Cestovatel si přestavěl elektromobil Tesla Model S na obytný vůz

Vojtěch Sedláček - 12 Duben 2019

Upravený elektromobil Tesla Model S cestovatele a podnikatele Travise Rabenberga nabídne možnost strávit pohodovou dovolenou v nejrychlejším obytňáku na světě.Potenciálně nejrychlejší obytný vůz na světě. To je projekt Roamer od Travise Rabenberga.

Potenciálně nejrychlejší obytný vůz na světě. To je projekt Roamer od Travise Rabenberga.
foto: travistravels

Používat elektromobil Tesla Model S jako obytný vůz se může zdát jako poměrně odvážný nápad. Ovšem již v minulosti se objevila celá řada videí, ve kterých lidé zkoušejí, jaký komfort poskytují vozy kalifornské automobilky těm, kteří v nich chtějí přenocovat.

Nadšený cestovatel, konstruktér a odborník na přestavbu automobilů Travis Rabenberg na to však šel od lesa a elektromobil Tesla Model S 70D kompletně upravil tak, aby se v něm dala strávit příjemná dovolená.

Jak přesně bude automobil vypadat, ještě není úplně jasné. Rabenberg totiž zveřejnil hned několik studií vozu, přičemž každá z nich zobrazuje vytvořenou zástavbu v trochu jiném provedení.

Nicméně je jasné, že zástavba zabere kompletně celou zadní část automobilu. Její rozměry jsou 2,43 metru na délku a 1,82 metru na výšku. Po rozevření stříšky nástavby by se měl navíc prostor nad hlavou zvětšit o další 1,2 až 2 metry.

Automobil by měl disponovat vším, co je potřeba pro příjemné cestování. Kromě postele, která zabírá i prostor pro cestující v zadní části vozu, by mělo být ve voze instalováno umyvadlo, toaleta a zásobník na vodu o objemu 76 litrů. Na střeše by měl být navíc umístěn solární panel o výkonu 350 W.

Rabenberg má se svým projektem velké plány. Kromě toho, že by jej chtěl představit na výstavách Overland Expo či na SEMA, chce v příštím roce automobil dopravit do Anglie, odkud se s ním vydá až do Dubaje na Expo 2020.

Dalším cílem je překonat současný rychlostní rekord 227 km/h stanovený pro obytné vozy upraveným Fiatem Doblo. Rabenberg by chtěl tento rekord posunout na 150 mil v hodině, tedy překonat rychlost 241 km/h.

Poprvé svůj výtvor představí na výstavě věnované elektromobilitě pořádané státem Michigan, která se bude konat příští týden.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele JoeKlaus

Určitě takový stroj nebude levným potěšením pro ty, kteří chtějí relaxovat v přírodě několik dní. Tento článek je však užitečný pro mé výzkumné práce ve spojení s papersmart, na téma elektrických vozidel.

Obrázek uživatele RandyBonnette

Přečetl jsem si tento článek na blogu Digitální trendy. Myslel jsem, že je to vtip. Ale tento elektrický motor je perfektní. Travis je podnikatel a cestovatel. Automobil byl představen na jízdě v Michiganu Energy Office 17. dubna.
Tesla camper wants to be fastest RV in the world write my paper on tech trends

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vojto Sedláčku, tak jak to teda je? Přestavěl, nebo by chtěl přestavět ??!

Obrázek uživatele Josef

Vynikající projekt byla Stretchla (viz http://cafeelectric.com/stretchla/) jenom je škoda, že to nebyl schopen dotáhnout, protože prostě nebyly k dispozici vůbec žádné díly ani příručky od Tesly a dodnes to je velký problém.

Obrázek uživatele honza.t

Geneva Motor Show 2019 electric vehicle highlights
https://www.youtube.com/watch?v=-R00v5pcSNk

Pro VW se v 80 letech vyráběl zajímavý karavan
Kde by se vešlo i několik FV panelů
VW Bug Gooseneck Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=SpwH9WeVEfU

Někdo to vyřešil pomocí střešního stanu
http://www.autostany.cz/

Nic hnusnějšího jsem neviděl, snad jen multipla je šerednější.

---

Elektromobil Peugeot Ion sdílený se sousedy od 7/2018, najeto 99000 tis. km.
Hyundai Kona electric najeto 87 tis. km.

Obrázek uživatele Kuk

Ses pomát, todle není kočkolap ale kára na kempování :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Michelin

To by me zajimalo jak chce s modelem S70D dosahnout rychlosti 241km/h, kdyz takovou maximalku to auto myslim nemelo ani v originale.

PS: Jinak si nemohu odpustit vetu “takhle zku.vit tak pekny auto!”.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?