VIDEO: V-280 Valor jako nový vrtulník americké armády?

Jan Grohmann - 19 Říjen 2014

Americká armáda v rámci programů JMR-TD a FVL hledá nový víceúčelový vrtulník. Nový stroj nahradí v víceúčelové UH-60 Black Hawk a částečně i bitevní AH-64 Apache. Jedním z adeptů je i konvertoplán V-280 Valor od firmy Bell Helicopter.V-280 Valor

Firma Bell Helicopter zatím představila model vrtulníku V-280 Valor v reálné velikosti.
foto: Bell Helicopter

V-280 Valor je podobně jako V-22 Osprey konvertoplán. U V-280 Valor se však přetáčejí pouze rotory a motory stroje setrvávají stále v poloze vodorovné s trupem letounu. O přenos síly při přetáčení se stará speciální převodovka.

Bell Helicopter propaguje svůj stroj tímto patriotickým videem.
video: YouTube

Název V-280 nám naznačuje nejdůležitější vlastnosti stroje. Písmeno V znamená "vertical", tedy kolmý vzlet, a číselný údaj označuje cestovní rychlost 280 uzlů (518 km/h). Právě co největší cestovní rychlost požaduje u nových strojů JMR/FVL americká armáda.

YouTube
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Stale som nepochopil, co to hlada na tomto serveri. Nevidim jedinu zmienku o tom, ze by na pohon bol pouzity zemny plyn ci elektrina. Mensia zmena v dizajne, ked sa nenataca komplet motor s vrtulami ale iba vrtule mi nepride ako dostatocne "hybridna".

Stále nechápu, co rýpalové a nespokojenci jako vy hledají na tomto serveru.
Máme zde ZADARMO k dispozici spoustu jiných článků a hlavně prostor pro naše duševní výplody. To je takový problém článek s kterým vy osobně nejste spokojen přeskočit?
Až budete finančně přispívat na chod zdejšího webu, můžete si teprve diktovat a stěžovat. Nebo se domníváte, že se články píší samy a čas na jejich napsání je nulový a i technika zabezpečující chod se zaplatí sama z luftu?
Pokud byste se obtěžoval posunout v diskusi o trochu níže, najdete zde i zdůvodnění samotného pana Horčíka.
Možná by vás ze zbytečného kritizování vyléčil pokus napsat vlastní smysluplný článek týkající se hlavního (hybridního) zaměření, redakce jej jistě ráda zveřejní.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mily mykanec, vychladnite. nerypem, iba sa pytam. ze to p. Horcik vysvetlil nizsie v diskusii, som si nevsimol, ale za to sa Vam ospravedlnovat nebudem. Zbytocne rozhorcena reakcia na priamo polozeny dotaz. nestacilo napisat "pozrite si odpoved samotneho autora clanku nizsie v diskusii"? Nabuduce si prosim to mentorovanie nechajte pre vlastne deti. Pekny den prajem.

když se vrátíme ke složitosti technického řešení a vlastního přínosu pro armádu, resp. jiné složky, tak se dle mého soudu jedná o jeden z mála konceptů, který by stálo za to dotáhnout.

Obrázek uživatele honza.t

Konvertoplán Osprey letos zavítal na dny NATO do Ostravy .
http://technet.idnes.cz/v-22-osprey-boeing-0ej-/vojenstvi.aspx?c=A140926_172358_vojenstvi_kuz

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bell_Boeing_V-22_Osprey

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo a krátce po návštěvě Ostravy měl problémy na Blízkém východě.

Obrázek uživatele honza.t

1

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nějak nechápu proč je tento článek na hybrid.cz?
Je to elektromobilní vrtulník? Nebo má nějaký alternativní pohon, nebo došlo k podstatnému snížení spotřeby, vývoji v palivu?

zase musel někdo rýpat. Píšete i do časopisů, že mají článek mimo téma? Stěžujete si? Pochybuji, tady to máte zadarmo, když se Vám to nelíbí, nečtěte to, ale nedemoralizujte autory. Děkuji

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toto nebylo rýpání, ale naprosto vážně myšlený dotaz. Je to taková bleskovka a měl jsem pocit žemi něco uniká, nebo v článku něco chybí.
Netřeba hned útočit.

Autorovi děkuji za vyjasnění.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Čas od času se věnujeme i horkým novinkám nebo technologicky zajímavým strojům obecně v oblasti dopravy.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A kedy vyjde tá hra? Bol to trailer na nejakú akčnú hru nie? :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to video je pekne trápne a naivné :) čo iné čakať od pologramotného a obézneho národa :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Srandovní je, že prostřední část záběrů z vrtulníku je jako vystřižená z úvodní animace 15 let staré hry Half-Life. youtube.com/watch?v=TZL94GLP_oU Včetně dvou rotorových vrtulníků s otočnými motory!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasím, že video je fakt trapné, to se skoro nedá dokoukat. Na druhou stranu, více pologramotů a obézních lidí (nepočítám extrémy) jsem potkal v ČR než v USA.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To môže byť subjektívne, ja som zas v USA (Indianapolis, Dallas) videl dosť obéznych až nechutne obéznych ľudí...
že sú pologramotní prisudzujem ich mentalite v životnom štýle, namiesto toho, koľko peňazí tlačia do vojenstva, by to mohli zainvestovať radšej do sociálneho a zdravotného systému a mohli by už konečne niečo spraviť s tým ich konzumným životným štýlom :/ Môj osobný názor je taký, že oni sa raz porazia sami, lebo zožerú celú planétu :D

Jěště že ti "pologramotní" vymysleli a prosadili 90% veškerého pokroku a vynálezů, jinak by nebyly žádné PC ani internet, na kterém byste mohl plácat takové kraviny.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Netvrdím, že tam nejsou nechutně obézní lidé, já tvrdím, že statisticky na tom tady nejsme o nic lépe. Oproti Vám jsem měl to štěstí, že znám jen Kalifornii (oblast SF) a Havaj, kde je méně obézních lidí než tady. Nicméně celostátně to zase třeba dorovná Texas. :-)
Jinak usuzovat gramotnost obyvatel dle státní politiky, je jaksi z hlavy pologramota. Já bych také rád svými daněmi financoval jiný model sociální a zdravotní politiky. Mohu snad? Ne. Jsem negramot?
S tím konzumním životem máte částečně pravdu. Na Havaji, s velmi omezenými zdroji, mě překvapilo, že jediné, co recyklují, jsou plechovky. Recyklovat papír, plast, sklo, to vůbec neznají... Ale potkal jsem tam hodně chytrých lidí a jejich mentalita a sociální uvažování je mi rozhodně bližší než tady to naše "hlavně aby sousedovi koza chcípla"...

Statisticky jsme na tom mnohem hůře. V USA potkáte takové ty über tlusťochy, ale rozhodně tam neuvidíte, že by tři lidi z pěti měli panděro a velkou prdel jako u nás. Vždyť jsme snad druhý nejtlustší národ na světě hned po Němcích, proboha.

To video dělali Češi?

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online