Cena elektromobilu Dacia Spring začíná na 419 900 Kč, dojezd 225 km

Nová verze elektromobilu Dacia Spring nabízí nový design a novou výbavu v poměru cena/výkon, který  nemá na trhu konkurenci.

Model Spring byl uveden na trh v roce 2021 a od svého uvedení na evropský trh se ho prodalo již více než 140 000  kusů. Rok 2023 byl rekordní, celosvětově se prodalo 61 803 kusů, což představuje nárůst o 26,4 % oproti roku 2022. Jedná se o třetí nejoblíbenější elektromobil prodávaný soukromým zákazníkům v Evropě, který pomáhá  demokratizovat elektromobilitu. Od uvedení na trh v roce 2021 se elektromobilu Dacia Spring v Evropě prodalo více než 140 000 kusů.

Nový Spring využívá nový designový jazyk značky Dacia, který se objevil na nejnovější generaci modelu Duster.  Robustní, asertivní styl, díky němuž je Spring atraktivnější než kdykoli předtím. Metamorfóza je působivá jak uvnitř,  kde byly přepracovány všechny prvky, tak zvenčí, kde je střecha jedinou částí karoserie zachovanou z předchozího  modelu. 

SPECIFIKACE Dacia Spring: Baterie 26,8 kWh, palubní nabíječka 7,4 kW, dojezd 225 km WLTP

Nový Spring je k dispozici v šesti barvách, včetně nové Béžové Safari a Červené Brick. 

Systém Media Control, který je součástí standardní výbavy výbavových stupňů Essential a Expression, je  multimediální systém, který lze ovládat z volantu, přičemž informace o médiích a telefonních hovorech se zobrazují  na digitálním přístrojovém štítu. Je také vybaven dvěma reproduktory, připojením Bluetooth a portem USB. 

Systém Media Nav Live, který je standardně k dispozici pro výbavu Extreme a na přání pro výbavu Expression, je  vybaven velkým centrálním 10palcovým dotykovým displejem, který obsahuje připojený navigační systém s 8letou  navigací, dopravními podmínkami v reálném čase a aktuálními mapami Evropy. Nabízí také bezdrátové ovládání  Apple CarPlayTM a Android AutoTM. Systém Media Nav Live je rovněž vybaven dvěma porty USB-C. 

Nový Spring přidává nové jízdní asistenty, které splňují nejnovější evropské bezpečnostní normy: automatické  nouzové brzdění (městské/příměstské s detekcí vozidel, chodců, cyklistů a motocyklů), rozpoznávání dopravních  značek s upozorněním na překročení rychlosti, zadní parkovací asistent, nouzové zastavení, varování při vybočení z  jízdního pruhu, asistent pro udržování v jízdním pruhu, systém sledování pozornosti řidiče a nouzové volání (eCall). A  aby Dacia svým zákazníkům usnadnila život, přidala také praktické tlačítko „My Safety“ pro rychlý přístup k  preferované konfiguraci asistenčních systémů řidiče. 

Elektromotor o výkon 48 kW nabízí akceleraci s časem z 0 na 100 km/h pod 14 sekund. Ještě  dostupnější a pro městské použití dokonale vhodný je nový model Spring vybavený motorem o výkonu 33 kW, který je  k dispozici ve výbavových stupních Essential a Expression (z 0 na 100 km/h za méně než 20 s). 

S pohotovostní hmotností 984 kg v nejvyšší výbavě Extreme je nový Spring jediným 100% elektromobilem v Evropě,  který váží méně než jednu tunu. Ve srovnání s předchozí verzí se hmotnost vozu zvýšila o pouhých 6 kg (tj. o 0,6 %),  a to navzdory řadě nových systémů ADAS zavedených předpisy, jakož i vylepšení povrchové úpravy a standardní  výbavy.

Tento výkon na váze v kombinaci s účinností hnacího ústrojí nového modelu Spring znamená, že nabízí  vynikající kombinovanou spotřebu energie, nižší než 14 kWh/100 km, při kontrolovaných provozních nákladech.

Základní cena elektromobilu Dacia Spring v Česku začíná na 419 900 Kč za verzi Essential Electric 45.

zdroj: tisková zpráva

8 Comments on “Cena elektromobilu Dacia Spring začíná na 419 900 Kč, dojezd 225 km”

    1. Hodně dělaj dotace. Teď nově ve Španělsku až 8500€ (v případě péče nebo invalidity ještě +10%) Úplně nově hned při nákupu, dříve čekali až 18 měsíců… Výrobci si chtějí taky uhryznout svůj kus koláče, tak jdou s cenou nahoru.
      No a v kotlince si na rozumné ceny počkáme asi až do ukončení dotačních programů 🥴 (Vím že v Německu už ukončili, ale ta kupní síla je jinde. Zkrátka: zase jsme za pitomce🙄)

Napsat komentář