VIDEO: V-280 Valor jako nový vrtulník americké armády?

Jan Grohmann - 19 Říjen 2014

Americká armáda v rámci programů JMR-TD a FVL hledá nový víceúčelový vrtulník. Nový stroj nahradí v víceúčelové UH-60 Black Hawk a částečně i bitevní AH-64 Apache. Jedním z adeptů je i konvertoplán V-280 Valor od firmy Bell Helicopter.V-280 Valor

Firma Bell Helicopter zatím představila model vrtulníku V-280 Valor v reálné velikosti.
foto: Bell Helicopter

V-280 Valor je podobně jako V-22 Osprey konvertoplán. U V-280 Valor se však přetáčejí pouze rotory a motory stroje setrvávají stále v poloze vodorovné s trupem letounu. O přenos síly při přetáčení se stará speciální převodovka.

Bell Helicopter propaguje svůj stroj tímto patriotickým videem.
video: YouTube

Název V-280 nám naznačuje nejdůležitější vlastnosti stroje. Písmeno V znamená "vertical", tedy kolmý vzlet, a číselný údaj označuje cestovní rychlost 280 uzlů (518 km/h). Právě co největší cestovní rychlost požaduje u nových strojů JMR/FVL americká armáda.

YouTube
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Stale som nepochopil, co to hlada na tomto serveri. Nevidim jedinu zmienku o tom, ze by na pohon bol pouzity zemny plyn ci elektrina. Mensia zmena v dizajne, ked sa nenataca komplet motor s vrtulami ale iba vrtule mi nepride ako dostatocne "hybridna".

Stále nechápu, co rýpalové a nespokojenci jako vy hledají na tomto serveru.
Máme zde ZADARMO k dispozici spoustu jiných článků a hlavně prostor pro naše duševní výplody. To je takový problém článek s kterým vy osobně nejste spokojen přeskočit?
Až budete finančně přispívat na chod zdejšího webu, můžete si teprve diktovat a stěžovat. Nebo se domníváte, že se články píší samy a čas na jejich napsání je nulový a i technika zabezpečující chod se zaplatí sama z luftu?
Pokud byste se obtěžoval posunout v diskusi o trochu níže, najdete zde i zdůvodnění samotného pana Horčíka.
Možná by vás ze zbytečného kritizování vyléčil pokus napsat vlastní smysluplný článek týkající se hlavního (hybridního) zaměření, redakce jej jistě ráda zveřejní.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mily mykanec, vychladnite. nerypem, iba sa pytam. ze to p. Horcik vysvetlil nizsie v diskusii, som si nevsimol, ale za to sa Vam ospravedlnovat nebudem. Zbytocne rozhorcena reakcia na priamo polozeny dotaz. nestacilo napisat "pozrite si odpoved samotneho autora clanku nizsie v diskusii"? Nabuduce si prosim to mentorovanie nechajte pre vlastne deti. Pekny den prajem.

když se vrátíme ke složitosti technického řešení a vlastního přínosu pro armádu, resp. jiné složky, tak se dle mého soudu jedná o jeden z mála konceptů, který by stálo za to dotáhnout.

Obrázek uživatele honza.t

Konvertoplán Osprey letos zavítal na dny NATO do Ostravy .
http://technet.idnes.cz/v-22-osprey-boeing-0ej-/vojenstvi.aspx?c=A140926_172358_vojenstvi_kuz

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bell_Boeing_V-22_Osprey

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo a krátce po návštěvě Ostravy měl problémy na Blízkém východě.

Obrázek uživatele honza.t

1

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nějak nechápu proč je tento článek na hybrid.cz?
Je to elektromobilní vrtulník? Nebo má nějaký alternativní pohon, nebo došlo k podstatnému snížení spotřeby, vývoji v palivu?

zase musel někdo rýpat. Píšete i do časopisů, že mají článek mimo téma? Stěžujete si? Pochybuji, tady to máte zadarmo, když se Vám to nelíbí, nečtěte to, ale nedemoralizujte autory. Děkuji

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toto nebylo rýpání, ale naprosto vážně myšlený dotaz. Je to taková bleskovka a měl jsem pocit žemi něco uniká, nebo v článku něco chybí.
Netřeba hned útočit.

Autorovi děkuji za vyjasnění.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Čas od času se věnujeme i horkým novinkám nebo technologicky zajímavým strojům obecně v oblasti dopravy.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A kedy vyjde tá hra? Bol to trailer na nejakú akčnú hru nie? :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to video je pekne trápne a naivné :) čo iné čakať od pologramotného a obézneho národa :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Srandovní je, že prostřední část záběrů z vrtulníku je jako vystřižená z úvodní animace 15 let staré hry Half-Life. youtube.com/watch?v=TZL94GLP_oU Včetně dvou rotorových vrtulníků s otočnými motory!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasím, že video je fakt trapné, to se skoro nedá dokoukat. Na druhou stranu, více pologramotů a obézních lidí (nepočítám extrémy) jsem potkal v ČR než v USA.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To môže byť subjektívne, ja som zas v USA (Indianapolis, Dallas) videl dosť obéznych až nechutne obéznych ľudí...
že sú pologramotní prisudzujem ich mentalite v životnom štýle, namiesto toho, koľko peňazí tlačia do vojenstva, by to mohli zainvestovať radšej do sociálneho a zdravotného systému a mohli by už konečne niečo spraviť s tým ich konzumným životným štýlom :/ Môj osobný názor je taký, že oni sa raz porazia sami, lebo zožerú celú planétu :D

Jěště že ti "pologramotní" vymysleli a prosadili 90% veškerého pokroku a vynálezů, jinak by nebyly žádné PC ani internet, na kterém byste mohl plácat takové kraviny.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Netvrdím, že tam nejsou nechutně obézní lidé, já tvrdím, že statisticky na tom tady nejsme o nic lépe. Oproti Vám jsem měl to štěstí, že znám jen Kalifornii (oblast SF) a Havaj, kde je méně obézních lidí než tady. Nicméně celostátně to zase třeba dorovná Texas. :-)
Jinak usuzovat gramotnost obyvatel dle státní politiky, je jaksi z hlavy pologramota. Já bych také rád svými daněmi financoval jiný model sociální a zdravotní politiky. Mohu snad? Ne. Jsem negramot?
S tím konzumním životem máte částečně pravdu. Na Havaji, s velmi omezenými zdroji, mě překvapilo, že jediné, co recyklují, jsou plechovky. Recyklovat papír, plast, sklo, to vůbec neznají... Ale potkal jsem tam hodně chytrých lidí a jejich mentalita a sociální uvažování je mi rozhodně bližší než tady to naše "hlavně aby sousedovi koza chcípla"...

Statisticky jsme na tom mnohem hůře. V USA potkáte takové ty über tlusťochy, ale rozhodně tam neuvidíte, že by tři lidi z pěti měli panděro a velkou prdel jako u nás. Vždyť jsme snad druhý nejtlustší národ na světě hned po Němcích, proboha.

To video dělali Češi?


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol