Česká auta budou zelená

Jan Horčík - 18 Duben 2007

Zelené automobily pomůžou životnímu prostředí

Ministerstvo životního prostředí připravilo velký plán, který má pomoct českému ovzduší a životnímu prostředí obecně. Nově vypracovaný Národní program snižování emisí připravuje půdu pro obměnu státního vozového parku. Do konce roku 2013 má podle něj podíl vozů na hybridní pohon, zemní plyn nebo biopaliva dosáhnout dvaceti pěti procent. Měnit se tak časem budou policejní vozy, vozy státní správy a další. Ministerstvo také chystá navýšení dotací pro dopravní podniky, které by se díky tomu měly odhodlat k nákupu ekologických . Ministr životního prostředí Martin Bursík vidí jako nejperspektivnější alternativní palivo zemní plyn. O tom, že o plyn je v celé Evropě velký zájem jsme se nedávno přesvědčili i na autosalonu v Lipsku.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nechápu, proč rovnou nechtějí podporovat elektromobily... :-/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Protoze Bursik elektromobily nema rad, pry sebou museji vsude tahat velke a tezke BATERIE! Jsem zvedavy jak male a lehke budou NADRZE na ZEMAK u tech jejich "plynometu"???

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale je to uspech... lepsi neco nez nic.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol