Česká síť e-station přichází s neodolatelnou sváteční akcí, nabijete si tak svůj elektromobil zcela zdarma!

Vánoce jsou již za dveřmi a k nadělování dárků se přidává i česká společnost e-station. Pod stromeček nám přinese téměř dvoutýdenní akci.

S blížícími se vánočními svátky jsou spojeny i někdy velmi dlouhé cesty napříč republikou za našimi příbuznými či přáteli. Nejen pro tyto případy potěší síť rychlonabíjecích stanic e-station všechny elektromobilisty svou jedinečnou vánoční akcí. Již od pondělí 20. 12. 2021 mohou řidiči nabíjet své vozy na všech rychlonabíjecích stanicích zcela zdarma. K využití této sváteční akce není potřeba žádná registrace.

Princip je velice snadný a naprosto jej vystihuje heslo společnosti e-station „Nabij a jeď.“ Přijedete se svým elektromobilem k příslušné stanici, zapojíte, nabijete jej a jednoduše odjedete. Nabíječky se nachází v blízkém okolí nákupních domů či restaurací, a tak si své čekání můžete zkrátit a zpříjemnit nákupy či dobrým jídlem. Máte tedy prostor k relaxaci. Stanice o minimálním výkonu DC 50 kW se nachází v centru dění. 

Aby umístění nabíječek bylo smysluplné a přínosné pro co nejvíce lidí, je pro e-station jedním z hlavních úkolů a všeobecných cílů. Firma zároveň cílí také na ty, kteří sami chtějí nabíjecí stanice provozovat. Prozatím síť e-station nabízí své služby na 7 různých lokacích. Jejich první rychlonabíjecí stanice byla otevřena roku 2020 v moravském městě Hranice u nákupního parku STOP SHOP. Další lokace s rychlonabíječkami od e-station nalezneme například ve městě Trutnov, Žatec, Tábor či v Třebíči.

Nabíjecí stanice e-station v Třebíči. foto: e-station

Akce platí do konce roku, tedy do 31. 12. 2021. Posléze bude nabíjení opět zpoplatněno. Platit mohou řidiči jednoduše prostřednictvím mobilní aplikace ChargeUp pomocí naskenování QR kódu hned u stanice. 

Od 22. září roku 2021 již společnost nerozlišuje registrované a neregistrované zákazníky. Cena za dobíjení je tedy pro všechny totožná. Všechny ceny platné od 1. 11. 2021 do konce roku jsou podle zákona osvobozeny od sazby DPH a vypadají následovně:

Ceník nabíjení sítě e-station (od 1.11 do 31.12.2021, ceny jsou osvobozené od DPH)

DC nabíjení 1 kWh za 4,96 Kč (s registrací i bez ní)

AC nabíjení 1 kWh za 3,72 Kč (s registrací i bez ní)

Další informace o službách e-station a o umístění jejich stanic naleznete na jejich webových stránkách www.nabijajed.cz

35 komentářů u “Česká síť e-station přichází s neodolatelnou sváteční akcí, nabijete si tak svůj elektromobil zcela zdarma!”

  1. Kolik promile v tom dela emisni povolenka? Jen zapadne slunicko a nefouka a mafie si diktuje astronomicke ceny. Je to jednoznacne kvuli nehoraznym cenam plynu z ruska a uhli. Tykac a dalsi uhlosmejdi si mnou ruce. A kdyz zafouka, tak cena pada na 50-100 EUR. Tezba uhli neni mensi nez v minulych letech. Tak jednoznacny smejdi sedi v rusku.

   1. Povolenka aktuálně tvoří cenu z cca 15%.
    Růst cen tlačí nedostatek elektřiny – v Evropě nesvítí, nefouká, takže „zelené“ Německo má stejné emise, jako ČR a jako bonus absurdní růst cen. A nejsou sami. Nizozemsko vyrábí ze slunce a větru pěknou kulatou nulu, takže jim zůstává jen spalování plynu a odměnou je cena 500 Éček za 1MWh.

    Což nikoho nemůže překvapit.

   2. Tykač a další „uhlošmejdi“ dnes zachraňují Německo od blackoutu. Německo po dvaceti letech Energiewende má stejné emise CO2 jako my a to se do nich nepočítá elektřina od nás a z Polska, kterou Nšmci dováží, poté co zcela neuváženě odstavují nejlevnější existující zdroje, tedy jadernou energetiku. Cenu elektřiny na evropské burze určuje nejdražší zapojený zdroj, což jsou bezkonkurenčně plynové elektrárny. Ty mají také lví podíl na nedostatku plynu a jeho šílených cenách.Vysoké ceny plynu pro evropské odběratele jsou zaviněny politikou EU, která odmítla uzavírat s Rusy dlouhodobé smlouvy, ale rozhodla nakupovat plyn za aktuální spotové ceny. Takže máme ve většině Evropy dražší plyn, protože laskavá evropská komise nám to tak z
    ařídila. Pokud by české elektrárny nemusely prodávat svou produkci na evropské burze, ale přímo českým dodavatelům, mohla by tu elektřina stát hluboko pod 100 €/MWh a pouze přebytky prodávat na burze Němcům za spotové ceny. A Rusko dodává tolik plynu, kolik si Evropa nasmlouvala a za spotové ceny, které si Evropa dohodla. Takže šmejdy hledejte v Bruselu, nikoliv v Rusku. Tam je původ všeho zla.

    1. Pisete hlouposti. Dle https://electricitymap.org/zone/DE vyrabi Nemecko s emisema 342g/kWh a spotrebovava s 341g/kWh. Dovazi totiz hlavne z Rakouska a Svycarska a cezky podil je maly. Aktualne Cezko vyrabi za 479g/kWh. Vse se da totiz overit a vase blaboly rikaji, ze papouskujete hoax z ruskych zdroju.
     Plyn si muze objednat v libovolnem mnozstvi a intervalu kazdy obchodnik dle sveho volneho uvazeni. EK muze davat mozna doporuceni a rady, to je tak vse. EK je slozena z komisaru, ktere do Brusselu posilaji jednotlive staty. Cezko tam ma Jourovou od Babise.
     Nizke objednavky prisly od firem jako OMV, kam se vkoupily ruske firmy. Tudiz je nedostatek plynu od ruskych podilniku. A rusove si to hezky vychutnavaji jak nas muzou okradat. US LNG je ted za zlomek ceny ruskeho plynu. Asi jste take vyrvaval, at nekupujeme drahy US LNG, tak mate take podil viny na dnesni krizi.

    2. Pisete hlouposti. Dle electricitymap.org/zone/DE vyrabi Nemecko s emisema 342g/kWh a spotrebovava s 341g/kWh. Dovazi totiz hlavne z Rakouska a Svycarska a cezky podil je maly. Aktualne Cezko vyrabi za 479g/kWh. Vse se da totiz overit a vase blaboly rikaji, ze papouskujete hoax z ruskych zdroju.
     Plyn si muze objednat v libovolnem mnozstvi a intervalu kazdy obchodnik dle sveho volneho uvazeni. EK muze davat mozna doporuceni a rady, to je tak vse. EK je slozena z komisaru, ktere do Brusselu posilaji jednotlive staty. Cezko tam ma Jourovou od Babise.
     Nizke objednavky prisly od firem jako OMV, kam se vkoupily ruske firmy. Tudiz je nedostatek plynu od ruskych podilniku. A rusove si to hezky vychutnavaji jak nas muzou okradat. US LNG je ted za zlomek ceny ruskeho plynu. Asi jste take vyrvaval, at nekupujeme drahy US LNG, tak mate take podil viny na dnesni krizi.

 1. Cezko ma diky nemeckym VtE dnes cenu elektriny 3x levnejsi nez Madari. Cezko 100Eur, Madarsko 300 Eur. A to bych chteli pitomci z Cezka opustit spolecny trh s energii. Vetsinu roku mame levneji nebo stejne jako Madari. Obracene to muze byt ve dnech kdy v Madarsku hodne sviti slunicko a jejich FVE jedou na plny vykon a u nas a v DE je zamraceno a nefouka. OZE je ta nejlevnejsi energie kterou umime vyrabet. Ale Cezky pitomci to nechapou.

       1. Někdy kolem 15. listopadu, když začalo být i těm největším OZE úderníkům jasné, že se nejdená o dočasnou krizi a cena elektřiny se pod 100 Euro už nedostane, ztratili tito soudnost a jejich ekonomické hypotézy jsou den ode dne nesmyslnější a podobnější blébolení v deliriu.
        Fantaskní konstrukce, ve kterých se to jen hemží agenty východu, proti kterým je Horác Badman ztělesněním dobráka počínaje, tlustým kapitalistou z ČEZu, odmítajícím dopřát trochu té průzračně čisté laciné elektřiny z OZE klečící matce samoživitelce konče.

        Šášu Leodentulu, Drvoštěpa a Šamana prostě žádná silvestrovská satira nepřebije.

 2. Službě nabij a jeď upřímně fandím. E-station je snad jedinej provozovatel, kterej pochopil, že ty chipy, kartičky, appky a registrace jsou neskutečnej opruz a od elektromobility spíš odrazujou.

  Zbývá jediná věc, aby se začaly transformovat čerpací pumpy na nabíjecí stanice s alespoň 4 DC stojany. Hledání nabíjecích stanic aktuálně připomíná hledání kešky a to i na parkovištích u obchodních center (nejhorší je to v podzemních garážích). A když stanici náhodou najdete, zjistíte, že je obsazená, takže smolík..

  1. Jak to u nich funguje? Terminál na platební karty tam nevidím, takže pro aktivaci stejně potřebuji telefon a bez registrace to znamená zadávat číslo karty atd.

   Jejich RFID to zjednoduší, ale to je další kartička a roaming zatím nemají…

   Nepřijde mi to o nic jednodušší než trio ČEZ/PRE/E.ON – jen je dobré, že mají jednotné ceny. Nebo jsem něco přehlédnul?

Napsat komentář