité vytvořit svým zákazníkům stabilní kmen dobíjecích sítí a připravit si tak prostředí pro postupné pokrytí celé Evropy.

Klienti s čipem PRE tak od 1. 7. 2022 mohou dobíjet i na dobíjecích stanicích partnerských společností Enel X Way Italia a HEP-Opskrba v Chorvatsku a Petrol v Chorvatsku a Slovinsku. Všechny tyto stanice jsou již nyní vyobrazeny také v mobilní aplikaci PREcharge.

„Představa cestování k moři elektromobilem bývala ještě nedávno naprosto nereálná. Ovšem dnešní elektromobily již nabízejí takový dojezd, že cesta k moři není vůbec žádný problém. A Pražská energetika pro své zákazníky navíc připravila ještě toto zjednodušení. S čipem od PRE můžete totiž klidně vyrazit do Chorvatska nebo do Itálie. Jsem rád, že děláme elektromobilitu příjemnější,“ říká Vojtěch Fried z oddělení Rozvoj elektromobility v PRE.

PRE je průkopníkem výstavby dobíjecích stanic v České republice. Svoji první veřejnou dobíjecí stanici zprovoznila na začátku roku 2011 v Praze na Chodově. V současnosti má Pražská energetika ve své síti PREpoint v provozu již více než 380 veřejných dobíjecích stanic, u kterých se může najednou dobíjet přes 750 elektromobilů.

Pro využití stále se rozrůstající dobíjecí sítě PREpoint se stačí zaregistrovat na stránkách www.premobilita.cz. S jedním dobíjecím čipem od PRE pak projedete bez starostí až k moři.

Pro zákazníky PREmobility zůstává celý proces dobíjení až po platbu naprosto stejný. Ceník roamingu pracuje se strukturou energetické i časové složky včetně volných minut a veškerá dobíjení zaplatí zákazník jednou souhrnnou platbou měsíčně.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář