Tesla otevřela jubilejní 100. dobíjecí stanici Supercharger

Jan Horčík - 22 Duben 2014

Automobilka Tesla Motors má po celém světě již 100 dobíjecích stanic Supercharger. Z toho 86 jich je v a dalších 14 v Evropě. Do budoucna má tento počet ještě výrazně růst.auto supercharger rychlodobíjecí stanice Tesla Motors

100 dobíjecích stanic Supercharger po celém světě, to je důvod k oslavě!
foto: Tesla Motors

Překvapením je, že 100. rychlodobíjecí stanice Supercharger se nachází v městečku Hamilton Township v New Jersey. Tedy přesně v tom americkém státě, kde se odnedávna elektromobily Tesla Model S nesmějí prodávat. Což Elon Musk, šéf Tesla, považuje za mafiánské praktiky.

Dobíjecí infrastruktura - tedy rychlodobíjecí stanice Supercharger - jsou jedním z hlavních "selling points", tedy řekněme "nákupních motivátorů", pro budoucí zákazníky automobilka Tesla Motors. Ta je v současné době nejmladší stále fungující americkou automobilkou.

Do budoucna chce, podobně jako Nissan, další důležitý hráč v oblasti elektromobility, svou dobíjecí infrastrukturu výrazně rozšiřovat. Už teď je jasné, že hustá síť dobíječek vyroste jak doma v USA, tak i v Evropě a pomalu i v Číně. Jak se Tesla postaví k Japonsku je zatím otázka.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Právě jsem se vrátil z výpravy s dětmi do německého Legolandu. Bydleli jsme v Bavorsku v okresu města Günzburg, Best Hotel Mindeltal v Scheppachu, což je část větší obce Jettingen-Scheppach. V ulici Robert Bosch Strasse u hotelu jsem tankoval na zpáteční, 811 km dlouhou cestu do Ostravy. A co nevidím! Součástí čerpací stanice Shell je nejen McDonald´s, ale i 7 supernabíječek Tesla! A u jedné z nich právě hrdý německý majitel dobíjel, přičemž věnoval vozu obvyklou údržbu typu vyklepání koberečků, vynesení odpadkového koše atp.. Ano, je to městečko ležící u dálnice A8, ale rovnou 7 supernabíječek Tesla v obci Scheppach s rozlohou 2x2 km bych opravdu nehledal. Ne, neporovnávejte to prosím radši ani ve snu se situací u nás :-(.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S ohledem na ty prodeje v Norsku je tam těch Superchargerů nějak málo, ne?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Budování superchargerů v Evropě nějak podezřele ustalo, už pár měsíců je infrastruktura pořád stejná. Tak snad zase začnou přibývat...

Obrázek uživatele Jolinar

nemate pravdu, zde muzete sledovat vyvoj novych stanic o kterych vime kde se stavi. Krome toho jsou ale urcite i dalsi o kterych nevime, napr. teprve ve stadiu planovani nebo vystavby, o ktere se proste jen nikdo zatim na zadnem foru nezminil.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nějak ve vaší odpovědi nevidím nic, co by moje tvrzení vyvracelo - několik měsíců (možná už půl roku nebo i víc) žádný evropský supercharger nepřibyl. Že jsou ve výstavbě, je pěkné, ale to některé z nich byly už před řadou měsíců.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tedy omlouvám se, pod pojmem "budování" lze samozřejmě chápat i probíhající stavby, měl jsem ale na mysli již hotovou infrastrukturu, která je dlouho neměnná.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nějak tam stále nevidím tu (hybridem avizovanou) stanici v Drážďanech.....

Obrázek uživatele Jolinar

Podle me (a vlastne ani podle toho obrazku) nebude v Drazdanech, ale spise v/u Chemnitz (idealne tam jak se spojuji 4 dalnice - A4/A72/E40/E441), tak aby umoznila dojet pohodlne do Drazdan a okoli.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Lze ji najít na obrázku u této tiskové zprávy.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil