ČEZ rozšiřuje roaming na síť Ionity

Součástí okruhu roamingových partnerů sítě nabíjecích stanic ČEZ se nově stává síť Ionity. Elektromobilisté to tak mají zas o něco jednodušší.

Při využívání sítě nabíjecích stanic ČEZ se uživatel před dobíjením identifikuje zákaznickou RFID kartou. Řidičům e-aut ale také stačí mít staženou aplikaci FUTUR/E/GO, která spolu s webovým rozhraním (tzv. Driver portál) umožňuje pohodlnou správu jejich účtů. Zákazníci ČEZ i neregistrovaní platí za odběry energie podle typu stanice a rychlosti nabíjení. 

Podobně jako u stanic ostatních roamingových partnerů tak nově u Ionity pro dobíjení stačí jen aplikace FUTUR/E/GO nebo RFID klíčenka od ČEZ. ČEZ už tak dnes nabízí roaming pro sítě Ionity, PRE, E.ON a ChargeUp.

SOUVISEJÍCÍ: Škoda Auto a ORLEN chtějí rozšířit síť nabíječek pro elektromobily

„Jsme rádi, že pro všechny řidiče elektromobilů v České republice můžeme rozšiřovat a zkvalitňovat služby a ve spolupráci s dalšími velkými poskytovateli dobíjecích sítí postupně standardizovat volný přístup k dobíjení tak, jak ho známe z vyspělých zemí. Celkově nyní zákazníci ČEZ i neregistrovaní uživatelé mohou vedle více než 550 stojanů největší dobíjecí sítě využívat i stovky stojanů největších tuzemských sítí. Rozhodně ale nekončíme, chceme ještě letos roamingové služby rozšířit i směrem do zahraničí,“ říká Tomáš Dzurilla, ředitel útvaru elektromobilita ČEZ.

ČEZ si v rámci vize Čistá Energie Zítřka vytyčil do roku 2025 dosažení hranice 800 provozovaných stojanů pro dobíjení elektromobilů a znásobení jejich výkonu. Poptávku po zkrácení časů dobíjení chce uspokojovat výstavbou stanic pro ultrarychlé dobíjení i rozšiřováním počtu stojanů v tzv. hubech ve vytížených lokalitách u hlavních tahů a ve městech.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář