Audi Q6 e-tron kde do předprodeje s českými cenami, dojezd 625 km

Nový elektromobil Audi Q6 e-tron quattro je poprvé postaven na 800V platformě PPE. Auto lze již objednávat s rozšířenou sériovou výbavou za ceny od 1 990 900 Kč bez DPH.

Značka Audi zahajuje předprodej nové modelové řady elektromobilu Audi Q6 e-tron na českém trhu. Elektricky poháněné SUV je zpočátku k dispozici ve dvou verzích, Q6 e-tron a SQ6 e-tron, jejichž základní ceny byly stanoveny na 1 990 900Kč, resp. 2 486 900 Kč včetně DPH.

Audi Q6 e-tron je prvním modelem na nové platformě PPE (Premium Platform Electric) pro prémiové elektromobily a díky mnoha technickým inovacím je novým etalonem v segmentu elektricky poháněných osobních vozů. První vozy dorazí na český trh v průběhu léta 2024.

SOUVISEJÍCÍ: Audi už připravuje novou generaci elektromobilů

„Mám velkou radost, že můžeme českým zákazníkům nabídnout revoluční elektromobil Audi Q6 e-tron v rámci předprodeje a s výrazně rozšířenou sériovou výbavou, která zohledňuje preference našich náročných klientů,“ říká Marcel Archleb, vedoucí divize Audi společnosti Porsche Česká republika, a dodává:

„Audi s modelem Q6 e-tron znovu působivě dokládá svůj ‚Náskok díky technice‘ a to zcela novou platformou PPE, inovativní elektronickou architekturou E3 1.2, přelomovým uspořádáním infotainmentu v interiéru, vyspělými technologiemi akumulátorů i nabíjení a inovativní světelnou technologií.“

Zcela nové Audi Q6 e-tron, které stanovuje v elektromobilovém segmentu měřítka z hlediska provozních vlastností, dojezdu, nabíjení, jízdní dynamiky a designu, lze u českých autorizovaných prodejců značky Audi objednávat za ceny již od 1 990 900 Kč v případě modelu Audi Q6 e-tron, resp. 2 486 900 Kč, pokud se klient rozhodne pro ještě sportovnější verzi Audi SQ6 e-tron.

Sériová výbava pro Českou republiku doznala výrazného rozšíření zahrnující mimo jiné vyhřívaný volant, vyhřívané sedačky vpředu i vzadu, komfortní nezávislou klimatizaci, LED světlomety plus s ostřikovači, koncové LED světla PRO, asistent dálkových světel, parkovací asistent se zobrazením vzdálenosti, kamery s 360° zobrazením, parkovací asistent plus, adaptivní asistent rychlosti, dvouramenný multifunkční kožený volant s pádly nastavujícími rekuperaci, komfortní paket a bezpečnostní šrouby kol.

Nechybí ani prodloužená záruka na 4 roky / 120 000 kilometrů a servisní balíček na 5 let a 120 000 kilometrů. Elektrické SUV zaujme na první pohled designovým stylem, který je pro SUV značky Audi typický a současně zahrnuje také důsledně zdokonalené specifické pojetí designu modelů e-tron.

Nová filozofie designu v interiéru a průkopnické technologie, které v novém modelu slaví svou premiéru, otvírají novou kapitolu elektromobility s logem čtyř kruhů a umožňují zákazníkům prožívat náskok díky technice v každodenním provozu.

Elektrický pohon modelu Audi Q6 e-tron poskytuje nejvyšší výkon 285 kW, což postačuje ke zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy a dosažení nejvyšší rychlosti 210 km/h. Elektrické SUV s nově vyvinutou 800V sadou lithium-iontových akumulátorů o využitelné kapacitě 94,9 kWh spotřebuje v kombinovaném jízdním cyklu podle metodiky WLTP 17,0 až 19,6 kWh elektrické energie na 100 km podle metodiky WLTP a na jedno nabití ujede až 625 km.

Stejnosměrným proudem z rychlonabíjecího stojanu lze stav nabití zvýšit z 10 % na 80 % za cca 21 minut při využití maximálního nabíjecího výkonu až 270 kW. Za pouhých 10 minut je možné prodloužit dojezd o 255 kilometrů.

Audi SQ6 e-tron láká na ještě podmanivější sportovní výkony. Řidič má v tomto případě k dispozici nejvyšší výkon 380 kW, takže si může užívat zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,3 sekundy. SQ6 e-tron kromě toho dosahuje nejvyšší rychlosti 230 km/h a navzdory působivé jízdní dynamice ohromí i svou hospodárností.

Spotřeba elektrické energie v kombinovaném jízdním cyklu podle metodiky WLTP je 17,5 až 18,4 kWh/100 km a dojezd na jedno nabití až 598 km. I SQ6 e-tron disponuje funkcí rychlého nabíjení s nabíjecím výkonem až 270 kW.

Mezi technické highlighty nových modelů Audi Q6 e-tron a Audi SQ6 e-tron patří také inovativní světelná technika, která zahrnuje aktivní digitální charakteristická světla a druhou generaci digitálních zadních svítilen OLED. V kompletně síťově propojeném interiéru usnadňuje cestování nejnovější generace konceptu zobrazování a ovládání.

Obě elektricky poháněná SUV jsou připravena na každodenní provoz rovněž svou praktičností a nabídkou vnitřního prostoru. Za zadními sedadly je k dispozici zavazadlový prostor o objemu 526 litrů, který lze zvětšit až na 1529 litrů. V přídi je navíc ukrytý dodatečný odkládací prostor o objemu 64 litrů.

zdroj: tisková zpráva

4 Comments on “Audi Q6 e-tron kde do předprodeje s českými cenami, dojezd 625 km”

Napsat komentář