BMW i5: elektromobil jde na trh, nabízí dojezd 498 km

Nové BMW řady 5 a první BMW i5 byla uvedena do prodeje nejdříve v Jižní Koreji, nyní se dostávají k dealerům také na mnoha dalších trzích.

V Německu byly první vozy dodány zákazníkům 21. října 2023. Ve stejný den začalo uvádění na trh i v dalších evropských zemích, včetně České republiky. O týden později, 28. října 2023, bude mít nová generace BMW řady 5 premiéru v USA. Ostatní světové trhy budou následovat 25. listopadu 2023.

Osmá generace nejúspěšnějšího manažerského sedanu na světě bude poprvé nabízena také jako čistě elektrické BMW i5. Množství ještě před zahájením prodeje došlých objednávek ukazuje, že zejména elektrická verze se těší značné poptávce zákazníků, což dále urychlí náběh elektromobility u BMW.

Hned od začátku si zákazníci mohou vybrat ze dvou variant BMW i5. Nové BMW i5 eDrive40 Sedan (kombinovaná spotřeba elektřiny: 18,9–15,9 kWh/100 km WLTP) disponuje výkonem až 250 kW/340 k a dojezdem 498 až 582 km dle testovacího cyklu WLTP. Vrcholným modelem celé řady je BMW i5 M60 Drive Sedan s výkonem až 442 kW (20,6–18,2 kWh/100 km WLTP).

Nové BMW řady 5 Sedan zdůrazňuje svůj progresivní charakter nejen dvěma plně elektrickými verzemi, ale také inovativními digitálními službami, mimo jiné možností hraní her ve voze či streamování hudby a videí přímo ve voze, ale také mimořádně kvalitními asistenčními systémy.

Vrcholem v oblasti systémů pro automatizovanou jízdu a parkování je Dálniční asistent, který nyní i v Německu umožňuje řidičům v rychlostech do 130 km/h na delší dobu sundat ruce z volantu za předpokladu, že i nadále pečlivě sledují dopravní situaci a v případě potřeby jsou schopni kdykoli od systému opět převzít řízení.

Intenzivní zážitek z poloautomatické jízdy doplňuje možnost automatické změny jízdního pruhu aktivované pohledem do vnějšího zpětného zrcátka a následně provedené zcela automaticky.

Nová generace BMW řady 5 Touring oslaví světovou premiéru na jaře 2024. Druhá karosářská varianta nového BMW řady 5 bude k dispozici se stejnou nabídkou motorů a pohonů jako nové BMW řady 5 Sedan.

To znamená, že nové BMW řady 5 Touring bude prvním prémiovým vozem svého druhu, který bude nabízen s hospodárnými spalovacími motory včetně 48V mild hybridní techniky, s plug-in hybridními systémy a poprvé také s čistě elektrickým pohonem.

zdroj: tisková zpráva

3 Comments on “BMW i5: elektromobil jde na trh, nabízí dojezd 498 km”

  1. BMW se dopracovalo k tiskovým zprávám propagujícím pouze věci pro bukvice, které řidiče nezajímají.

    Co třeba jaké to má zavěšení kol, jaký je pohon náprav, počet celých míst k sezení, objem zavazadlového prostoru, dojezd při průměrné dálniční rychlosti 120km/h, servisní interval, záruka…. NIC?

Napsat komentář