Norsko: více než polovina prodaných aut je do zásuvky, diesel klesá!

Jan Horčík - 04 Leden 2018

Prosinec bývá pro prodeje elektromobilů a plug-in hybridů rekordní. Výjimkou není ani ten letošní. V Norsku činily prodeje aut do zásuvky rekordních 52 %!auto elektromobil Tesla Model X

Nejprodávanější auto za prosinec 2017 v Norsku: Tesla Model X
foto: Tesla

Kdykoliv se dnes prodá v Norsku nové auto, je větší pravděpodobnost, že bude do zásuvky, než že půjde o "čistého fosila". Za prosinec 2017 si totiž plug-in hybridy a elektromobily připsaly 52% z 16 077 celkově nově prodaných aut.

Už to byl sám o sobě rekord. Za celý rok 2017 se v Norsku prodalo rekordních 179 594 osobních aut (z toho 158 650 nových, 20 944 dovezených second-handových).

Celoročně stoupl podíl aut do zásuvky v Norsku na prodejích nových aut na 39,2 % (pro srovnání, v roce 2016 to bylo 29,1 %). Podíl dieselových aut klesl ze 30,8 % na 23,1 %! Tesla se pro rok 2017 v Norsku na žebříčku prodejů umístila na 14. místě, prodala v Norsku 8460 aut.

Celkem se v Norsku prodalo za rok 2017 přesně 33 025 elektromobilů a 29 236 plug-in hybridů. Prosinec nicméně patřil Tesle, elektromobily Tesla Model S a Tesla Model X byly nejprodávanějšími vozy vůbec (1032 a 1429 kusů).

Zpět na HybridPřidat komentář

Pro Toma. Myslím, že 30% vyrobené elektřiny už dnes exportujeme... jako správní idioti. Místo uzavření nějaké uhelné elektrárny plníme kapsy uhlobaronům a dýcháme sra.ky. Vesele si plundrujeme přírodu i nerostné bohatství, a někteří ještě vykřikují nesmysly o komínu elektromobilu v elektrárně!

U nás je to tak isto. Uhlie sa neoplatí ťažiť a páliť v elektrárni, ale dobrým katalyzátorom je tu alobal (stačí dať do googla "peniaze v alobale").

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zelena propaganda - keby sa EV predavali za rovnakych podmienok ako ICE, tak by ich penetracia bola vzhladom na klimaticke podmienky hlboko pod priemerom EU.

Obrázek uživatele ozana

Kdyby byly v prdeli ryby, nemuseli bychom mít rybníky...

Chtějí mít čistý vzduch a něco pro to dělají (utlumují nákup spalováků). Elektřinu mají téměř bez emisní z hyroelektráren.

---

Vlastníš-li jen 0,28 BTC pak patříš mezi 1% nejbohatších lidí na světě.

Keď sa TDI nebudú predávať na západe, v Čechách pôdu na dračku. Neboj sa, ešte si ich užiješ dosýta.

A ešte by ste mohli v uhoľných elektrárňach vyrábať elektrinu a potom ju predávať Nórom, to bude bomba kšeft.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tyoe dízl klesá s vykřičníkem aha jsme na bulvárním serveru hybrid.meteleskum.plesk neééé. Dízl klesá rok i ve Francii je to furt jen pár procent. Podstatný je ale že se nadále prodává !!


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol