Zásuvky ABB budou vyrábět roboti společně s lidmi

redakce - 17 Červenec 2017

Společnost ABB oznámila, že na nové výrobní lince v závodě na elektrotechnické výrobky v Ede v Nizozemsku, budou instalovány tři roboty YuMi. Ty mezi prvními umí spolupracovat s lidmi.Takhle vypadá začátek Průmyslu 4.0

Takhle vypadá začátek Průmyslu 4.0
foto: ABB

Tři roboty Yumi, určené pro montáž malých součástí, budou montovat nové elektroinstalační krabice HW52-F. Dvouramenný robot díky své unikátní koncepci bezpečnosti umožňuje bezprostřední spolupráci s lidmi. Zároveň zvyšuje kvalitu práce, protože opakující se úkony provádí naprosto přesně a spolehlivě.

„Digitalizace a automatizace mají značný vliv na mnoho odvětví a to nejen ve výrobě zařízení, ale také v montáži. Části budov, dodávané na staveniště, budou ve stále vyšší míře předem smontované, což zvýší produktivitu a kvalitu,“ uvedl Doekle Terpstra, prezident Uneto-VNI, předního nizozemského sdružení instalace technologií a obchodu s komponenty.

„Stále širší využívání robotů zároveň posune činnost pracovníků od jednotvárných, opakujících se úkonů směrem k uspokojivější, kvalifikovanější a lépe placené práci. Pro naši výrobu je to všestranný přínos, který povede k dalšímu růstu.“

Mnohé obory již dnes přešly od hromadné výroby velkého objemu totožných výrobků k výrobě malého množství různého typu výrobků, jež je realizována v kratších produktových cyklech.

Mnozí výrobci zjišťují, že starší, jednoúčelové výrobní linky již nejsou dostatečně flexibilní, aby bylo možné výrobu rychle a efektivně přizpůsobit. Roboty spolupracující s lidmi, jako je například YuMi, umožňují výrobcům pohotově reagovat na nové růstové příležitosti a kratší produkční cykly.

Instalace v Nizozemsku navazuje na úspěšnou realizaci automatizačního řešení s kolaborativním robotem YuMi v závodě ABB v České republice, kde společnost ABB zvýšila produktivitu a flexibilitu montáže elektrických zásuvek tím, že umožnila spolupráci robotů a lidí na společných úkonech.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No pokud to bude jak v ABB Brno tak sou to jen představy které s realitou nemají nic společného. Protože zde už do automatizace investovali stovky milionů a výroba je jen nižší více zmetků a odstavek a tak sou ztráty jen větší a vše se všude prezentuje jak je to super

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Brněnská bílá pracovní síla je dlouhodobě neperspektivní.
Dnes globálně nejvhodnější hlavně k provádění jinde mnohem dražších krátkodobých pokusů na zaměstnancích.
Zápaďákům pro masové nasazení stačí, pokud to už dosáhlo parametrů rychlosti a zmetkovosti lepší než mají dlouhodobě odpozorované u tmavých migrantů, kteří tvoří většinu pracovního trhu hlavní zaostalé části světa a sluníčkářskou ideologií brzy i v EU.

Obrázek uživatele Kuk

U Forda už je maj rovnou ve výrobě.
https://www.youtube.com/watch?v=I8nMKH3y_1I

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zásuvky ABB budou vyrábět roboti společně s lidmi.
Hlavně aby na pracovištích nedocházelo k nežádoucím intimním vztahům.

Obrázek uživatele Anonym123

bigbangteory, robotická ruka ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ve Futuramě se řeší problematika robosexuálních vztahů.

Obrázek uživatele Radovan

Pšššt, vybudíte spící holky genderky a už bude muset ABB sociálně zodpovědně řešit, zda je robot ten nebo ta nebo to a budovat jim oboupohlavní záchodky.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 90 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nějaký zábavný videa to chce ;)

youtube.com/watch?v=KWmTX9QotGk

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky, přidali jsme přímo do článku.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion