Audi A6 Avant e-tron concept: plně elektrický kombík, jehož světlomety promítají videohry

Už před rokem představilo Audi koncept elektromobilu Audi A6 e-tron concept s dojezdem přes 700 km. Nová Sportback verze má stejné rozměry, ale jde o kombík.

Elektromobil Audi A6 Sportback e-tron concept měří na délku 4,96 metru, na šířku 1,96 metru a výška je 1,44 m. Aerodynamický koeficient činí 0.24, tedy o 0.02 více, než v případě A6 Sportback e-tron. Svou daň si s ohledem na spotřebu bezesporu vyberou také 22″ kola.

800V architektura umožňuje auto nabíjet výkonem až 270 kW.

„S konceptem Audi A6 Avant e-tron nabízíme zcela konkrétní pohled na budoucí sériové modely na naší nové technologické platformě PPE,“ říká člen představenstva Audi pro technický vývoj Oliver Hoffmann. „Nejenže elektrifikujeme úspěšnou 45letou historii modelu Avant. Ze všeho nejvíc chceme využít technické dovednosti k tomu, abychom přidali vykřičník. Jde zejména o výkonnou 800voltovou technologii, nabíjecí výkon 270 kW a dojezd podle WLTP až 700 km.“ Během 10 minut na nejvýkonnější nabíječce si tak dokáže elektromobil vycucnout energii pro ujetí 300 km. Baterii konceptu Audi A6 Avant e-tron o kapacitě 100 kWh nabijete z 5 na 80 % za méně než 25 minut.

Dva elektromotory konceptu Audi A6 Avant e-tron mají celkový výkon 350 kW a točivý moment 800 Nm. Přední kola konceptu Audi A6 e-tron jsou spojena pětiprvkovou nápravou speciálně optimalizovanou pro elektromobily s víceprvkovou nápravou vzadu. Koncepční vůz je vybaven vzduchovým odpružením Audi s adaptivními tlumiči. Na platformě PPE je postaven mimo jiné elektromobil Porsche Taycan.

Světla – kde si inženýři vyhráli

Ploché přední a zadní světlomety jsou štíhlé a zapadají do celkové kompozice linií. Technologie Digital Matrix LED a Digital OLED umožňuje dosáhnout maximálního jasu a široké škály funkcí i při minimální ploše a zároveň nabízí přizpůsobitelné světelné podpisy. Tým designérů a vývojářů osvětlení Audi opět odvedl úžasnou práci – tento koncepční vůz do svých světelných jednotek vtěsnal celou řadu nových funkcí a možností personalizace.

Barva: Neptune Valley

Na každé straně karoserie jsou zabudovány tři malé LED projektory s vysokým rozlišením, které po otevření dveří promění zem pod nimi v jeviště – malé, protáhlé, dynamické světelné efekty vítají cestující zprávami v jejich vlastním jazyce. Kombinace bezpečnostních prvků a estetického designu je pro Audi obzvláště důležitá. Proto malé projektory s vysokým rozlišením zobrazují na zemi také výstražné symboly – například upozornění cyklisty, že se dveře vozu brzy otevřou.

Detail zadních partií.

Další čtyři LED projektory s vysokým rozlišením – nenápadně integrované do rohů vozidla – vytvářejí projekce směrových světel. Design těchto projekcí lze podle potřeby upravit pro různé trhy a homologační oblasti. Přední světlomety Digital Matrix LED dosahují téměř filmové kvality. Pokud například koncept Audi A6 Avant e-tron zaparkuje během přestávky na dobití baterie před stěnou, mohou si řidič a spolujezdci krátit čas hraním videohry, která se na ni promítá. Namísto na malé obrazovce v kokpitu uvidí virtuální krajiny své aktuální hry promítané na zeď ve formátu XXL – a to vše prostřednictvím světlometů Digital Matrix LED.

Podrobnější pohled na architekturu elektromobilu.

Zadní část koncepčního vozu je vybavena novou generací digitálních prvků OLED, které jako souvislý světelný pás fungují jako displej. Lze je také použít k vytvoření téměř neomezeného množství přizpůsobitelných variant digitálních světelných podpisů a dynamických světelných displejů, které lze přizpůsobit osobnímu vkusu zákazníka.

Jednou z novinek v zadních světlech je trojrozměrná architektura digitálních prvků OLED, která – přizpůsobená tvaru karoserie – umožňuje dokonalé začlenění nočního designu do celkového vzhledu. Díky tomu je možné vnímat dynamickou světelnou show nejen ve dvou rozměrech – jak tomu bylo dříve – ale s působivým prostorovým 3D efektem.

zdroj: tisková zpráva, foto: Audi

One Comment on “Audi A6 Avant e-tron concept: plně elektrický kombík, jehož světlomety promítají videohry”

Napsat komentář