Siemens představuje na veletrhu URBIS v Brně nová řešení pro elektromobilitu

redakce - 05 Červen 2019

Na brněnském veletrhu URBIS Smart City Fair představí Siemens řešení pro infrastrukturu městské elektromobility. Výkonnou rychlonabíjecí stanic CPC 50 kW, nový designový nabíjecí sloupek SICHARGE AC22 a nástěnnou nabíjecí stanici Siemens VersiCharge. Chytré řešení pro řízení kvality ovzduší City Air Management dokáže s 90% přesností předpovědět úroveň znečištění ovzduší ve městech s několikadenním předstihem.

Chytré řešení pro řízení kvality ovzduší City Air Management dokáže s 90% přesností předpovědět úroveň znečištění ovzduší ve městech s několikadenním předstihem. Navíc současně provádí simulaci, jaké kroky je možné učinit, aby kvalita ovzduší zůstala v mezích stanovených limitů. Aplikace využívá data ze stávajících monitorovacích systémů.
foto: Siemens

Rychlonabíjecí stanice CPC (Compact Power Charger) 50 kW nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech – 30 až 920 V. Díky tomu je schopná efektivně nabíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie.

Nabíjecí sloupek SICHARGE AC22 má kompaktní rozměry a disponuje dvěma výstupy 22 kW, které jsou určeny pro konektor Type 2. Jasné LED diody, kterými je sloupek zakončen, přehledně indikují obsazenost nabíjecí stanice.

Rychlonabíjecí stanice Siemens

Rychlonabíjecí stanice Siemens
foto: Siemens

Jakmile je proces dobíjení elektromobilu ukončen, SICHARGE přeruší tok elektrické energie a signalizací přes LED diodu oznámí možnost dobíjet další vůz. Protokol OCPP umožňuje vzdálený update, přes GPRS, UMTS nebo LTE je možné nabíječku připojit na jakýkoliv back-end systém.

Uživatelsky přívětivé rozhraní nabíjecího sloupku podtrhuje přehledný sedmipalcový LED displej, který doplňuje RFID čtečka sloužící k identifikaci uživatele. Přístup je možný také přes QR kód nebo volitelnou čtečku platebních karet. Umístění nabíjecích zásuvek zajišťuje menší zakroucení kabelů a použitelnost i pro hendikepované osoby.

Wallbox Siemens

Wallbox Siemens
foto: Siemens

Nabíjecí stanice VersiCharge jsou programovatelné a mohou tak nabíjet v době, kdy je cena za elektrickou energii nejnižší. K dispozici jsou v jednofázovém i třífázovém provedení a díky robustní konstrukci mohou být umístěny také v exteriéru.

City Air Management – chytré řešení pro čistý vzduch ve městech

Přestože se celkový stav ovzduší za posledních 20 let znatelně zlepšil, kolem 60 % obyvatel stále žije v oblastech, kde jsou překračovány zákonné limity pro obsah znečištění v ovzduší (alespoň jedna ze sledovaných škodlivin). V roce 2017 bylo vyhlášeno 39 smogových situací. Limit 35 dnů, kdy mohou emise přesáhnout limity, překračuje řada míst již v únoru nebo březnu.

Kvůli znečištění ovzduší zemře v České republice předčasně každý rok kolem 11 000 lidí. Největší podíl úmrtí způsobuje mikroskopický prach – v roce 2017 způsobil 5 700 úmrtí. Další úmrtí jsou spojena s oxidy dusíku (NOx), karcinogenním benzo(a)pyrenem (BaP) či přízemním ozonem (O3). Znečištění způsobuje i chronická a akutní onemocnění, zejména dýchacího ústrojí, srdce a cév.

Unikátní aplikace City Air Management využívá data z monitorovacích systémů a předpovídá úroveň znečištění ovzduší ve městě v následujících až pěti dnech s přesností dosahující 90 %. Pro zpracování dat využívá sofistikovaný algoritmus, který pracuje s umělou inteligencí a neuronovou sítí.

Předpověď kvality ovzduší se tvoří na základě historických dat o znečištění ovzduší a počasí v daném období a zohledňuje řadu meteorologických jevů jako vlhkost vzduchu, sluneční záření, oblačnost nebo teplotu. K historickým údajům pak připojí aktuální předpovědi počasí a charakteristiky dopravní situace a průmyslové činnosti.

Do modelu se rovněž zahrnují opakované události, jako jsou pracovní dny a víkendy, svátky, veletrhy či sportovní akce, protože různými způsoby ovlivňují dopravu, a tedy i emise. Následná předpověď a účinnost navržených opatření se pak stanovují pro sedm klíčových ukazatelů včetně oxidů dusíku (NOx), oxidů síry (SOx), koncentrace benzenu nebo pevných prachových částic (PM10 a PM2,5).

Klíčová role aplikace City Air Management spočívá v simulaci opatření, která mohou zmírnit nebo zcela eliminovat extrémní stavy znečištění ovzduší dříve, než k nim skutečně dojde. Města mají možnost vybrat ze seznamu 17 opatření a ihned zjistit, jaký dopad budou mít na kvalitu ovzduší v příštích 3–5 dnech.

Pokud například předpověď předpokládá nadprůměrné úrovně znečištění v některých částech města v důsledku kombinace nárůstu hustoty dopravy a nepříznivého počasí, město může zavést krátkodobá opatření, jako jsou např. bezplatná hromadná doprava, omezení vjezdu nákladních automobilů nebo snížení nejvyšší povolené rychlosti.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele M.Krupka

Kvůli znečištění ovzduší zemře v České republice předčasně každý rok kolem 11 000 lidí. To jsou jedny celé Domažlice.

V toce 1942 byla obec Lidice v důsledku heydrichiády vypálena a dokonale srovnána se zemí a veškeré místní obyvatelstvo popraveno nebo odsunuto do koncentračních táborů. Celkový počet obětí dosáhl počtu 340.

Lidice si připomínáme, ale dnes máme v důsledku našeho počínání 32x více obětí každý rok a světe div se, považujeme to za standardní stav věci.

Obrázek uživatele runner42

11 tisíc lidí ročně, to je 220 tisíc lidí v generaci.

To je skoro polovina VŠECH úmrtí na rakovinu a nemoci dýchací soustavy a pokud odečteme skupinu 75+ let, kde rakovina vzniká zcela z jiných přičin, tak nám tvrdíte, že ÚPLNĚ VŠICHNI v ČR zemřou kvůli znečištěnému ovzduší.

Bravo, to se vám povedlo.

Tomu může věřit jen absolutní dement! Boty si zavážete sám?

https://www.czso.cz/documents/10180/45964394/13012517a.pdf/850a0e2b-6b69-4f49-84f3-68658d81c55a?version=1.0

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tak schválně jestli přijdeš s omluvou a přiznáš sám, že jsi dement co si nedokáže zavázat tkaničky, když ti povím, že mikročástice mohou pronikat i do krevního oběhu a přispívat k nemocem oběhové soustavy, která dle tvého odkazu je příčinou téměř poloviny všech úmrtí + 1/4 úmrtí na rakovinu a 6 % nemoci dýchací soustavy.

to nic nemeni na faktu, ze cisla jsou vycucana z prstu. Zadne presne statistiky nejsou k dispozici kolik lidi zemrelo na "spatny vzduch" vse jen vymysli,lzi zelenych fanatiku, ktery si ohybaji cisla tak jak potrebuji. Vse jsou jen odhady a ty mohou byt a jdou dost nepresne. Nejlepe na cisla pasuje citat Churchilla verim tem statistikam, ktere jsem sam zfalsoval.

Ty statistiky existují a rozhodně je nedělali zelení fanatici. Je to prosté porovnání úmrtnosti v závislosti na místě bydliště a míry znečištění a klidně si ho můžete udělat sám doma, podklady jsou k tomu veřejné. Jasně, že tam je nějaká statistická chyba jako všude, ale to neopravňuje někoho ponižovat a nadávat mu do dementů.

Obrázek uživatele runner42

Já ukázal statistiky Českého statistického úřadu, který tvrdí zcela zásadně něco jiného.

Jste na řadě, ukažte vaše podložené statistiky.
Moc se těším, jak navlíknete znečištěný vzduch jako příčinu úmrtí např. u obětí trestných činů.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

No jak jsem myslel, malé dítě, které nemá koule na to uznat chybu a místo toho se snaží stočit diskuzi úplně jinam.
Tvoje tvrzení bylo, že M.Krupka je absolutní dement, protože tvrdí, že úplně všichni zemřou kvůli znečištění ovzduší. Upozornil jsem na chybnou argumentaci, že jsi (mimo jiné) nezahrnul úmrtí z důvodu nemoci oběhové soustavy a tvůj protiargument je stočení diskuze na nesmyslná úmrtí z trestných činů. Tak já schválně použiju tvoji logiku:
Tvrdíš, že polovina obětí trestných činů v ČR zemře v důsledku onemocnění oběhové soustavy.
Bravo, to se ti povedlo.
Tomu může věřit jen absolutní dement! Boty si zavážeš sám?

Tak to je jasne proc to bereme jinak. Protoze malokdy lze rict ze ten a ten dostal treba zapal plic protoze bylo znecistene ovzdusi. Kdezto treba vyvrazdeni Lidic byl jasny akt pomsty a zvule. Ale v podstate mate pravdu.

Bylo by celkem zajimave, jak se takove cislo vycaruje. Vsechny rakoviny? Vsechny rakoviny plic? Vsechna umrti v oblastech, kde byl alespon jeden smogovy den? Kde je tepelna elektrarna? Neco uplne jineho?

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele M.Krupka

Existuje metodika zpracování dat o příčinách smrti. Někde na nějakém úřadu to nějaký úředník s jakousi statistickou chybou zpracovává. V listu o prohlídce zemřelého lékař uvádí příčinu úmrtí. Asi se vychází z údajů od lékařů.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol