Audi Q6 e-tron na IAA v Mnichově: ukázal se interiér modelu

Elektromobil Audi Q6 e-tron, první model na platformě PPE (Premium Platform Electric), zahájí ofenzivu elektrických modelů Audi.

První zcela elektrický model Audi na základě nové technické platformy PPE (Premium Platform Electric) pro prémiové elektromobily vjíždí na cílovou rovinku. Audi na koncernovém galavečeru Group Media Night, který se uskuteční 3. září v předvečer autosalonu IAA Mobility 2023 v Mnichově, odhalí revoluční přístrojovou desku a interiér modelu Q6 e-tron.

Dne 4. září, který je na autosalonu IAA Mobility vyhrazen zástupcům médií, budou mít novináři znovu příležitost seznámit se podrobně s interiérem budoucí modelové řady Q6 e-tron a získávat informace v rozhovorech s přítomnými odborníky.

Marc Lichte, šéfdesignér značky Audi, předvede na akci Group Media Night, jak se v nově uspořádaném vnitřním prostoru modelu Audi Q6 e-tron, který je nejnovějším ztělesnění designové DNA značky Audi, všechno točí kolem cestujících.

Nový koncept ovládání reprezentuje další krok v transformaci značky Audi na poskytovatele prémiové síťově propojené elektromobility. Díky nové elektronické architektuře E3 bude možné Audi Q6 e-tron dokonale začlenit do digitálního ekosystému zákazníka nabízením neustále aktualizovaných osobních zážitků v oblastech informací, zábavy a konektivity.

Novináři budou moci získat podrobné informace o novém interiéru elektromobilu Audi Q6 e-tron také v průběhu tiskového dne autosalonu (4. září) ve veletržním centru v mnichovské čtvrti Riem, kde bude vystaven jako maskovaný předsériový prototyp.

Další exponáty, například poháněcí ústrojí platformy PPE, v expozici koncernuVolkswagen umožní pohled na technické základy budoucnosti elektromobility u značky Audi. Předseda představenstva koncernu Volkswagen Oliver Blume a členové představenstva značky – v případě značky Audi nový předseda představenstva Gernot Döllner a Hildegarda Wortmannová, členka představenstva odpovědná za prodej a marketing – představí na tiskové konferenci koncernu 4. září od 9:10 h strategie a technologie pro cestu do elektrické budoucnosti.

Od 5. září se prezentace značky Audi na veřejně přístupné výstavní ploše na mnichovském náměstí Wittelsbacherplatz zaměří na její rozsáhlou elektrickou flotilu. Audi bude na tomto místě na různých příkladech také ukazovat, jak lze v rámci cirkulární ekonomiky zavádět do sériové výroby materiálové koloběhy.

Návštěvníci zažijí rovněž německou premiéru koncepčního elektromobilu Audi activesphere concept – čtyřdveřového automobilu s karoserií crossover-kupé, která disponuje variabilní zadní částí vozu. Přítomnost značky se čtyřmi kruhy na letošním autosalonu IAA budou doprovázet také zkušební jízdy s elektromobily Audi a panelové diskuze na různá témata, například trvalá udržitelnost a design, nabíjení a aerodynamika, digitalizace a sportovní výkony.

zdroj: tisková zpráva

4 Comments on “Audi Q6 e-tron na IAA v Mnichově: ukázal se interiér modelu”

Napsat komentář