Zásuvky ABB budou vyrábět roboti společně s lidmi

redakce - 17 Červenec 2017

Společnost ABB oznámila, že na nové výrobní lince v závodě na elektrotechnické výrobky v Ede v Nizozemsku, budou instalovány tři roboty YuMi. Ty mezi prvními umí spolupracovat s lidmi.Takhle vypadá začátek Průmyslu 4.0

Takhle vypadá začátek Průmyslu 4.0
foto: ABB

Tři roboty Yumi, určené pro montáž malých součástí, budou montovat nové elektroinstalační krabice HW52-F. Dvouramenný robot díky své unikátní koncepci bezpečnosti umožňuje bezprostřední spolupráci s lidmi. Zároveň zvyšuje kvalitu práce, protože opakující se úkony provádí naprosto přesně a spolehlivě.

„Digitalizace a automatizace mají značný vliv na mnoho odvětví a to nejen ve výrobě zařízení, ale také v montáži. Části budov, dodávané na staveniště, budou ve stále vyšší míře předem smontované, což zvýší produktivitu a kvalitu,“ uvedl Doekle Terpstra, prezident Uneto-VNI, předního nizozemského sdružení instalace technologií a obchodu s komponenty.

„Stále širší využívání robotů zároveň posune činnost pracovníků od jednotvárných, opakujících se úkonů směrem k uspokojivější, kvalifikovanější a lépe placené práci. Pro naši výrobu je to všestranný přínos, který povede k dalšímu růstu.“

Mnohé obory již dnes přešly od hromadné výroby velkého objemu totožných výrobků k výrobě malého množství různého typu výrobků, jež je realizována v kratších produktových cyklech.

Mnozí výrobci zjišťují, že starší, jednoúčelové výrobní linky již nejsou dostatečně flexibilní, aby bylo možné výrobu rychle a efektivně přizpůsobit. Roboty spolupracující s lidmi, jako je například YuMi, umožňují výrobcům pohotově reagovat na nové růstové příležitosti a kratší produkční cykly.

Instalace v Nizozemsku navazuje na úspěšnou realizaci automatizačního řešení s kolaborativním robotem YuMi v závodě ABB v České republice, kde společnost ABB zvýšila produktivitu a flexibilitu montáže elektrických zásuvek tím, že umožnila spolupráci robotů a lidí na společných úkonech.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No pokud to bude jak v ABB Brno tak sou to jen představy které s realitou nemají nic společného. Protože zde už do automatizace investovali stovky milionů a výroba je jen nižší více zmetků a odstavek a tak sou ztráty jen větší a vše se všude prezentuje jak je to super

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Brněnská bílá pracovní síla je dlouhodobě neperspektivní.
Dnes globálně nejvhodnější hlavně k provádění jinde mnohem dražších krátkodobých pokusů na zaměstnancích.
Zápaďákům pro masové nasazení stačí, pokud to už dosáhlo parametrů rychlosti a zmetkovosti lepší než mají dlouhodobě odpozorované u tmavých migrantů, kteří tvoří většinu pracovního trhu hlavní zaostalé části světa a sluníčkářskou ideologií brzy i v EU.

U Forda už je maj rovnou ve výrobě.
https://www.youtube.com/watch?v=I8nMKH3y_1I

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá
Leave the oil in the soil and the coal in the hole.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zásuvky ABB budou vyrábět roboti společně s lidmi.
Hlavně aby na pracovištích nedocházelo k nežádoucím intimním vztahům.

bigbangteory, robotická ruka ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ve Futuramě se řeší problematika robosexuálních vztahů.

Obrázek uživatele Radovan

Pšššt, vybudíte spící holky genderky a už bude muset ABB sociálně zodpovědně řešit, zda je robot ten nebo ta nebo to a budovat jim oboupohlavní záchodky.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 51 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 14 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nějaký zábavný videa to chce ;)

youtube.com/watch?v=KWmTX9QotGk

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky, přidali jsme přímo do článku.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online