Autosalon New York 2011: Lexus LF-Gh

hybridy Lexus LF Gh

Koncept s hybridním pohonem se představí ve světové premiéře na mezinárodním . Ten proběhne od od 20. dubna do 1. května. Vývojová studie LF-Gh (zkratka Lexus Future Grand Touring Hybrid) má ambice přepsat definici prémiového sedanu.   

Auto se může pochlubit vskutku netradiční přední maskou, viz. obrázek:

hybridy Lexus LF Gh Concept

Zástupci médií budou moci LF-Gh poprvé vidět v rámci speciální předpremiéry dne 19. dubna. Půjde o velkou událost na kterou se musí novináři speciálně zaregistrovat.

Lexus je dnes jediným světovým výrobcem luxusních vozů, který nabízí ucelenou řadu vysoce výkonných plně hybridních modelů skládající se z , hybridního crossoveru, jež je přímým nástupcem prvního hybridního SUV na světě RX400h, dále , vysoce výkonného hybridního sedanu, vlajkové lodi , hybridní limuzíny se stálým pohonem všech kol a nejnovějším přírůstkem – prvním a zatím jediným plně hybridním prémiovým kompaktem.

Rostoucí oblíbenost hybridních modelů Lexus v dokazuje i jejich zvyšující se podíl na celkových prodejích značky – 68% (2010) vs. 40% (2007). V roce 2010 například 80% zájemců o modelovou řadu LS volilo verzi s pohonem , v případě řady RX se pak pro plně hybridní pohon rozhodlo dokonce téměř 90% zákazníků.

tisková zpráva

Napsat komentář