V Norsku jezdí první kloubové elektrobusy

Jan Horčík - 03 Leden 2018

Čínská společnost BYD dodala do Norska první dva kloubové elektrobusy. Osmnáctimetrové autobusy poslouží na nejvytíženější lince 31E v Oslu.Elektrobusy čínské společnosti BYD se usazují v autobusových flotilách po celém světě. Další v pořadí je Norsko.

Kloubový elektrobus BYD v Norsku.
foto: BYD

Norsko je sice premiantem co se týká podílu aut do zásuvky na celkově nově prodaných vozech (téměř polovina!), ale Čína je zase jednoznačným světovým premiantem v oblasti výroby a nasazení elektrobusů. Jen v metropoli Šen-čenu jich jezdí přes 16 000, v celé Číně celkem hodně přes 250 000!

Přeci jen se ale i v Norsku začínají objevovat první vlaštovky. Nový osmnáctimetrový kloubový elektrobus BYD bude obsluhovat vytíženou linku mezi městskými částmi Grorud a Fornebu v Oslu. Tu denně využije asi 50 000 cestujících, ročně pak kolem 15 milionů.

Tamní dopravní společnost Nobina se stává první evropskou firmou, která nasadí čínský kloubový elektrický autobus. Na zméněné lince budou jezdit prozatím dva kusy.

BYD
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Off

Pitomci v Cincinnati, Ohio byli tak vysoce progresivní že si před 100 lety jako jediní na středozápadě vybudovali 3,5 km linek metra, ale za celejch 100 let jí nikdy nepoužili protože přednost dostal lobbizmus a dodnes ucpaný silnice s autama! A teď když trochu zmoudřeli, tak si postavili 6 km tramvajovou smyčku za 100 miliónů dolarů zatímco jejich metro stále leží ladem v podzemí. Kocourkov hadr :))))
https://www.atlasobscura.com/articles/cincinnati-built-a-subway-system-100-years-ago-but-never-used-it/?utm_source=facebook.com&utm_medium=atlas-page

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

už vám taky dochází jak ropákama zkorumpovaná těžce zaostalá €jropa nemá šanci dohnat pokrokovou Čínu...

hybrid.cz/v-cinskem-sen-cenu-jezdi-pres-16-000-elektrobusu

...a jak to s ní půjde už jen z kopce :)))

zpravy.idnes.cz/migranti-hranice-italie-francie-horska-sluzba-fou-/zahranicni.aspx?c=A180102_100731_zahranicni_ert

Uvědomte si že vás vaši vlastní lidi zradili a prodali !! páč kde jsou ty zlatý časy 70desátých let kdy se elektrifikovala veřejná doprava o stošest % ročně :)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

´´Denně převeze asi 50 000 cestujících, ročně pak kolem 15 milionů.´´

To je dobry vtip na Silvestra, ale ne na tretiho ledna.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Omlouváme se za nepřenost, tyto údaje se týkají celé linky. Upravili jsme.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neupravili, ale to neva ... sme zvyklý na občasné záhady vesmíru zde publikovány.
Jen tak dál...


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol