BMW i7: elektromobil s dojezdem 625 km

Nové BMW řady 7 se bude prodávat se třemi variantami pohonu. Jako čistý spalovák, plug-in hybrid i čistý elektromobil – BMW i7. Ten je určen pro Evropu.

Čistě elektrický sedan BMW i7 je plně integrovaným členem celé nové modelové řady a jako takový se zaměřuje na udržitelnou prémiovost na samotném vrcholu modelového portfolia BMW. Nové BMW řady 7 je celosvětově nabízeno výhradně v prodloužené variantě, která maximalizuje prostornost v zadní části vozu.

Celosvětové spuštění prodejů nového BMW řady 7 proběhne listopadu 2022. Po 45 letech od chvíle, kdy na silnice poprvé vyjelo vůbec první BMW řady 7, se i sedmá generace tohoto modelu bude vyrábět v továrně BMW Group v Dingolfingu. Zde budou z jedné montážní linky sjíždět modelové varianty poháněné čistě elektrickým pohonem, spalovacím motorem i plug-in hybridním systémem. Elektromotory a vysokonapěťové baterie pro BMW i7 se rovněž vyrábějí v Dingolfingu.

V Evropě bude nové BMW řady 7 uvedeno na trh výhradně v podobě čistě elektrického BMW i7 xDrive60. Model i7 xDrive60 je poháněn dvěma elektromotory, které dohromady dosahují výkonu 400 kW, a může se pochlubit řadou inovací, zvyšujících jeho dojezd v cyklu WLTP na 590 až 625 km. V USA, Číně a dalších vybraných prodejních trzích budou od začátku prodeje nabízeny také dva modely se zážehovým motorem a 48V mild hybridní technologií.

Vrcholným modelem zde bude BMW 760i xDrive s motorem V8 o výkonu 400 kW. Vznětový řadový šestiválec o výkonu 220 kW v BMW 740d xDrive bude v Evropě zařazen do nabídky na jaře 2023.

Plug-in hybridní varianty nového BMW řady 7 se na mnoha trzích objeví na začátku roku 2023. Stejně jako BMW i7 budou vybaveny pátou generací technologie BMW eDrive, která umožňuje prodloužení elektrického dojezdu v cyklu WLTP na více než 80 km. Další varianty čistě elektrického BMW i7 budou představeny později. Mezi ně bude patřit budoucí nejsilnější model BMW i7 M70 xDrive.

Technologie podvozku zajišťuje ideální rovnováhu mezi komfortem a dynamikou.
Technologie podvozku nového BMW řady 7 zahrnuje řadu inovací, jež pomáhají dosáhnout vyváženosti mezi jízdní dynamikou a cestovním komfortem, která je pro tento model charakteristická. Ideální základ zde poskytuje oproti předchozímu modelu tužší karoserie a širší rozchod zvětšených kol. Detailních vylepšení se dočkalo jak standardně dodávané vzduchové odpružení obou náprav, tak na přání dodávané Integrální aktivní řízení.

Adaptivní stabilizátory, které jsou součástí volitelné výbavy Executive Drive Pro, nyní využívají 48V elektromotory. Kromě toho, že omezují pohyby karoserie způsobené nerovnostmi vozovky na jedné straně vozu, jejich nová funkce Active Roll Comfort také aktivně upravuje výšku karoserie na příslušné straně vozu. Blízko sebe umístěné regulační prvky protiprokluzového systému zajišťují ještě rychlejší a přesnější zásahy v náročných jízdních situacích. Nejnovější generace integrovaného brzdového systému nyní pracuje s ještě větší precizností, což přispívá k bezpečné ovladatelnosti a vynikajícím reakcím při každém brzdění.

Inovativní technologie pro automatizovanou jízdu a parkování.
Pro nové BMW řady 7 je k dispozici široká nabídka systémů pro automatickou jízdu a parkování. Jeho inovativní technologické prvky vytvářejí základ jak pro vynikající funkčnost všech současných systémů, tak ve střednědobém horizontu pro implementaci funkcí automatizované jízdy úrovně 3.

Kombinace aktivního systému udržování rychlosti s funkcí Stop&Go a asistenta řízení a udržování v pruhu přináší mimořádně intenzivní zážitek z automatizované jízdy. Automatický ukazatel rychlostních limitů, funkce sledování trasy, rozpoznávání semaforů a aktivní navigace umožňují mimořádně přesné přizpůsobení rychlosti a pohybů řízení vozu aktuální situaci.

U modelů vybavených Parkovacím asistentem Professional může nyní couvací asistent provádět pohyby volantem na vzdálenost až 200 metrů. Manévrovací asistent pomáhá řidiči ještě více. Na předem uložených manévrovacích trasách tento systém automaticky provádí všechny potřebné úkony, ovládá plynový pedál, brzdy a řízení, stejně jako řadí převodové stupně pro jízdu vpřed nebo vzad. Funkce dálkového ovládání, která by podle předpokladů měla být k dispozici od jara 2023, umožní řidiči ovládat automatické parkovací a manévrovací úkony zvenčí vozidla pomocí chytrého telefonu.

Nový BMW iDrive s BMW Operačním systémem 8.
Nový BMW iDrive, který je součástí standardní výbavy nového BMW řady 7, umožňuje řidičům intuitivní multimodální ovládání funkcí vozu, navigace, infotainmentu, komunikačních funkcí a také využívání digitálních služeb. Jeho základem je nejnovější generace BMW Operačního systému 8 a zaměřuje se především na interakci pomocí dotykového a hlasového ovládání.

Kromě BMW Prohnutého displeje a BMW Interaktivní lišty poskytuje přesně ty správné informace a optimální pomoc ve všech jízdních situacích také nejnovější generace BMW Head-Up Displeje, který je rovněž součástí standardní výbavy. Volitelná funkce rozšířené reality se nyní poprvé zobrazuje na přístrojovém panelu za volantem.

zdroj: tisková zpráva, foto: BMW

Dva komentáře u “BMW i7: elektromobil s dojezdem 625 km”

  1. Názorná ukázka, jak hluboko ve sra*kách se evropský automobilový průmysl nachází.

    Vlajková loď, na které je špatně naprosto všechno.
    Katastrofální design porušující elementární designérská pravidla, šílená ergonomie ovládání, směšný poloviční výkon na tunu než jeho 18 let starý předchůdce.

    Opravdu klenot progresivistických soudruhů inženýrů.

Napsat komentář