Tesla vylepšila prohlížeč ve svých elektromobilech, je 2x rychlejší

Jan Horčík - 16 Duben 2018

Tesla už nějakou dobu slibovala update pro internetový prohlížeč svých elektromobilů. Konečně přišel a nabízí až 2x vyšší rychlost.auto elektromobily Tesla Model S internetový prohlížeč

Nová verze internetového prohlížeče pro vozy Tesla je rychlejší a responzivnější.
foto: Eddie Daniels

Na internetový prohlížeč v elektromobilech Tesla Model S a Tesla Model X si dlouhodobě stěžovala řada uživatelů. Že je s ním něco v nepořádku přiznal i samotný Elon Musk a slíbil nápravu.

Nový prohlížeč přišel do elektromobilů Tesla Model S/Tesla Model X s nejnovějším updatem firmwaru v8.1 (2018.14). Nový update prohlížeče je určen především pro starší vozy, které využívají starší chipset NVIDIA Tegra-3.

Update prohlížeče přinesl nejen vyšší rychlost načítání (která ale pořád není úplně dokonalá, se smartphonem se nedá srovnat) a odezvy, ale také konečně dokáže bez problémů zobrazovat i stránky, které předtím neuměl. Fungují už také některé podcasty, které předtím nefungovaly.

Na webu html5test.com lze každý prohlížeč komplexně otestovat. Zatímco původní verze dosahovala skóre kolem 170 z 555 bodů, aktuální má kolem 300. Pro srovnání, nejnovější Chrome na Mac OS reportuje skóre 528.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Safari na iPadu mu ukazuje skóre 415, tak to na tom byla Tesla opravdu tristně s těma 170.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podle Bloomberg vyrobila Tesla minulý týden 2,785ks TESLA model 3. Tak snad je to pravda.

Jinak Elon přiznal, že příliš mnoho robotů zpomaluje výrobu TM3 a taky že nestíhali vyrábět baterky v gigatovárně... prostě podcenili několik věcí a učí se za pochodu... doufejme, že se poučili a do prázdnin najedou na 5000ks týdně.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elon v interview pro CBS říkal, že za poslední týden vyrobili 2071 kusů, ale je otázka kdy to natáčeli. Bloomberg je jen odhad podle VINů plus nějaká predikce S křivky, takže je to plus mínus, uvidí se až zpětně.

Nicméně Tesla v tomto čtvrtletí nemá za cíl jet na maximum, protože se blíží k limitu 200 tisíc vyrobených a v USA prodaných elektromobilů a když toho dosáhnou, tak startuje odpočet pro konec daňových slev na nákup Tesel. První dvě čtvrtletí po dosažení 200000 (zřejmě včetně čtvrtletí, kdy se tak stalo) ještě platí plný odečet, takže v jejich zájmu je dosáhnout na ten limit přesně na začátku čtvrtletí, což je v tomto případě začátek července. Do té doby bude Tesla maximalizovat prodej všech vyrobených elektroaut do zahraničí, takže hlavně Kanada, Evropa a další.

Od července to už můžou rozjet na plno přes 5000 týdně.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kanada ano (a vysvětluje to, proč ji spustili), Evropa ne — ta začátek 2019 nejdříve.

Europa TMS a TMX.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no a parta joudů se na Elona za ty přeháňky zlobí ;)

investopedia.com/news/tesla-ceo-misled-investors-says-shareholder-lawsuit/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No mně se nějak zpomalilo načítání Hybridu.cz ....

Obrázek uživatele Jan Horčík

Budeme rádi za podrobnosti - kdy, na jakém zařízení, jaký prohlížeč a konfigurace? Jak dlouho to trvalo, případně trvá doteď? Předem díky.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prohlížeč mozila a píše to, že tato webová stránka zpomaluje můj prohlížeč. Počítač mám obyčejný, jen 2 giga RAM ,tak to může být můj problém ....

Obrázek uživatele ozana

2GB to je v IT předminulé století

---

Útočné troly je možné jen ignorovat.

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD.

Záleží na OS, 2GB je na XP až až ;-)

Také jsem "nedávno" MUSEL upgradovat na W7, ale bylo to z XP64b takže jsem tam už 4GB měl. Popravdě, více se snad do mého 16 let starého PC snad ani strčit nedá :-D

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Me to na Didaktiku Gamma funguje bezvadne. Ale asi si casem poridim Atari 800XE

To jsem měl taky. Kamarád, špičkový odborník (to já nikdy nebyl), který se podílel na vývoji CD přehrávače Tesla (sic!) v VU A.S.Popova, měl ZX Spectrum 64kB. Ty první, s 32kB operační paměti, to byly hrozný plečky. :-)

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

v prohlížeči Tesla ?


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotion