Airspeeder MK4: pilotovaný závodní dron na vodík létá až 360 km/h

Společnost Alauda Aeronautics dnes představila Airspeeder Mk4, první verzi svého pilotovaného létajícího závodního dronu.

Airspeeder Mk4, navržený a vyrobený v Adelaide v Jižní Austrálii, je nejrychlejší vodíkový elektrický letoun s vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL) na světě. Je schopen dosáhnout maximální rychlosti 360 km/h za pouhých 30 sekund od startu ze stoje a je navržen tak, aby nastavil laťku výkonu a technologie v novém radikálním sportu pilotovaných závodních letounů Airspeeder. To nyní otevírá dveře dalším týmům, aby se připojily k Airspeederu v revoluci v motorsportu, protože představuje první a nejrychlejší létající závodní vůz s posádkou pro výkonnostní sporty na světě.

  • Nejrychlejší elektrické letadlo s vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL) na světě s maximální rychlostí 225 mph (360 km/h).
  • Thunderstrike Hydrogen Turbogenerator nabízí výjimečný dolet 300 km (188 mil).
  • Technologie Gimballed Thrust s umělou inteligencí vytváří jízdní vlastnosti vozu Formule 1.
  • První závody s posádkou jsou naplánovány na rok 2024.
  • Přihlášky týmů do seriálu závodů Airspeeder s posádkou jsou nyní otevřeny.

Díky sofistikovanému elektrickému pohonnému systému, pokročilé aerodynamice a vzletové hmotnosti (MTOW) pouhých 950 kg je Airspeeder Mk4 také mimořádně efektivní, s předpokládaným doletem 300 km a téměř nulovými emisemi. Airspeeder Mk4 je poháněn turbogenerátorem o výkonu 1 000 kW, který dodává energii bateriím a motorům. Tato revoluční technologie, speciálně navržená pro použití v eVTOL, umožňuje používat jako palivo ekologický vodík, který poskytuje bezpečnou, spolehlivou a udržitelnou energii na dlouhé vzdálenosti a po dlouhou dobu letu.

Kromě toho, že tato technologie posouvá stávající odvětví eVTOL do éry nové generace H2eVTOL, má potenciál výrazně snížit emise a vytvořit udržitelnou budoucnost pro individuální leteckou dopravu.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář