Audi e-tron GT: sourozenec elektromobilu Porsche Taycan se začíná vyrábět

Audi e-tron GT je prvním elektromobilem značky, vyráběným v Německu. Gran Turismo začne na konci roku 2020 sjíždět z montážní linky manufaktury Audi Böllinger Höfe patřící k závodu Neckarsulm.

K výrobě elektricky poháněného modelu kategorie gran turismo v manufaktuře Audi Böllinger Höfe, která spadá pod závod Neckarsulm, využívá společnost na míru střižené nové technologie. Mnoho úkonů však vykonávají ručně zdatní řemeslníci.
foto: Audi

Karoserie elektromobilu kategorie gran turismo je z velké části vyrobena z ultravysokopevnostní ocele a hliníku. Karosárna kombinuje řemeslné dovednosti zaměstnanců s veškerým potenciálem automatizace výroby, aby zajistila produkci dílů z uvedených materiálů v plánovaných počtech.

Elektromobil Audi e-tron GT staví na podvozku úspěšného modelu Porsche Taycan. Jízdní vlastnosti hodné sportovního vozu zaručí nejvyšší výkon 434 kW.

Cestu na inovativní lince pro montáž karoserií absolvuje každý skelet dvakrát. Klíčový je úsek, na němž deset robotů připevňuje ke skeletu vnitřní a vnější boční díly. Zde jsou totiž do jednoho místa sloučeny veškeré kroky montáže bočních stěn karoserie. To umožnilo realizovat výrobu modelu Audi e-tron GT na již existující ploše.

Audi e-tron GT

Audi e-tron GT
foto: Audi

Rozšířená montážní linka zahrnuje 36 místo dosavadních 16 pracovních taktů. Model e-tron GT ji sdílí s modelem R8. Tato integrace dvou technicky zcela odlišných automobilů je v koncernu Volkswagen jedinečná.

Oba modely se pohybují na stejných bezobslužných přepravních vozidlech a elektricky poháněném zavěšeném dopravníku. Na jedné montážní stanici probíhá bezprostřední spolupráce mezi lidmi a roboty.

Audi e-tron GT

Audi e-tron GT
foto: Audi

V případě potřeby vyrobí tiskárna 3D podle návrhu zaměstnanců na míru střižené montážní pomůcky. Každý automobil absolvuje po dokončení 40 kilometrů dlouhý okruh po veřejných silnicích, který zahrnuje také úseky s dálnicí a městským provozem.

Audi e-tron GT

Audi e-tron GT
foto: Audi

Inženýři Rudolf Halbmeir a Stephan Gsell koncipovali a navrhli pro Audi e-tron GT progresivní elektronický zvuk – na počítači, ve zvukové laboratoři, za jízdy v automobilu i během poslechových testů se zákazníky.

Stejně jako všechny elektromobily je i e-tron GT vybaven legislativou vyžadovaným akustickým výstražným systémem AVAS (Acoustic Vehicle Alerting System), který však disponuje širším akustickým spektrem.

Zvuk funkce AVAS vydává reproduktor na přídi vozidla. Pokud si zákazník objedná na přání dodávaný zvukový paket, doplní jej druhý, velký reproduktor na zádi.

Audi e-tron GT

Audi e-tron GT
foto: Audi

Emocionální akustické zážitky zajišťují současně dva reproduktory v interiéru. Zvuk modelu e-tron GT je nepřetržitě optimalizován dvěma řídicími jednotkami v závislosti na různých parametrech, například rychlosti jízdy nebo poloze pedálu plynu. Řidič si v systému Audi drive select nastaví, zda chce zvuk poslouchat a v jaké intenzitě.

tisková zpráva

13 Comments on “Audi e-tron GT: sourozenec elektromobilu Porsche Taycan se začíná vyrábět”

 1. Ultra Fast Charger pri Budči a zelené ŠPZ pre
  Ultra Fast Charger pri Budči a zelené ŠPZ pre elektromobily
  https://www.youtube.com/watch?v=mWpGPZC5urM

  Asi už tech Tesel bude v ČR docela hodně když
  Podle Tesla mapy Má být do konce roku 2020 Zprovozněna
  Tesla Suprcharger České Budějovice a Ústí nad Labem
  https://www.tesla.com/cs_CZ/findus?bounds=49.19241450052086%2C15.186444057414121%2C48.757033855062375%2C13.868084682414121&zoom=11&filters=store%2Cservice%2Csupercharger&location=budweissupercharger

 2. off
  4000 zaměstnanců nastoupí už v začátkem března do

  off
  4000 zaměstnanců nastoupí už v začátkem března do Giga Berlín do práce, aby připravilo červnovou produkci. Jak se vám to líbí? 😀

  Tesla Giga Berlin: 4000 Workers Expected to Start in March for June, 2021 Production
  https://www.tesmanian.com/blogs/tesmanian-blog/tesla-giga-berlin-4000-workers-will-start-to-work-in-gigafactory-to-perpare-june-production

 3. „Emocionální akustické zážitky zajišťují současně
  „Emocionální akustické zážitky zajišťují současně dva reproduktory v interiéru.“

  Čůrám smíchy. :))))

  Jako emocionální náhradu vám Audi zašle zarámovanej vočazenej vejfuk ze spalováka co si můžete pověsit doma na zeď a stromeček do auta se smradem výfukových zpoldin. 😀

  K zvlášť akutním případům jedinců otřesených ze ztráty kraválu a výfuku bude přivolán zásahový psycholog se psem pro uklidnění z otřesu. :)))

Napsat komentář